سایت اعتراض به قطع یارانه نقدی

سایت اعتراض به قطع یارانه نقدی

به گزارش -“سایت خبری کانی نت kaninet”-  به نقل ازوزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:سایت اعتراض به قطع یارانه نقدی در سال ۱۳۹۴ از ۵ خرداد فعال می شود.حذف نامشخصی نفر از دریافت یارانه باعث شد که وزیر رفاه به مردم اطلاع دهند که صبر کنند چون امکان خطا وجود دارد و برای شناسایی خطاها کسانی که به حذف یارانه اعتراض دارند می توانند از سایت yaraneh10.ir اعتراض خود را ثبت نمایند.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: حذف‌شدگان از دریافت یارانه نقدی در سال‌جاری، درصورت اعتراض می‌توانند از پنجم خردادماه به‌مدت یک‌ماه اعتراض خود را مطرح کنند.

به گزارش قدس آنلاین ،در اطلاعیه رسمی این وزارتخانه تأکید شده است: آن دسته از شهروندانی که براساس تبصره ۲۰ قانون بودجه ۱۳۹۴ افراد غیرنیازمند تشخیص داده و یارانه آنها قطع شده است، درصورت اعتراض می‌توانند از تاریخ سه‌شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۴ به‌مدت یک‌ماه به آدرس الکترونیکی  yaraneh۱۰.ir

مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند. ۱- فرایند بررسی اعتراضات (از ثبت درخواست تا پاسخ) کاملا غیرحضوری صورت خواهد گرفت. ۲- کمیسیون موضوع ماده ۱۰ قانون هدفمندکردن یارانه‌ها اعتراض افراد را بررسی می‌کند و درصورت استحقاق یارانه به‌طور مجدد برقرار خواهد شد.

 • بدیهی است عدم ثبت نام در مرحله دوم به منزله انصراف تلقی می شود لذا در صورتیکه در مرحله دوم ثبت نام نکرده اید نیازی به انصراف نیست.
 • شناسه ثبت نام همان عدد ۴ رقمی است که در زمان ثبت نام به شماره تلفن همراه مندرج در فرم ثبت نام، ارسال شده است.
 • در صورت ثبت انصراف، امکان ثبت نام مجدد در این مرحله وجود ندارد.کانی نت

نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن صحه گذاشتن بر اقدام دولت برای حذف دهک های پردر آمد از دریافت یارانه نقدی معتقدند دولت باید شاخص های خود را برای این اقدام به صورت شفاف اعلام کند.

شاخص های دولت برای شناسایی دهک های پر در آمد اعلام شود:

روز گذشته در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی اعتراضاتی از سوی نمایندگان مبنی بر حذف افراد مستضعف و کارگر از دریافت یارانه نقدی مطرح شد.

سعید زمانیان نماینده مردم شهرکرد در مجلس در تذکری این اعتراض را اعلام کرد و خواستار ارائه گزارشی دقیق در این خصوص شد. در این گزارش دیدگاه برخی از اعضای کمیسیون‌های برنامه و بودجه و اقتصادی مجلس را نیز درباره این تذکر می‌خوانید:

تاجگردون: ۴ شاخص مهم برای حذف افراد از دریافت یارانه نقدی/راه بازگشت وجود دارد

غلامرضا تاجگردون در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص شاخص های دولت برای حذف یارانه نقدی افراد گفت: دولت شاخص هایی برای حذف افراد از دریافت یارانه نقدی دارد اما تاکنون این شاخص ها را به کمیسیون برنامه اعلام نکرده است.

نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی در تشریح شاخص های احتمالی دولت گفت: گردش مالی، در آمد، دارایی، سفر های خارجی متعدد از شاخص های دولت برای حذف افراد ثروتمند از دریافت یارانه نقدی است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: دولت بر اساس این شاخص ها پیش می رود و افراد قابل شناسایی را حذف می کند.

تاجگردون با بیان اینکه افرادی که تاکنون از دریافت یارانه نقدی حذف شده اند به یک دهک نیز نمی رسند اظهار داشت: دولت راه را برای کسانی که به حذف یارانه ها اعتراض دارند و به اشتباه یارانه های آن ها حذف شده است باز گذاشته است و افراد می توانند در سامانه مورد نظر شکایات خود را ثبت کنند.

