زیرسوال رفتن اعتبار مدارک دانشگاهی “پردیس خودگردان”

زيرسوال رفتن اعتبار مدارك دانشگاهي

به گزارش کانی نتkaninet:زیرسوال رفتن اعتبار مدارک دانشگاهی “پردیس خودگردان””زهره طبیب زاده عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس : متأسفانه با وجود مشکلات مالی که دانشگا‌هها دارند به سختی می‌توان با عملکرد پردیس‌های خود گردان مخالفت کرد چرا که بخشی از درآمد دانشگاههای ما از همین مراکز تأمین می‌شود.

وی گفت: بودجه‌ جاری دانشگاهها کفاف برنامه‌های عمرانی را نمی‌دهد و دانشگاهها مجبورند ظرفیت‌های خالی خود و حتی اعضای هیئت علمی خود را در اختیار این پردیس‌ها قرار داده و در عوض با اخذ شهریه بالا از محل آن به گذران امور خود اقدام کنند.

وی با بیان اینکه روند پیش روی این پردیس‌ها از استاندارد آموزشی خارج شده  است، خاطرنشان کرد: اکنون شاهد هستیم افراد با معدل پایین با دادن شهریه‌های بالا در این پردیس‌ها مشغول به تحصیل می‌شوند و پول در پذیرش این دانشگاهها حرف اول را می‌زند.

وی تصریح کرد: این که هر دانشجویی که توانایی مالی دارد، بدون پشتوانه علمی در رشته‌های تراز اول بتواند تحصیل کند، دغدغه‌ای است که اعتبار مدارک فارغ‌التحصیلان این پردیس‌ها را زیر سوال برده  است.

منبع :باشگاه خبرنگارانyjc.ir

درباره نویسنده

انتهای پیام/ انتشار خبر از كاني نت

۴۰ Comments

 • کیانا wrote on ۱۵ مرداد, ۱۳۹۳, ۲۳:۱۲

  من دوس دارم برم دانشگاه بین الملل اما خیلس سخته.کجا پولیه؟؟؟

 • كاني نت wrote on ۱۵ مرداد, ۱۳۹۳, ۲۳:۱۵

  منظور شمااز پولی چی هست؟

 • کیانا wrote on ۱۵ مرداد, ۱۳۹۳, ۲۳:۱۵

  لطفا منو کمک کنید خیلی دوس دارم امسال برم دانشگاه.فقط داروسازی میخوام پولش اصلا مهم نیست.فقط بگید چجوری؟؟؟؟؟؟

 • كاني نت wrote on ۱۵ مرداد, ۱۳۹۳, ۲۳:۲۱

  تخصص ما در حدی نیست که چیزی بگیم
  همه چیز بستگی به خودشماداره (موفق یا موفق نبودن )آزمون سراسری

 • زهره wrote on ۲۰ شهریور, ۱۳۹۳, ۱:۲۸

  آقا سیاوش خودتون رو زیاد ناراحت نکنید. بهتره همیشه حرف حق رو بپذیرید. کدوم عقل سلیم می تونه این گفته رو بپذیره که مدارک این ۳۰ یا ۴۰ پردیسی که تازه شکل گرفتند و در مجامع بین الملل فعلا” برای مدرکشون پشیزی قایل نیستند (به دلیل عدم ثبت هرگونه تحقیق و یا مقاله ی علمی و یا رزومه ی…به نام این پردیسها) با مدرک روزانه- شبانه- پیام نور- دانشگاه آزاد و یا حتی مجازی سایر دانشگاهها که در طول سالیان به اصطلاح پوست انداختند و شاخه و برگ گرفتند و ضمنا” در رنکینگ جهانی رتبه ی مشخص و معینی دارند به صورت مساوات و یا از نظر امثال شما حتی برتر از این مدارک که مورد اشاره قرار گرفتند برخورد بشه.

 • گلاره wrote on ۲۴ شهریور, ۱۳۹۳, ۳:۴۲

  بیایید منطقی برخورد کنیم. از اونجایی تنها منبع تشخیص اعتبار مدارک دانشگاهی همون سایتهای معتبر تعیین رنکینگ و رتبه دانشگاههای سراسر جهان هستش به آسانی پی خواهیم برد که تمام دانشگاههای دولتی (روزانه و شبانه) و تقریبا” تمام واحدهای دانشگاه آراد و پیام نور در این رنکینگ وجود دارند (به دلیل چاپ مقالات معتبر در طول سالیان و به نام این واحدهای دانشگاهی)
  حالا بیاییم و پردیسهای خودگردان (پولی) را بررسی کنیم. تا الان هیچ یک از ۴۰ پردیس ایران در این رنکینگ (حتی در آخر این رنکینگ) نتونسته نام خودش رو اضافه کنه (به دلیل تازه تاسیس بودن و عدم ثبت هرگونه مقاله ی معتبر به نام خود). در نتیجه این پردیسهای خودگردان (پولی) حالا حالا ها باید بدوند و مقاله چاپ کنند تا بعد از سالیان بسیار طولانی مثل واحد های دانشگاه آزاد بتونن خودشون رو در این رنکینگ ها جا بدن. بنابراین حداقل تا ۲۰ سال آینده مدارک ۴۰ پردیس تازه تاسیس خودگردان به گرد پای مدارک دانشگاه آزاد و پیام نور نخواهند رسید چه برسه مدارک روزانه و شبانه دولتی

