شرط معدل برای پذیرش استعدادهای درخشان مقطع دکتری

شرط معدل براي پذيرش استعدادهاي درخشان مقطع دكتري

به گزارش “سایت خبری،تحلیلی کانی نت KaniNet”:شرط معدل برای پذیرش استعدادهای درخشان مقطع دکتری،عبدالرحیم نوه‌ابراهیم مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزشی وزارت علوم گفت: در خصوص آئین‌نامه جدید استعدادهای درخشان در مقطع دکتری باید بگویم که این آئین‌نامه بعد از تشکیل جلسات متعدد و فعالیت کارشناسی آئین‌نامه جدید استعدادهای درخشان در مقطع دکتری مشخص شد.

تفاوت اساسی این آئین‌نامه با آئین‌نامه قبلی این است که آئین‌نامه جدید به سمت عدالت‌خواهی و انتخاب بهترین‌ها با توجه به حساسیت انتخاب در مقطع دکتری مشخص شد.

نوه‌ابراهیم تصریح کرد: از جمله تفاوت‌های آئین‌نامه جدید می‌توان به شرط معدل آن اشاره کرد چنانچه معدل کارشناسی ۱۶ و کارشناسی ارشد ۱۷ به بالا باشد و حداقل ۲ سال بیشتر از دانش‌آموختگی آنها در مقطع کارشناسی ارشد نگذاشته باشد.

وی اظهار داشت: بر اساس جدول امتیاز که ۱۰۰ امتیاز به طور کامل را دارا است، افراد باید ۷۰ امتیاز را دریافت کنند که ۴ امتیاز آن مربوط به بخش زبان است.

نوه‌ابراهیم در ادامه گفت: البته ۲۰ درصد از داوطلبان مورد پذیرش از دوره روزانه است چنانچه اگر یک دانشگاهی ۱۰ نفر را در مقطع دکتری پذیرش می‌کند ۲ نفر مربوط به “استعدادهای درخشان” است.

وی خاطرنشان کرد: همه دانشجویان از همه دانشگاه‌ها می‌توانند درخواست خود را مطرح کرده و در جریان مصاحبه قرار بگیرند و انتخاب دوباره داشته باشند البته این آئین‌‌نامه یکسال زودتر از اجرا تصویب شده و برای مهر ۹۴ اجرایی می‌شود.

 منبع :yjc

درباره نویسنده

انتهای پیام/ انتشار خبر از كاني نت

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 كاني نت|KaniNet. محفوظ است.