عثمانی: دولت شاخص های دهک های پر در آمد را اعلام کند

در ادامه محمد قسیم عثمانی نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: دولت باید شاخص های دهک های پر در آمد را به صورت شفاف اعلام کند.

وی در تشریح شاخص های احتمالی گفت: ثروت و دارایی افراد باید مبنای اصلی دریافت یا عدم دریافت یارانه نقدی باشد.

وی گفت: تاکنون از حوزه انتخابیه ام اخباری مبنی بر حذف ناعادلانه افراد از دریافت یارانه نقدی دریافت نکرده ام.

پور ابرهیمی:دولت تبعات حذف یارانه را متوجه مجلس نکند

محمدرضا پور ابرهیمی نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: چند روز گذشته برخی افراد کارمند و مستحق دریافت یارانه نقدی به بنده مراجعه کرده و نسبت به عدم دریافت یارانه اعتراض کردند.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر دولت غیر منطقی یا برحسب اشتباه حذف یارانه ها را انجام دهد که تبعات آن را به مجلس مرتبط کند که مجلس در قانون بودجه ۳ هزار میلیارد اعتبارات یارانه های نقدی را کاهش داده است؛  مجلس واکنش نشان خواهد داد.

وی تاکید کرد: دولت باید شاخص های خود را برای حذف افراد از دریافت یارانه نقدی به صورت شفاف بیان کند.

پور ابرهیمی گفت: از دولت درخواست کرده ایم گزارشی در این خصوص به کمیسیون اقتصاد ارائه دهند.

به گزارش مهر بر اساس قانون بودجه سال ۱۳۹۴ دولت مجاز است ۳۹ هزار میلیارد تومان به صورت نقدی یا غیر نقدی به افراد یارانه بدهد. این مبلغ در سال گذشته ۴۲ هزار میلیارد تومان بود که امسال ۳ هزار میلیارد کاهش یافت. و دولت موظف به حذف دهک های در آمد بالا شد.

نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه نیز چندی قبل از کسری ۱۸ هزار میلیاردی اجرای قانون هدفمندی خبر داده بود.

مجلس در ایام بررسی قانون بودجه قصد داشت شاخص هایی را برای حذف افراد از دریافت یارانه نقدی اعلام کند مانند حقوق بالای ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی و املاک و مستغلات که از این کار منصرف شده و تصمیم گرفت دست دولت را در انجام این کار باز بگذارد.

طبق آنچه که توسط مسئولان گفته شد دولت در حال بررسی سناریوهای مختلف جهت حذف یارانه پردرآمدها است تا بالاخره این قانون به صورت واقعی هدفمند و کسری بودجه ناشی از آن جبران شود.

۲۸ آذر ۸۹ که اولین بار یارانه نقدی سراز سفره ایرانی‌ها درآورد صفت تحقق “عدالت اجتماعی” در جامعه  را یدک می‌کشید، درواقع دولت وقت در پی این بود که با پرداخت ماهیانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان عدالت را در جامعه گسترش دهد. ما به تدریج و زمانی که دولت مجبور به استقراض از بانک مرکزی شد دیگر صفت عدالت اجتماعی نمی‌توانست برازنده این قانون باشد چرا که تامین یارانه نقدی از طرفی دولت را مقروض کرد و از طرف دیگر نقدینگی را در جامعه افزایش داد و در این میان همه افراد ثبت نام کننده که تقریبا اکثر ایرانی‌ها را شامل می‌شد چه فقیر و چه غنی به صورت یکسان ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان دریافت می‌کردند.

عمر دولت دهم به همین شکل پایان یافت و اوضاع اجتماعی به گونه‌ای پیش رفت که تمام جمعیت کشور دریافت یارانه را حق خود دانستند بدون اینکه نطفه حقیقی پرداخت یارانه برای آنها مشخص شود.