  نکته ی آخر اینکه فقط یک نام رو می شه روی این مدارک ۴۰ پردیس تازه تاسیس گذاشت (برند فروشی مدارک دانشگاههای مادر)

  ممکنه شما بگید استادای دولتی و پردیس یکی هستن. اما خودتون بهتر از هر کسی می دونید که اون استاد وقتی میبینه که شما حاضر شدید ۶۰ الی ۷۰ میلیون پول بدید تا یه مدرک بگیرید حتما” به خودش می گه بابا اینا مرفهان بی دردن پس من هم کمتر به پر و پاشون بپیچم چون اینا اگه بهره ی هوشی لازم رو داشتن به جایی نمیومدن که حتی از دانشگاه آزاد گرانتر براشون در میاد و تازه تاسیسه و بی ریشه و بی سابقست.

  جالب اینه وقتی از دانشجویان مثلا” پردیس خودگردان البرز دانشگاه تهران می پرسید که کجا درس می خونید با نهایت پر رویی می گن دانشگاه تهران در حالیکه طرف احتمال زیاد فقط یک بار از کنار فنسهای دانشگاه تهران (دیگه باید با این اوضاع بگیم دانشگاه تهران اصلی) عبور کرده

  به نظر بنده علاوه بر واژه ی پردیس خودگردان باید واژه ی پولی هم به اون مدارک اضافه شه:
  مثلا” پردیس پولی خودگردان البرز دانشگاه تهران- پردیس پولی خودگردان کیش دانشگاه تهران- پردیس پولی خودگردان دانشگاه شیراز

 • pouya wrote on ۱ مهر, ۱۳۹۳, ۱۸:۴۳

  الکی اینجا دعوا نکنین
  پردیس ارس پزشکی-دندانپزشکی و داروسازی داره
  بعد از اینکه متخصص شدی خدا تومن درآمد داری
  اونا که به پردیس اعتراض دارن
  اگه عرضشو دارین اونجا قبول بشین

 • pouya wrote on ۱ مهر, ۱۳۹۳, ۱۸:۴۵

  اگه برنامه ۸:۳۰ رو میدیدین با برگه سفید میشه از کارشناسی و ارشد دانشگاه آزاد قبول شد

 • pouya wrote on ۱ مهر, ۱۳۹۳, ۱۸:۴۹

  بحث رنکینگ هم نکنین که دانشگاه آزاد مگه دانشگاهه اصلا
  اگه مدرکشو بدی ترجمه ،،،، تا وزارت علوم پشتشو مهر نکرده فاقد اعتباره عزیزان
  غیر انتفاعی بیشتر سندیت داره تا آزاد
  حالم از این آزاد بهم میخوره واقعا

 • زهره wrote on ۱۱ مهر, ۱۳۹۳, ۰:۴۱

  شما هم اگه عرضه دارید برید روزانه بخونید و اینقدر پول خرج نکنید. این ۴۰ پردیس پولی در رقابت با دانشگاه آزاد جهت خالی کردن جیب امت تاسیس شدن. با این تفاوت که دانشگاه آزاد از همون اول تکلیف خودش رو روشن کرده و به عنوان بزرگترین دانشگاه خصوصی موفق به ایجاد زیرساختهای لازم چه از لحاظ ساختارهای عمرانی و چه از لحاظ ساختارهای مورد نیاز آموزشی مثل جذب هیئت علمی مورد نیاز و … بدون استفاده از بودجه دولتی شده است.

 • مهری wrote on ۴ مهر, ۱۳۹۳, ۹:۲۲

  منظور از پولی چیه؟مگه آزاد هم پولی نیست؟من تعجب میکنم چرا عنوان اسمشو پولی پردیس میگن؟شهریش فقط حدودا ۴۰۰ ۵۰۰ از آزاد گرونتره

 • مهری wrote on ۴ مهر, ۱۳۹۳, ۹:۲۳

  یعنی چی میگن پولیه؟مگه آزاد پولی نیست؟

 • زهره wrote on ۱۱ مهر, ۱۳۹۳, ۱۵:۵۵

  بله مهری خانم دانشگاه آزاد پولی هستش چون بزرگترین دانشگاه خصوصی جهان هستش و حتی یک ریال از وزارت علوم برای تامین بودجه استفاده نمی کنه. اما این دانشگاههای دولتی هستن که هم از بودجه دولتی بهره می برند و هم دارن به اسم دولتی بودن از دانشگاه آزاد هم بیشتر شهریه می گیرن. در واقع از اونجایی که این پردیسها هم از توبره می خورن و هم از آخور و هم در حالی که خودشون رو دولتی می دونن بهشون می بایست پولی گفت چرا که بر خلاف این اساس که دولتی می دونن خودشون رو پول زیادی حتی بیشتر از آزاد می گیرن.

