شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت نام در آزمون کاردانی فنی وحرفه ای سال۹۴

شرايط و ضوابط، تاريخ و نحوه ثبت نام در آزمون كارداني فنی وحرفه ای سال94

به گزارش -“سایت خبری کانی نت kaninet”-  به نقل از روابط عمومی سازمان سنجش : شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت نام در آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیردولتی -غیرانتفاعی سال ۱۳۹۴

به اطلاع کلیه متقاضیان شرکت در آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیر دولتی- غیرانتفاعی سال ۱۳۹۴ و برخی از رشته‌های بدون آزمون (پذیرش صرفاً با سوابق تحصیلی) می‌رساند که ثبت‌نام برای شرکت در آزمون مذکور منحصراً بصورت اینترنتی از روز یکشنبه مورخ ۹۴/۰۲/۱۳ آغاز و تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه مورخ ۹۴/۰۲/۲۰ پایان می‌پذیرد. لذا کلیه داوطلبان متقاضی ثبت‌نام که دارای شرایط عمومی و اختصاصی به شرح ذیل می‌باشند، می‌توانند در آزمون مذکور ثبت‌نام و شرکت نمایند.

شرایط ثبت‌نام‌:

علاقمندان به تحصیل در دوره‌های کاردانی می‌بایست ضمن اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیرایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه شاهد و ایثارگر (مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون که در پایگاه اطلاع رسانی سازمان قرار دارد) در صورتی که دارای شرایط مذکور باشند  به عنوان داوطلب مقطع کاردانی منحصراً در یک رشته امتحانی و متناسب با رشته تحصیلی  و کد رایانه ای چهار رقمی دیپلم خود (طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون) متقاضی ادامه تحصیل شوند.

ثبت‌نام‌ برای‌ شرکت‌ در آزمون ‌سال ۱۳۹۴، منحصراً به روش ذیل امکان پذیر می‌باشد:

۱- مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی: (www.sanjesh.org).

۲- دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام از پایگاه اطلاع رسانی سازمان.

۳- آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت‌نام. ۴- با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت‌نام منحصراً بصورت اینترنتی انجام می‌گیرد، داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال می‌باشد با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان و پرداخت مبلغ ۱۵۰٫۰۰۰ (یکصد و پنجاه هزار) ریال به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون، نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

تذکر: چنانچه داوطلبی علاقمند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی موسسات آموزش عالی غیر دولتی– غیرانتفاعی می باشد لازم است  علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت نام نسبت به پرداخت مبلغ ۴۰٫۰۰۰ (چهل هزار) ریال دیگر نیز برای دوره های مذکور اقدام نماید.

دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی:

به داوطلبان توصیه می شود مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام ،ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل نموده و سپس بر اساس فرم پیش نویس با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور اطلاعات لازم را بر اساس بندهای برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد نمایند. ضمناً راهنمای جامع نحوه تکمیل فرم در برنامه نرم افزاری ثبت نام اینترنتی موجود است و داوطلبان برای کسب اطلاع بیشتر می‌توانند به این راهنما مراجعه نمایند. ضمناً داوطلبان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نام دقت نمایند. بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارک داوطلب در صورت پذیرفته شدن در آزمون ، قبولی وی (کان لم یکن) تلقی شده و از ادامه تحصیل داوطلب جلوگیری خواهد شد.

تذکر مهم: ۱-آن دسته از داوطلبانی که در زمان ثبت‌نام، دانش آموز سال آخر بوده و موفق به دریافت مدرک دیپلم نشده‌اند، ضرورت دارد در زمان پرینت کارت شرکت در آزمون (از روز سه شنبه مورخ ۹۴/۰۵/۱۳ لغایت روز پنجشنبه مورخ ۹۴/۰۵/۱۵) با مراجعه به قسمت ویرایش اطلاعات کارت نسبت به درج و یا ویرایش معدل دیپلم اقدام نمایند.

۲- چنانچه داوطلبی درمرحله ثبت نام اقدام به ارائه اطلاعات غلط نماید ویا درارسال عکس خود مرتکب اشتباه شود(اعم ازاینکه سهواً ویاعمداً باشد ) به عنوان متخلف تلقی و برابر مقررات با وی رفتار خواهد شد.

زمان توزیع کارت اینترنتی و محل آزمون:

براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال ۱۳۹۴ در روز جمعه ۹۴/۰۵/۱۶ برگزار خواهد شد. داوطلبان لازم است از روز سه‌شنبه مورخ ۹۴/۰۵/۱۳ لغایت روز پنجشنبه مورخ ۹۴/۰۵/۱۵ با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان نسبت به تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون و راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند. محل آزمون داوطلبان بر اساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج در بند ۳۰ تقاضانامه تعیین می‌گردد. لذا مقتضی است داوطلبان با مراجعه به دفترچه راهنمای ثبت‌نام و درج کد مربوط به استان و شهر محل اقامت در تقاضانامه ثبت‌نام اقدام نمایند.