در این میان تکیه دولت یازدهم بر راس قوه مجریه مساوی شد با اعلام اینکه دولت توان پرداخت یارانه نقدی به تمام اقشار جامعه را ندارد چراکه این مسئله کسری بودجه را در پی خواهد داشت.

موضوع هدفمندی واقعی یارانه‌ها تا جایی پیش رفت که اوایل سال گذشته دولت با ثبت نام مجدد در پی حذف یارانه اقشار پردرآمد که غیرنیازمند از دریافت یارانه شناخته می‌شوند، برآمد، اما طبق گفته مسئولان تنها نزدیک به ۲٫۴ میلیون نفر از ثبت نام مجدد سرباز زدند و به نحوی از دریافت یارانه انصراف دادند.

در این بین طبق آنچه که مشاهده شد دولت خود برخی از اقشار را از دریافت یارانه حذف کرد و به طورکلی شمار دریافت کنندگان به حدود ۷۴ تا ۷۵ میلیون نفر رسید.

بر این اساس؛ ورود به سال ۹۴ همزمان شد با اعلام اینکه مصارف و منابع دولت جوابگوی پرداخت یارانه نقدی نیست و باید تدبیری جدی جهت جبران کسری بودجه ناشی از هدفمندی اندیشیده و دولت آیین نامه مربوط به اجرای تبصره ۲۰ قانو بودجه سال ۹۴ را تهیه کند، چراکه بودجه هدفمندی امسال از ۴۲ هزار میلیارد به ۳۹ هزار میلیارد تومان کاهش داشته است که نشان می‌دهد طبق قانون باید ۵ میلیون نفر از دریافت یارانه حذف شوند.

از این رو از چندی قبل دولت به صورت جدی وارد مسئله یارانه‌ها شده و سناریوهای مختلفی را جهت سامان بخشیدن به این قانون در دست بررسی قرار داده است.

حذف ترکیبی یارانه پردرآمدها با کاهش میزان دریافتی برخی اقشار در کنار پرداخت ۹ ماه یارانه نقدی به جای ۱۲ ماه و افزایش نرخ حامل‌های انرژی از جمله سناریوهایی است که احتمال می رود دولت در بررسی‌های خود برای سامان بخشیدن به اوضاع هدفمندی در دستور کار قرار داده باشد که البته گفته می شود دولت نزدیک به ۲۰ سناریو مختلف را در این راستا روی میز اقتصادی خود جهت بررسی قرار داده است.

همچنین وزیر تعاون اعلام کرده است که باید یارانه اقشار ضعیف و کم درآمد افزایش یابد تا بیش از مقدار کنونی عاید این قشر شود.هم اکنون که دولت سکوت رسانه‌ای را جهت تشریح اقدامات خود در راستای اجرای تبصره ۲۰ اتخاذ کرده امید می رود با انتخاب بهترین سناریو با کمترین تبعات منفی یارانه را به صورت واقعی هدفمند کند که در این راستا باید منتظر ماند و دید تا زمان پرداخت یارانه سوم امسال، کار بررسی دولت به اتمام می رسد یا خیر.

 

 یارانه,ثبت نام,۹۴,۱۳۹۴,قط شدن یارانه,قطع یارانه نقدی,سایت,سایت درخواست یارانه,یارانه,

سایت درخواست یارانه,سایت قطع شدن یارانه,

درباره نویسنده

انتهای پیام/ انتشار خبر از كاني نت

۲۳ Comments

 • محمدحسين زماني راد wrote on ۲۹ اردیبهشت, ۱۳۹۴, ۲۱:۲۶

  با سلام و احترام یارانه ما قط شده است ما خانواده فقیر هستیم چطور میتونم اعتراض کنم؟چیکار کنم:

 • دلير بابائي wrote on ۲۰ خرداد, ۱۳۹۴, ۲۰:۲۰

  شما میتونید از سایت yaraneh10.ir اعتراض خودتو ثبت بکنی

 • بیژن جعفری wrote on ۳۰ خرداد, ۱۳۹۴, ۱۶:۲۹

  ا سلام اینجانب معلم هستم و یک فرزند دانشجو و یک فرزند دبیرستانی دارم و تنها درامدم حقوق معلمی می باشد یارانه ما خردادماه ۹۴ حذف شد و سایت اعتراض شما جوابگو نیست برای حل مشگلم به کجا مراجعه کنیم