 • علی wrote on ۲۷ بهمن, ۱۳۹۳, ۱۶:۰۱

  به دوستان عزیز توصیه میکنم از ثبت نام و تحصیل در پردیس دانشگاه علم و صنعت به شدت پرهیز کنند
  چرا که جو عمومی آنجا از اساتید گرفته تا دانشجویان علیه پردیس هستند و بالاترین سخت گیری و بیشترین بی احترامی ها را تجربه خواهید کرد.

 • ناشناس wrote on ۹ خرداد, ۱۳۹۴, ۱۴:۰۳

  وی تصریح کرد: این که هر دانشجویی که توانایی مالی دارد، بدون پشتوانه علمی در رشته‌های تراز اول بتواند تحصیل کند، دغدغه‌ای است که اعتبار مدارک فارغ‌التحصیلان این پردیس‌ها را زیر سوال برده  است.

  جالبه میگه بدون پشتوانه علمی. مگه دانشگاه آزادیها پشتوانه علمی دارن؟؟؟؟ دانشگاه آزاد که فقط بری سر جلسه کنکور قبولی. من که دارم پردیس میخونم، اگه آزاد امتحان میدادم که رتبم یک میشد. خیلی باحالین شما.

 • راست قامد wrote on ۲۷ خرداد, ۱۳۹۴, ۲۰:۴۵

  خوبه شما ها آکسفورد نمیخونید
  همتون سر تا پا یکی هستید

 • بهار هستم wrote on ۱۰ مرداد, ۱۳۹۴, ۱۴:۵۹

  توروخدا بگید پردیس بهشتی پرستاری بخونم یا غیر انتفاعی آل طه ژنتیک؟؟؟؟

  لطفا جواب بدین

 • مجید wrote on ۱۳ مرداد, ۱۳۹۴, ۲۱:۰۰

  سلام.
  دوستان لطفا ی نظر بدون جبهه گیری نسبت بهم ودلسوزانه بدین.من رتبم شده ۷۵۰۰ریاضی.مهندسی نفت میخاستم که نمیارم آیا ارزششو داره برم مثلا پردیس صنعتی شریف کیش مهندسی نفت بخونم یا رشته ی دیگه روزانه دولتی بهتره؟؟؟

 • احسان wrote on ۱۱ شهریور, ۱۳۹۴, ۱۸:۱۹

  سپاس از بانو زهره و گلاره گرامی به خاطر نوشتار درست و خوبشان.دلیل مخالفت دانشجویان دانشگاه های سراسری با ورود به زور پول دیگران به این دانشگاه ها و پافشاری این دسته بر اینکه مدرکی برابر با دانشجویان واقعی این دانشگاه ها بگیرند روشن است… کسانی که ماه ها و شاید سالها از تفریح و خواب و خوراک خود دست کشیده اند تا در دانشگاهی خوب پذیرفته شوند و امروز شاهد این هستند که گروهی بدون هیچ تلاشی و فقط با پرداخت پول میخواهند صاحب همان نام و عنوان شوند در صورتی که هیچ تلاشی برای آن نکرده اند ….هر انسان با انصاف و با منطقی مخالف برابری مدرک های شعبه های پردیس با دوره های نوبت اول و دوم است…
  چیزی که در این میان دلیلش روشن نیست فریاد پردیسی ها و کسانی است که در این مراکز درس خوانده اند و ادعای محق بودن برای دریافت مدرکی برابر با دانشجویان مثلا دانشگاه تهران و … که از رتبه های برتر هر رشته ای در ایران هستند دارند!!!
  دانشگاهها اگر میخواهند کمبود بودجه خود را برطرف کنند اشکالی ندارد دوره های پولی هم برگزار کنند اما اینکه در مدرک تحصیلی واژه پردیس ذکر نشود و مدرکی که به دانشجویان نوبت اول و دوم داده میشود با مدرکی که دانشجویان پردیسی دریافت میکنند هیچ تفاوتی نداشته باشد بازگشت به قرون وسطی است…
  در این صورت دیگر چه تفاوتی میان دانشگاه ها خواهد بود…
  کسانی که پولی در بساط ندارند تا وارد این دانشگاه ها شوند چه سرنوشتی خواهند داشت…!؟
  آیا شاهد این خواهیم بود که از این پس ثروتمندان غیر مستقیم به طور ارثی دکتر و مهندس و وزیر و وکیل خواهند شد!؟
  راستی من یک ۵۰۰میلیونی پول دارم از کجا میتونم مدرک دکترای حقوق و دکترای اقتصاد و علوم سیاسی دانشگاه تهران و یکی دو تا هم مدرک از دانشگاه شریف و … بخرم!؟ 🙂
  جالبه نه!!!