تذکر مهم:

به اطلاع کلیه داوطلبان می رساند از تعداد ۴۲ رشته امتحانی در آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی سال ۱۳۹۴ به شرح جدول زیر، پذیرش ۲۳ رشته امتحانی از طریق آزمون و پذیرش در ۱۹ رشته امتحانی صرفاً با سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) می‌باشد:

کدرشته امتحانی نام رشته امتحانی نوع پذیرش کدرشته امتحانی نام رشته امتحانی نوع پذیرش
۱۱ الکترونیک با آزمون ۲۱ چاپ با سوابق تحصیلی
۱۲ الکتروتکنیک با آزمون ۲۶ صنایع نساجی با سوابق تحصیلی
۱۴ کامپیوتر با آزمون ۲۷ متالورژی با سوابق تحصیلی
۱۵ ساخت و تولید با آزمون ۲۸ سرامیک با سوابق تحصیلی
۱۶ نقشه کشی عمومی – نقشه کشی و طراحی صنعتی با آزمون ۲۹ معدن با سوابق تحصیلی
۱۷ مکانیک خودرو با آزمون ۳۰ ناوبری با سوابق تحصیلی
۱۸ صنایع فلزی با آزمون ۳۱ الکترونیک و مخابرات دریایی با سوابق تحصیلی
۱۹ تاسیسات با آزمون ۳۲ مکانیک موتورهای دریایی با سوابق تحصیلی
۲۰ صنایع چوب و کاغذ با آزمون ۴۱ فرش دستباف با سوابق تحصیلی
۲۲ ساختمان با آزمون ۴۲ قلم زنی با سوابق تحصیلی
۲۳ نقشه کشی معماری با آزمون ۴۳ امور دامی با سوابق تحصیلی
۲۴ نقشه برداری با آزمون ۴۴ گاوداری صنعتی با سوابق تحصیلی
۲۵ صنایع شیمیایی با آزمون ۴۵ مرغداری صنعتی با سوابق تحصیلی
۳۳ حسابداری بازرگانی با آزمون ۴۶ تکثیر و پرورش آبزیان با سوابق تحصیلی
۳۴ امور اداری با آزمون ۴۷ پرورش زنبور عسل با سوابق تحصیلی
۳۵ کودکیاری با آزمون ۴۸ امور زراعی و باغی با سوابق تحصیلی
۳۶ مدیریت خانواده با آزمون ۴۹ گل و گیاهان زینتی با سوابق تحصیلی
۳۷ طراحی و دوخت با آزمون ۵۰ ماشینهای کشاورزی با سوابق تحصیلی
۳۸ تربیت بدنی با آزمون ۵۲ موسیقی با سوابق تحصیلی
۳۹ گرافیک با آزمون
۴۰ هنرهای تجسمی – نقاشی با آزمون
۵۱ صنایع غذایی با آزمون
۵۳ هتلداری با آزمون

توصیه‌های‌ مهم‌:

۱- داوطلبان برای اطلاع از مقررات وظیفه عمومی، شرایط و ضوابط استفاده از سهمیه شاهد و ایثارگر و همچنین شرایط و ضوابط اتباع خارجی به پایگاه اطلاع رسانی سازمان  سنجش و دفترچه راهنمای ثبت‌نام مراجعه نمایند.

۲- به داوطلبان توصیه می‌شود در انتخاب کدرشته امتحانی و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود دقت لازم را مبذول فرمایند. لذا پس از دریافت کد پیگیری ۱۶ رقمی، در این خصوص به درخواست‌های داوطلبان مبنی بر اصلاح موارد فوق ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۳- توصیه‌ می‌شود داوطلبان پس از تکمیل تقاضانامه و دریافت کد پیگیری یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری نمایند.

۴- هرگونه‌ تغییری‌ از طریق‌ نشریه پیک‌ سنجش‌ (هفته‌نامه خبری‌ و اطلاع‌رسانی‌ سازمان ‌سنجش‌)، پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و در صورت لزوم ‌از طریق رسانه‌های عمومی ‌اعلام ‌خواهد شد.

۵- در صورت‌ لزوم‌ داوطلبان می‌توانند با شماره تلفن‌های: ۹-۸۸۹۲۳۵۹۵-۰۲۱ با روابط عمومی ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور تماس‌ حاصل‌ نمایند و یا از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی (غیرحضوری) سازمان اقدام نمایند.

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

درباره نویسنده

انتهای پیام/ انتشار خبر از كاني نت

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 كاني نت|KaniNet. محفوظ است.