 • یاسر کهنسال wrote on ۲۶ تیر, ۱۳۹۴, ۱۶:۲۱

  شما همین که دیدید یک نفر میره خارج یعنی پر در آمده که یارانه قطع میکنید حالا که ۳۰ سال تو کشور های عربی دور از خانواده نوکری کرده و به هیچ جا نرسیده نه بیمه بوده نه پس انداز داره باید یارانه اش قطع بشه این دیگه چه قانون و معیاری برای حذف یارانه هست

 • غلام اکبر کرمانی نژاد wrote on ۲۷ مرداد, ۱۳۹۴, ۱۴:۲۵

  باعرض سلا اینجانب کارگربخش کشاورزی بیمارستان نوریه کرمان هستم شغلم ابیاری وبا حقوق ماهیانه۸۴۵۰۰۰ تومانی زندگی میکنم حتا بعلت اینکه کارگاه مازیر پنج کارگرهستیم حق بیمه مارادولت میپردازد یارانه من راقطع کردن ایا من پولدار هستم یا سرمایه دار لطفا رسیدگی کنید اگر درامدی دیگری دارم حاضرم هرچه یارانه گرفتم به دولت برگردانم این است خدمت به بیچارگان لطفا رسیدگی کنید

 • مهدی فرجی wrote on ۲۵ شهریور, ۱۳۹۴, ۱:۴۳

  سلام،اینجانب کارگر با ۲فرزند محصل ب قطع یارانم اعتراض دارم !لطفا رسیدگی فرمایید

 • نورالله محمدی wrote on ۲۶ شهریور, ۱۳۹۴, ۱۲:۴۹

  آقا هرکی میره خارج دلیل نیس ک میلیاردر باشه من ی کارگرم با حقوق برجی یک میلیون و دارای ی فرزند دانشجو الان یک سال و نیمه ک از فشار کار خیلی زیاد دیسک کمر دارم امن ب این یارانه خیلی نیاز دارم یکی رسیدگی کنه لطفا ………….

 • عبدالله لطفی wrote on ۳ مهر, ۱۳۹۴, ۲۳:۰۹

  سلام اینجانب بازنشسته به دلیل ناراحتی قلبی ازکارافتاده وعمل قلب انجام داده ام ودارای چهارفرزنددانشجوومحصل به حذف یارانه ام اعتراض دارم

 • ماشااله حولگر wrote on ۱۶ آبان, ۱۳۹۴, ۱۶:۳۴

  کارمند بازنسته زیر خط فقر ازنظر شما متمول میشود.واقعا که ناعادلانه حذف میکنید.کارمندانی باحقوق ۲/۵ میلیون یارانه میگیرن.من با۱٫۳۵۰ وایثار گر بودن حذف میشوم.کمی تامل کنید.حق به حقداربرسد.پولی بابت ایثارگری هم تاکنون نگرفته ام.

 • مسعود شیبانی فر wrote on ۲۷ آبان, ۱۳۹۴, ۱۹:۰۹

  من بازنشسته فرهنگی ومستاجر باحغوقیک میلیون و سیصد واز طرفی دخترم هم مدت یکسال است متارکه کرده وتحت سربرستی من هست وچرا یارانه من قطع شده

 • محمدافتخاری wrote on ۲۸ آبان, ۱۳۹۴, ۲۱:۰۶

  با سلام… اینجانب یک گارکر که مدت یک سال بیکار دارای ۴فرزند دختر و یک پسر ۹ساله میباشم که همگی تحت تکفل بنده میباشند علت عدم دریافت یارانه با این وضعیت مالی درچنین شرایطی را واقعا نمیدانم… لطفا رسیدگی کنید…

 • رقیه کریم زاده wrote on ۲۹ آبان, ۱۳۹۴, ۱۲:۳۶

  با سلام ،این جانب بازنشسته ی آموزش و پرورش هستم و سرپرست خانوار. نمی دانم به چه علت یارانه ی این جانب قط, شده است.