 • کاربر wrote on ۱۷ شهریور, ۱۳۹۴, ۱:۵۵

  من با رتبه ۸۷ کنکور ارشد و معدل ۱۸٫۶۱ کارشناسی، پردیس البرز دانشگاه تهران قبول شدم. اینکه درس نخون بودن دانشجوهای پردیس رو به همه ی اونها تعمیم میدین قضاوت ناعادلانه است… چه بسا هم کلاسی های خود شما که با سهمیه وارد دانشگاه شدن لیاقت تحصیل تو اون دانشگاه رو شاید نداشته باشن. البته همچین چیزی حق فرزندان شهدا و ایثارگر هست. اما برای کسایی که به خودشون حق قضاوت کردن راجع به پردیس ها میدن، پس موضوع سهمیه ای ها رو هم در نظر بگیرن…..

 • بدور از حسادت wrote on ۱۸ شهریور, ۱۳۹۴, ۲۳:۱۹

  دوستانی که بیان میکنن پردیس پولی مگر دوره شبانه پولی نیست و زمانیکه دوره های روزانه میخوان مدارکشون رو بگیرن برایه اخذ مدرک دوراه دارند یا چیزی بالایه ۱۰میلیون تومان باید پرداخت کنند یا به تعهد کار دولتی پایبند باشن که اگر کار گیرشون نیاد شش ماه بعد مدرک رو بهشون میدن که اونم بیشتر

  فارغ التحصیلان دولتی از کشور خارج میشن و فقط از منابع دولتی استفاده میکنن بدون اینکه سودی برایه کشور به همراه داشته باشن ولی حداقل کسانیکه در دانشگاه ازاد و پردیس ها درس میخونن وضعیت دانشگاه ها رو از نظر امکانات برایه نسلهای اینده فراهم میکنن تا اینکه سطح امکانات رفاهی و تحقیقی برایه دوره های بعد فراهم بشه مگر غیر اینکه تمام کشورهای پیشرفته مدیون تحقیقات اساتید و دانشجویان دانشگاه هاشون هستند وضعیت مالی در کشور ما معلومه پس حداقل ارز مملکت خارج نشده صرف گسترش بخش کیفی و کمی دانشگاه های کشور میشه بالاخص دانشگاه های مادر و دوم اینکه کشور بازوی محرک و نیروی جوان و نخبه خودش رو از دست نمیده پس امکانات دولتی کشور برایه یک نسل نیست باید برنامه برایه تمام نسلها داشته باشه با توجه به مشکلات عدیده در سطح کشور بالاخص اقتصادی کشور ما در بحث دانشگاهی و تحقیقی نیازمند گسترش چه از نظر کمی و چه از نظر کیفی و باید شرایطی رو فراهم کنه برایه جذب دانشجویان خارجی که هم از استعداد داخل و هم از استعداد خارج کشوراستفاده کنه بعضی از افراد که عنوان میکنن مدارک پردیس اعتبار نداره یا باید نام پردیس حتما کنار مدرک بیاد بجایه اینکه مشوق تحصیل همه اقشار و هموطنان خودتون باشید تا سطح اگاهی و فرهنگی جامعه بالا بره و کمک و نگرش به بخش اقتصادی و اینده اموزشی مملکتتون داشته باشید با حسادتهای بیهوده سعی در تخریب افراد و مکانهای اموزشی و فرهنگی خودتون میکنید این افراد از طریق ازمون سراسری جذب چنین واحدهایی میشن پس رتبه میارن و حتی اگر در دانشگاه های تراز اول ایران هم قبول بشن دوستانی که مدعی هوش و زکاوت هستن باید خوشحالم بشن که بحث تحقیقات و اشتغال برایه خودشونم فراهم میشه و مطمئنا این عزیزان جا و صندلی کسی رو اشغال نکردن بخاطر دارم که چنین بحث هایی برای دانشگاه ازاد هم در ان زمان که تازه تاسیس بود وجود داشت ولی الان بسیاری از هموطنهای ما از همین دانشگاه فارغ التحصیل شدن و به مراتب دید بهتری نسبت به جامعشون پیدا کردن با ارزوی موفقیت برایه همه ی دانشجویان ایرانی امیدوارم این دانشکده های پردیس هم مثل دوره شبانه و دانشگاه ازاد جا بیفتند و تکلیف نوع مدرکی که بهشون ارائه میشه روشن بشه تا این بندگان خدا هم سردرگم نشن

 • رومینا wrote on ۲۰ شهریور, ۱۳۹۴, ۱۷:۱۷

  به نظر من عناوین پردیسپو دولتی و شبانه و امثالهم فقط یه اصطلاح اضافی در مدرک اخذشده است. مطمئنا بعد از اخذ مدرک یادی از عنوان مدرک ذکر نمیشود و صرفا به مقطع پذیرش (لیسانس۰ارشد و دکترا) بسنده می کنند.

