زمان پایان انتخاب رشته کنکور سراسری

زمان پايان انتخاب رشته كنكور سراسري

به گزارش -“سایت خبری کانی نت kaninet”

انتخاب رشته ۵۲ درصد داوطلبان مجاز کنکور,مهلت امشب پایان می یابد

مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد در کنکور ساعت ۲۴ امشب پایان می یابد

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت انتخاب رشته در کنکور ۹۶ ساعت ۱۲ امشب ۲۵ مرداد پایان می یابد و تاکنون ۵۲ درصد داوطلبان مجاز، نسب به انتخاب رشته اقدام کردند.

دکتر حسین توکلی : داوطلبان با ورود به سایت سازمان سنجش می توانند علاوه بر مشاهده دفترچه های انتخاب رشته بر اساس گروه های آزمایشی، راهنمای عملی و اصلاحات اعلام شده، نسبت به مرتب سازی رشته های مورد علاقه بر اساس شرایط کارنامه خود اقدام کنند.

وی افزود: به منظور ارائه تسهیلات به داوطلبانی که هنوز موفق به انتخاب رشته در کنکور سراسری ۹۶ نشده اند و با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش درباره رشته‌های جدید و اصلاحات دفترچه راهنمای انتخاب رشته، مهلت انتخاب رشته تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۲۵ مرداد تمدید شد و این فرصت امشب به پایان می رسد.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: اصلاحیه های جدید اعلام رشته‌های جدید و دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۲) آزمون سراسری ۹۶ نیز مجدد بر روی سایت سازمان سنجش منتشر شده است.

وی یادآور شد: داوطلبانی که تاکنون انتخاب رشته کرده اند هم تا چهارشنبه ۲۵ مرداد فرصت دارند نسبت به ویرایش فرم انتخاب رشته خود اقدام کنند. همچنین داوطلبانی که تاکنون نسبت به انتخاب رشته اقدام نکرده اند در فرصت باقیمانده می توانند ۱۵۰ کدرشته را انتخاب کنند.

توکلی خاطرنشان کرد: از تعداد ۸۳۸ هزار و ۹۲۹ داوطلب مجاز در کنکور ۹۶ تا صبح امروز چهارشنبه ۲۵ مرداد تعداد ۴۳۹ هزار و ۴۴۴ نفر معادل ۵۲.۳۸ درصد مجازین انتخاب رشته کردند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین متقاضیان پذیرش در رشته های تحصیلی بدون آزمون که پذیرش در آنها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) است، چه در کنکور شرکت کرده باشند و چه شرکت نکرده باشند می توانند با ورود به سایت سازمان سنجش، ضمن ثبت نام، نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش اظهار داشت: تاکنون ۴۰ هزار و ۸۸۷ نفر در این دوره های بدون آزمون ثبت نام کرده اند. افراد علاقمند هم می توانند تا چهارشنبه ۲۵ مرداد ۹۶ نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته های بدون آزمون اقدام کنند.

آزمون سراسری سال ۹۶ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶ تیرماه در  ۳۷۲ شهرستان و ۴۷۸ حوزه امتحانی در کشور و ۲۷ حوزه در ۲۳ کشور دنیا با حضور ۸۳۸ هزار و ۹۷۲ داوطلب حاضر در جلسه آزمون برگزار شد و از این تعداد، ۸۳۸ هزار و ۹۲۹ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شده اند.

مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد در کنکور ساعت ۲۴ امشب پایان می یابد

معاون آموزشی دانشگاه آزاد گفت: مهلت انتخاب رشته داوطلبان آزمون سراسری برای دانشگاه آزاد ساعت ۲۴ امشب ۲۶ مرداد ماه پایان می یابد.

علیرضا رهایی: داوطلبان آزمون سراسری که مجاز به انتخاب رشته شده اند باید تا ساعت ۲۴ امشب به سایت مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه مراجعه کرده و نسبت به انتخاب کدرشته محل های دانشگاه آزاد اقدام کنند.

وی افزود: مهلت انتخاب رشته داوطلبان آزمون سراسری برای رشته محل های دانشگاه آزاد تمدید نخواهد شد.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: نتایج انتخاب رشته دوره های با آزمون این دانشگاه اواخر شهریورماه اعام خواهد شد.

انتخاب رشته داوطلبان کنکور دانشگاه آزاد فردا پایان می یابد

مهلت انتخاب رشته داوطلبان کنکور برای رشته های با آزمون دانشگاه آزاد فردا ۲۵ مردادماه پایان می یابد.

مهلت انتخاب رشته داوطلبان کنکور برای رشته های با آزمون دانشگاه آزاد از ۱۹ مردادماه در سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.org آغاز و تا فردا ۲۶ مردادماه به پایان می رسد.

هر داوطلب می تواند متناسب با رشته انتخابی و کد شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد نسبت به انتخاب ۲۰ کدرشته محل اقدام کند.