 • حمیدرضا مهشادی wrote on ۶ آذر, ۱۳۹۴, ۲۲:۰۲

   باسلام.حدود چهل روز است  که به قطع شدن یارانه ام اعتراض کردم لیکن هنوز جوابی نگرفتم لطفا راهنمایی کنید

 • علی wrote on ۱۴ آذر, ۱۳۹۴, ۱۱:۱۱

  من کارمند یک شرکت هستم با حقوق ۱۱۰۰ ودارای یک خانه ۵۷ متری در جنوب شهر با پرداخت ۹۱۰ تومان اقساط ماهیانه به نظر دولت من ثروتمندم خداییش عدالت را رعایت کنید یا به همه یارانه بدید یا به هیچ کس ندید لاقل دلمون نسوزه
  ، اعتراض هم زدم ولی جوابی نمیدن فکر کنم سایتشون برای اعتراض هم الکی باشد واسه دل خوشی

 • یاراحمدی wrote on ۲۵ آذر, ۱۳۹۴, ۱۳:۵۷

  سلام. ما از سال ۹۱ که ازدواج کردیم یارانه هامون از خانواده حذف کردند. ولی بهمون ندادند. چه باید کرد.این کمک به جوونهاست

 • افشار wrote on ۲۷ آذر, ۱۳۹۴, ۱۶:۱۳

  من به قطع یارانه ام  اعتراض کردم بیم ام را هم قطع کردند.

 • علی محمد سلگی wrote on ۶ دی, ۱۳۹۴, ۱۶:۰۲

  من مستاجر هستم با سه فرزند که دو تای آنها دانشجو هستند الان سه ماهه یارانه من قطع شده ملاک محاسبه شما چیست مگر …………… واله من هیچ خونه ای ندارم بیکـــــــــــــــــــــــــــــــــــــارم نه ماهه 

 • احمد بابایی wrote on ۲۹ دی, ۱۳۹۴, ۱۱:۴۷

  سلام یارانه من قط شده است لطفا بررسی کنید که چرا قط شده است

 • رضوان پورفاتحيان اروجنى wrote on ۲۹ فروردین, ۱۳۹۵, ۲۲:۰۶

  مستمرى بگیرى هستم که دو دختر دارم که پدرشان بیش از سى سال فوت کرده است و من. سرپرست خانوار با حقوق مستمرى زیر یک میلیون تومان ملکى هم ندارم آیا حق است که یارانه من قطع شود ؟ با تشکر لطفا باز بینى نمایید

 • كاني نت wrote on ۳۰ فروردین, ۱۳۹۵, ۹:۴۹

  با سلام لطفا در سایت yaraneh10.ir اعتراض خودتان را ثبت نمایید ابتدا شماره حساب متصل و شماره ملی بعد آدرس و شماره تماس را واردکنید .

 • بهرام روزبهانی wrote on ۵ اسفند, ۱۳۹۵, ۲۲:۵۷

  اینجانب کارگر بیکار از تاریخ ۳۰ ۹ ۹۵نانوایی هستم و۱۷سال سابقه کار وبیمه داشته ودار ای ۲فرزند محصل ومادر تحت تکفل هستم۹ماه است که یارانه مرا بدون دلیل قطع واعتزاص مرا تحت عنوان اشتباه ثبت نموده اند ولی احدی پاسخ گوی من نیست

 • زیبا wrote on ۲۲ تیر, ۱۳۹۶, ۹:۴۶

  سلام یارانه ماهم قطع شده خواهشامافقیرهستیم پدرشوهرم چون قطع دلیل نمیشه یارانه ناهم قطع بشه اونای شهردیکه مای شهردیگه مااصلادرشرایط خوبی نیستیم خواهشاکمک کنیدواریزبشه.

 • زیبا wrote on ۲۲ تیر, ۱۳۹۶, ۹:۴۹

  به خدامستاجریم دوتاوام ده میلیونی بدهکاریم ن شوهرم ونه خودم سرکارنمیریم بیکاریم خواهشاکمک کنیدیارانه من وصل بشه من هیچ گونه حمایتی ندارم

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 كاني نت|KaniNet. محفوظ است.