 • زهرا wrote on ۲۱ شهریور, ۱۳۹۴, ۲:۱۴

  بچه ها… من دانشگاه آزاد علوم تحقیقات قبول شدم و.پردیس علامه
  بخاطر اسم علامه رفتم اونجا.. الان کامنت هارو که خوندم کاملا نا امیدم. ثبت نام هم کردم. واقعا کارم اشتبله بوده؟

 • سارا9 wrote on ۲۲ شهریور, ۱۳۹۴, ۰:۴۷

  منم پردیس صنعتی و علوم تحقیقات قبول شدم
  نمیدونم کدومو برم

 • درباره پردیس wrote on ۲۲ شهریور, ۱۳۹۴, ۱۸:۲۶

  اعتبار مدارک پردیس رو وزارت علوم تایید میکنه چون این مدارک همون مدارک دانشگاه مادر هست

  با این تفاوت که فقط شهریه باید پرداخت کنید کسانیکه تو بوق و کرنا میکنن تا اعتبار این مدارک رو پایین بیارن یا مطلع نیستن یا بعضا از رویه حسادت و ضرری که در این قضیه متوجهشون میشه اینگونه مطالب رو بازگو میکنن سیاستی که پشت تاسیس این نوع آموزش خوابیده مطمئن باشید کار یک شب و دوشب نبوده
  و جلسات زیادی تشکیل شده تا این قضیه در برنامه پنجم توسعه و ششم قرار بگیره تا ایران از لحاظ گسترش آموزش عالی چه از نظر کمی و کیفی و چه از نظر ورود بخش خصوصی و درامد زایی و هم از نظر تحقیقات و تولید علم و فناوری در منطقه و جهان به جایگاه شایسته خودش دست پیدا کنه که مطمئنا کشور رو به سوی صنعتی شدن خواهد برد یکی از مزایای پردیس ها رقابت بین دانشگاه ها رو بیشتر میکنه علوم تحقیقات دانشگاه سطح بالایی هست منتهی دانشگاههای با رنکینگ بالای کشور از علوم تحقیقات بهتر هستن پس فکرنکنیدما پردیس قبول شدیم و اعتباری نداره اعتبار پردیس رنکینگ دانشگاه مادر هست و تابع قوانین و همان استادان دانشگاه مادر هست همون برخورد با دانشجوهایه دوره روزانه میشه که با دانشجوهای شهریه پرداز خواهد شد و به حرفایه دیگران که معلوم نیست اطلاعاتشون رو از کجا میارند توجه نکنید بهترین راه مراجعه حضوری به محل قبولی دانشگاهتون هست یا مراجعه به وزارت علوم تا شما رو راهنمایی کنند
  انشالله اینگونه فضا سازیهای بی منطق و اشتباه و احساسی از مملکت ما رخ ببنده تا باعث گمراهی افراد و ضربه زدن ناخواسته به مملکت عزیزمون ایران نشه اینم یکی از ادرس های سایت رنکینگ دانشگاههای دنیا هست که یکی از معتبرترین وبسایتهایه طبقه بندی دانشگاه هاست است میتونید بهش مراجعه کنید :
  http://www.shanghairanking.com

 • پارسا wrote on ۲ آبان, ۱۳۹۴, ۰:۳۰

  حرف های این نماینده مجلس بسیار خصمانه و بدون اطلاع از حقایق و به دور از تحقیقات و غیرکارشناسی است و معلوم هست که با پیشداوری انجام شده. چون دانشگاه صنعتی شریف در پردیس بین الملل خود دانشجویان با رتبه کمتر از ۳۰۰۰ میگیرد و دانشجویان معدل دبیرستان ۱۸ و ۱۹ دارند و مدرک تخصصی زبان دارند و شهریه از پس انداز خانواده خود می پردازند. در کشوری مانند آمریکا تا رتبه ۵۰ هزار و ۱۰۰ هزار در دانشگاه های تراز اول آمریکا که رنکینگ بهتری از دانشگاه های ایران دارند تحصیل میکنند. پس چرا رتبه ۴ رقمی کنکور در ایران نباید در دانشگاه های خوب تحصیل کند. اون کسی که رتبه ۵۰۰۰ میگیره. یعنی در ۲ تا ۵ درصد اول است. یعنی با معیارهای جهانی نخبه به حساب می آید. فقط ۱۰۰۰ نفر اول نخبه نیستند. تفاوت رتبه ۱۰۰۰ با رتبه ۵۰۰۰ شاید چند تست عربی و چند تست ریاضی باشد. نماینده مجلس که دیگر نباید اینجوری ………. کند. آنهم بدون اطلاع…