داوطلبان می توانند علاوه بر گروه آزمایشی اصلی، چنانچه در زمان ثبت نام گزینه علاقه مندی به گروه هنر و زبان های خارجی را انتخاب و در آزمون آن نیز شرکت کرده اند، از فرصت انتخاب رشته دو یا سه گروه آزمایشی بهره مند شوند.

داوطلبان در صورت تمایل به انتخاب رشته در دو یا سه گروه آزمایشی (گروه آزمایشی اصلی، گروه هنر و یا گروه زبان های خارجی) باید کارت اعتباری جداگانه تهیه و انتخاب رشته کنند.

داوطلبانی که رشته محل مورد نظر خود را در دفترچه رشته های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی پیدا نمی کنند، توجه داشته باشند که بخش اعظم رشته محل های دانشگاه آزاد اسلامی بدون آزمون هستند که درصورت تمایل با مراجعه به سامانه www.azmoon.org  نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

داوطلبان ابتدا از وجود رشته محل مورد علاقه خود در دفترچه راهنمای انتخاب رشته اطمینان حاصل کنند و سپس کارت اعتباری دوره مربوطه را خریداری کنند.

نتایج انتخاب رشته های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی هفته آخر شهریور ماه ۹۶ اعلام خواهد شد.

هزینه های دانشگاه آزاد از درآمدهای آن فزونی گرفته است

رئیس دانشگاه آزاد گفت: هزینه های این دانشگاه از درآمدهای آن فزونی گرفته و امروز باید با افزایش درآمدهای غیر شهریه ای از این بحران خارج شویم.

به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، فرهاد رهبر در مراسم معارفه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در واحد پزشکی تهران گفت: من پزشک نیستم و در این حوزه تخصصی ندارم اما گوش شنوایی دارم و از همین جا از شما می خواهم که برنامه ها و راهکارهای خود را با همفکری یکدیگر به مجموعه مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی انتقال دهید.

وی از مسولان حوزه پزشکی دانشگاه خواست تا پیشنهادها و برنامه های خود را در قالب نظام پیشنهادات به مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی ارائه دهند.

رئیس دانشگاه آزاد خاطر نشان کرد: سرمایه دانشگاه آزاد اسلامی ساختمانها و املاک آن نیست، سرمایه دانشگاه بی شک اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان است بنابراین باید قدر این سرمایه عظیم را دانست و از آن برای پیشرفت بهره برد.

رهبر با تاکید بر بهره گیری از علوم نوین در تولید ثروت گفت: مدیران دانشگاه آزاد اسلامی بویژه حوزه پزشکی می توانند با ایجاد نوآوری در تاسیس شرکت های دانش بنیان در عرصه ریزفناوری، نانو و بیوزیست به تولید ثروت بپردازند.

وی خاطر نشان کرد: تلاش ما باید مضاعف باشد، علاوه بر آن تفکر و برنامه ریزی نیز باید به کمک این تلاش بیاید و پس از همه اینها توکل را به این عوامل اضافه کنیم تا به موفقیت نایل شویم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: من معتقد به بهره گیری از خرد جمعی، کار جمعی و همفکری هستم. از امروز باید همت ما این باشد که این دانشگاه مانند یک خانواده و به صورت یک ید واحد اداره شود.

رهبر تاکید کرد: هزینه های دانشگاه آزاد از درآمد آن فزونی گرفته و امروز باید به یاری شما و با افزایش درآمد های غیر شهریه ای از این بحران خارج شویم.

وی با تاکید بر بهره گیری از چهار عامل تفکر، تلاش، تعامل و تحول در اداره دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سابقه مدیریت من در دانشگاه تهران نشان می دهد هیچ گاه این دانشگاه را با سیاست زدگی و جناح بندی اداره نکردم. اداره دانشگاه آزاد اسلامی نیز از این پس بر پایه شایسته سالاری خواهد بود.

رئیس دانشگاه آزاد با تاکید بر اهمیت گسترش تعاملات بین‌المللی در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: علم با سرعت زیاد پیشرفت می‌کند و اگر نتوانیم با دنیا تعامل کنیم، نمی‌توانیم موفق باشیم.

شهریه دانشجویان پزشکی آزاد ۱۰ درصد افزایش می یابد

معاون پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: میزان افزایش شهریه های دانشجویان علوم پزشکی این دانشگاه تنها ۱۰ درصد است.

محسن نفر صبح امروز در مراسم معارفه رئیس دانشگاه آزاد علوم پزشکی دانشگاه تهران در سازمان مرکزی این دانشگاه گفت: شهریه ثابت دانشجویان علوم پزشکی ورودی سال ۹۵ و قبل از آن به هیچ عنوان تغییری نمی کند و شهریه متغیر آنها تنها ۱۰ درصد افزایش می یابد.