 • 120 wrote on ۲۷ آبان, ۱۳۹۴, ۱۲:۴۳

  لازم بذکر ۲ نکته:

  ۱ ) تمامی دانشگاه های معتبر دنیا بجز ایران دارای شهریه میباشند مگر اینکه فاند بگیرین

  ۲) اگر تونستین پردیس دانشگاه های معتبر همچون امیر کبیر ؛ علم و صنعت در تهران قبول شین اونوقت نظر بدین؛
  چون قبولی در این پردیس ها کار هر کسی نیست و تراز قبولیش از روزانه اکثر شهرستان ها بالاتر میباشد

 • mos wrote on ۸ آذر, ۱۳۹۴, ۱۷:۳۶

  سلام بر همه دوستان بزرگوار. دانشگاهای پردیس شعبه ای از دانشگاه مادر محسوب می شن و به خودی خود استقلال ندارن چون اگر از دانشگاه مادر جدا شن منحل و نابود میشن پس از نظر اعتبار مدرک اصلاً با دانشگاه آزاد قابل قیاس نیستن و نمیشه گفت چون پول میگیرن مدرکشون فاقد اعتباره. اما هر عقل سلیمی اینو باید قبول کنه که در برابر دانشگاه مادر مدرکشون از حیث درجه علمی یه پله پایین تره و سطح سواد دانشجویان دانشگاه مادر یه سروگردن بالاتره اینم بخاطر اینه که دانشجویان دانشگاه مادر با سختگیری بیشتری وارد دانشگاه میشن. حالا اینکه تو ذهن بعضیا چرا نقش بسته که دانشگاه دولتی اگه شهریه بگیره مدرکشون اعتبار نداره و دلیل بی اعتباری مدرک پردیس را اخذ شهریه می دونن، جای سؤال داره؟ اگه دلیل خاصی برا حرفشون دارن بگن ما هم بدونیم. چون شبانه غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد و خیلی از دانشگاه های معتبر دنیا شهریه میگیرن در ثانی بچه های پردیس توی سرکار رفتن و اخذ سمت دولتی و پول در آوردن از ما موفق تر بودن.

 • mos wrote on ۸ آذر, ۱۳۹۴, ۱۷:۳۸

  دانشجویان پردیس در رکینگ جهانی زیرمجموعه دانشگاه مادر محسوب میشن و از نظر بین المللی همون اعتباری دارن که دانشگاه مادر داره

 • mos wrote on ۸ آذر, ۱۳۹۴, ۱۷:۴۵

  پول هم تفاوت ایجاد میکنه و خودش یه امتیازه. بعضی دو ۲ سال مثل ما جون دادن خدمت سربازی رفتن بعضی هم پول داشتن یهوو شرایط براشون فراهم شد ۲ سال سربازی رو خریدن و زجر نکشیده کارت پایان خدمت رو گرفتن حالا همین تفاوت و امتیاز برا دانشگاه هست بعضی جون میکنن یه دانشگاه معتبر قبول شن و بعضی هم با کمتر درس خوندن تو همون دانشگاه معتبر قبول میشن.

 • فاطمه wrote on ۲۱ آذر, ۱۳۹۴, ۱۶:۰۳

  با سلام…متاسفانه بعضی از دوستان از روی احساس یه حرفی میزنن که زیاد منطقی نیست خواهشا نظرات سازنده خودتونو مطرح کنین که بنده های خدایی که به این سایت مراجعه میکنن دچار سردرگمی نشن…اینو بگم من خودم دانشجوی ارشد برق امیر کبیر هستم و از هیچ کسی هم طرفداری نمیکنم نه ازاد خوندم نه غیر انتفاعی نه پیام نور….اول بحث باید بگم که اصلا لقب دانشگاه پولی کاملا اشتباهه..همینطور که دوره ها شبانه و غیر انتفاعی دارن پول میدن پردیسهای بین الملل هم پول میدن اما به نسبت زیادتر…و اینکه اعتبار مدرک:هر نوع مدرکی که به تاید وزارت علوم برسه و مهر ان وزارت خانه روی مدرک زده بشه دارای اعتبار میباشد..اینجا باید بحث سطح علمی دانشجویان و فارغ التحصیلان مطرح باشه نه اینکه نوع مدرک..توی همین دانشگاه امیر کبیر دانشجوهای تاپ و بی نظیری داشتیم که مجازی دانشگاه امیر کبیر درس میخوندن الان توی همین دانشگاه دوره روزانه داره دکترا میخونه یا اینکه از پردیس دانشگاه شیراز دانشجو بوده که الان توی بهترین دانشگاه المان دکترا میخونه..امثال اینها زیاده حتی از دانشگاههای ازاد و غیر انتفاعی هم دانشجو میشناسم که توی دانشگاههای دولتی سراسر ایران دارن درس میخونن…فقط بحث رتبه بندی هست اینجا نه اینکه مدارکی رو دوستان بی اعتبار بدونن

 • دلسوز wrote on ۳ دی, ۱۳۹۴, ۱۳:۴۳

  من فقط یچند سوال از دوستانی که میگن مدرک پولیه و فاقد اعتباره دارم و اون اینه که بیشتر دوستانی که رتبه های بالای کنکور رو میارن، علاوه بر صرف زمان بیشتر، نه اینه که با دادن پولهای زیاد به موسسات کنکور و با شرکت در این کلاسها به این دانشگاهها رسیده اند؟ پس چطوره که صرف هزینه در این مقطع را در نظر نمیگیرند؟ مگه فرق آنها با اون دانش آموز بی بضاعت شهرستانی یا روستایی چه بوده؟.نه اینکه فقط بضاعت مالی و محیط آموزشی خوب بوده؟
  پس با بیاد آوردن آن روزها و یادآوری این نکته که بیشتر دانشجویان فوق لیسانس و دکترای پردیس ها کارمندانی هستند که زمان کافی برای آمادگی در کنکور را ندارند، می توان وجود پردیس ها را توجیه کرد.

 • سامان wrote on ۲۴ اسفند, ۱۳۹۴, ۲۱:۲۰

  به نظر من تنها مشکل دانشگاه های پردیس گرون بودن شهریه هست وگرنه دانشگاه های خوبی هستن…شاید به خاطر تورم هست که برای افرادی مثل من صرف نمیکنه ۲۰ میلیون بدم برای فوق لیسانس…به نظرم اگه کسی توانایی مالیش رو داره کار خوبی میکنه که میره پردیس.

 • من wrote on ۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۹:۴۹

  ببخشید من اصلا متوجه نمیشم بدون پشتوانه علمی یعنی چی ؟؟؟؟
  بنده اگه قرار به دانشگاه آزاد بود علوم تحقیفات که قبول شدم و نرفتم ، بهترین رتبه رشته خودم که به دلیل نداشتن ظرفیت دانشگاه های دولتی تهران مجبورم پول بدم و پرم پردیس و انقدر برای قبولی  تو کنکور ارشد زحمت کشیدم شد بدون پشتوانه علمی ؟؟!!!
  دارین چکار میکنین با روح و روان دانشجوی بدبخت 
  من یه سوال دارم فرق بنده که به دلیل نبودن ظرفیت رشته خودم مجبورم پردیس بخونم با ۷ نفره ه روزانه چیه واقعا؟؟؟؟ اگه اینجوری باشه که کلا تو هر رشته باید ۱۰ نفره ادامه تحصیل بدن و بقیه میشن بدون پشتوانه و پول دار و بی سواد و …… 
  خوبه مسئولین این کشور یه فکر جدی به حال ما ها که درس میخونیم و واقعا پشتوانه علمی داریم هم بتونیم با افزایش ظرفیت دانشگاه ها وارد همین دانشگاه های بدون پول بشیم (که البته بودجه دولت رو می خواد)

 • سبز سبز wrote on ۲۸ تیر, ۱۳۹۵, ۰:۱۶

  با سلام
  دوستان عزیز امسال(۹۵) با دخالت سازمان سنجش (البته کنکور دکتری امسال با تجمیع رشته های همتراز که هیچ ربطی به رشته تحصیلی نداشت )و معرفی افراد به دانشگاهای مادر پردیس به نظر میرسه افراد قوی وارد پردیس شوند من با معدل ۱۸/۶۰ تربیت مدرس و یک مقاله ای اس آی و یک مقاله اسکوپوس پنج مقاله کنفرانس بین المللی و ملی در مصاحبه پردیس البرز قبول نشدم نمیدونم اونها که دانشگاه تهران قبول شدند چند تا مقاله داشتند؟؟؟؟ جغرافیای سیاسی هستم؟؟

 • صداقت wrote on ۲ مرداد, ۱۳۹۵, ۳:۳۷

  سلام خدمت دوستان عزیز…ضمن محترم شمردن نظر همه ی شما سروران لازمه فقط چند نکته رو یادآوری کنم.من دوره ی کارشناسی روزانه شیمی رو تموم کردم و برای ارشد MBA شرکت کردم.در کمال تواضع عرض میکنم که توانایی های ذهنی و علمی بنده همیشه پیش چشم تمام دوستان و آشنایان و حتی استادان بزرگوارم محرز بوده و هست(خاک پای همتونم به خدا) اما به دلیل وجود برخی مشکلات عمیقا جدی خانوادگی و اقتصادی نتونستم آن چنان که باید از کنکور ارشد سربلند بیرون بیام(خیلی هم بد نشدم)؛ بنابراین تصمیم گرفتم که امسال حتی اگر پردیس تهران هم قبول شدم با وجود هزینه ی نسبتا زیاد ثبت نام کنم.اگر مسئله ی برخی عزیزان پایه علمی دانشجویان پردیسه بهتره بشینند و سعی کنند یک جدول رو در کمتر از ۳ دقیقه حل کنند،مطمئن باشید من می تونم که اینم خودش یه گوشه از بار علمی رو می تونه نشون بده،یا هزار تا تست دیگه،علم که فقط مکانیک کووانتوم و قوانین ماکسول نیست(البته خودم عاشقشونم)…ضمنا واسه تأمین هزینه ش دارم مثل … کار میکنم.سال دیگه م نمیتونم شرکت کنم! با تشکر

 • مهدیس wrote on ۲۳ مرداد, ۱۳۹۵, ۲۲:۵۴

  یکم عادل باشین ،من خودم با مدرک پولی پردیس مخالفم اما الان سال دوممه ک کنکور میدم ،با این روند سوالات ک هیچ شباهتی ب کتابا ندارن و نحوه قبولیا ک با سهمیه خای شاهد و مناطق و ایناس بخدا ادم به رتبه خوبی نمیرسه ،من ن بچه پولدارم نه بیسواد من معدلم هجده بود سال اخر ولی با این روند کنکور ک جز با کلاس رفتنای خصوصی و پول خرج کردن ب درسی ک مناسب کنکور باشه و باید تدریس بشه باید برسی واقعا دیگه فرقی نداره مدرکت مال کجا باشه ،مشکل اموزشی خیلی بیشتر از اینه ک بخای من بگیم همش از دانشگاهای پولیه ،من الان نگران و مضطربم ک چیکار کنم ،پس بی انصاف نباشین بخدا همه بچه بیسواده پولدار نیستن ک فقط مدرک بخان ،من از سر نا چاری میخام برم پردیس چون هر سال شرایط بدتر و بدتر میشه واسه کنکور

 • رها wrote on ۳۰ مرداد, ۱۳۹۵, ۱۱:۰۹

  من هم دانشجوی داروسازی پردیس هستم،ترم گذشته چون دانشجوی انتقالی بودم با بچه های دولتی سر کلاس رفتم و بیست واحد با اونا پاس کردم و نمرات خوبی بدست آوردم با معدل ۱۷ونیم،بعضی از بچه های دولتی حتی واحد افتاده داشتن من ترم قبل جز ده نفر اول کلاس شدم حتی توی بعضی از درسام مثل فارماکولوژی نمره اول بودم،الان خود بچه های دولتی قبول دارن که نباید همه رو یکجور ببینند،من اصلا هم بچه پولدار نیستم پدر و مادرم هر دو معلمند،خود شما هم اگه با رتبه ۳هزار پردیس قبول میشدین حتما میرفتید مدرکشم هیچ مشکلی نداره

 • جویا wrote on ۱۹ شهریور, ۱۳۹۵, ۱:۵۰

  بی خود … دانشگاه ازاد الان در حال حاضر بعد از دانشگاه های سرشناس دولتی رتبه بعدی قرار داره این یعنی اینکه مثلا اگر دانشگاه ازاد سمنان است بالاتر از دانشگاه شهرکرد سراسری اعتبار داره.
  الان هم دیگه به مدرکت نگاخه نمی کنند کار و تخصص پس این قدر کسایی که سراسری خوندن کس نگن.

 • مهسا wrote on ۱۶ آبان, ۱۳۹۵, ۱۸:۱۹

  من امسال ازاد نجف اباد طراحی داخلی قبول شدم و ثبت نام کردم و یه هفته ام رفتم
  الان پردیس کیش دانشگاه تهرانم قبول شدم واقعا گیج شدم چی کار کنم مبلغ پردیس زیاده ولی من واقعا میخوام یاد بگیرم استاد مهمه برام نمیخوام یکی که تازه مدرک گرفته بیاد بهم درس بده تو لیسانسم که ازاد بود همه استادا هم سن خودم بودن البته چون مدرک دوممه سنم از بقیه بیشتره سرکلاسا
  خلاصه یکی که الان پردیس میره یا اطلاع داره به من لطفا راهنمایی کنه من میتونم با این مدرک
  پذیرش از دانشگاه بهتری در امریکا بگیرم؟

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 كاني نت|KaniNet. محفوظ است.