وی افزود: شهریه دانشجویان ورودی سال ۹۶ نیز به نسبت سال گذشته برای شهریه پایه و متغیر ۱۰ درصد افزایش خواهد داشت.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اظهار داشت: شهریه دانشجویان پزشکی واحدهای خودگردان این دانشگاه نیز نسبت به سال گذشته تنها ۱۰ درصد افزایش می یابد.

وی تاکید کرد: واحدهای علوم پزشکی دانشگاه آزاد در سطح استان تهران پراکنده هستند که با راه اندازی دانشگاه علوم پزشکی استان تهران این دانشگاه می توانیم از این پراکندگی جلوگیری کنیم و امیدواریم این روند در دیگر استانهای کشور نیز اجرایی شود.

علی ابطحی، رئیس دانشگاه آزاد علوم پزشکی استان تهران نیز گفت: در دانشگاه آزاد و به خصوص در حوزه پزشکی این دانشگاه بازمهندسی شروع شده است و امیدواریم با حمایت های مسئولان این دانشگاه بتوانیم کمبود فضا برای تربیت دانشجویان علوم پزشکی این دانشگاه را جبران کنیم.

وی عنوان کرد: در حال حاضر این دانشگاه ۳ هزار و ۵۰۰ دانشجوی پزشکی دارد و زیربنای کل آموزش پزشکی این دانشگاه ۲۳ هزار متر مربع است.

به آنهایی که باید از دانشگاه آزاد بروند اطلاع داده ایم

رئیس دانشگاه آزاد گفت: ما به افرادی که باید از دانشگاه آزاد بروند اطلاع داده ایم.

فرهاد رهبر صبح امروز در مراسم معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان تهران دانشگاه آزاد در سازمان مرکزی این دانشگاه گفت: برخی افراد می گویند نمی دانیم باید فعالیت کنیم یا نه به آنهایی که نباید در دانشگاه باشند اطلاع داده ایم و به افرادی که این موضوع گفته نشده قرص و محکم سر کار خود بایستند.

وی افزود: این تغییر و تحولات تنها برای این است که بتوانیم سریع تر به قله برسیم.

رئیس دانشگاه آزاد اظهار داشت: امروز که در این دانشگاه مستقر شده ایم فصل تکریم ها و معارفه هاست و ما در این دانشگاه مراسمی به عنوان تودیع نداریم.

رهبر به صحبت های معاون سابق پزشکی این دانشگاه  اشاره کرد که فضای فیزیکی لازم برای دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه آزاد وجود ندارد، گفت: می خواهم به شوخی بگویم که مسئولان باید به سطح دانشگاه بروند تا مشکلات را بیشتر درک کنند.

درباره شهریه دوره پزشکی دانشگاه آزاد سوءتفاهم پیش آمده است

رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد گفت: موضوعات مطرح شده در خصوص شهریه دانشجویان پزشکی، یک سوء تفاهم بوده و این شایعات صحیح نیست.

علی اکبر ولایتی در مراسم معارفه رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی استان تهران دانشگاه آزاد گفت: موضوعات مطرح شده در خصوص شهریه دانشجویان پزشکی، یک سوء تفاهم بوده و به هیچ وجه این شایعات صحیح نیست.

وی در خصوص شایعات مربوط به شهریه دانشجویان علوم پزشکی این دانشگاه گفت: صحبت هایی که در خصوص افزایش شهریه مطرح شده سوءتفاهم است و شهریه دانشجویان افزایش متعادلی داشته است.

ولایتی اظهار داشت: افزایش شهریه های این دانشجویان به آن میزانی که در شایعه ها مطرح شده نیست و تنها ۱۰ درصد در این حوزه افزایش شهریه داشتیم که این موضوع یک امر رایج است.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: به دانشجویان اطمینان می دهیم نگران نباشند و شایعات را باور نکنند چرا که این افزایش شهریه ای که مطرح شده صحیح نیست.

وی تاکید کرد: دانشگاه آزاد هیچ برنامه ای ندارد که هزینه های رشته های علوم پایه، بالینی و پزشکی را از طریق شهریه های دانشجویان تامین کند بلکه از دیگر منابع این هزینه ها تامین خواهد شد چرا که برای ایجاد هر تخت بیمارستانی یک و نیم تا دو میلیارد هزینه مصرف می شود.

وی ادامه داد: دانشجویان علوم پزشکی در آینده همکاران ما می شوند بنابراین ما نمی خواهیم در آینده همکارانمان با ما کدورت داشته باشند.

رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد افزود: دانشگاه آزاد این روزها محل تحول و کارهای مثبت برای پیشرفت و سازندگی بهتر است. این دانشگاه وسعت زیادی دارد و نیاز به بررسی و تلاش مستمر برای ارتقا کیفیت دارد.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد گفت: علوم پزشکی بدون تردید یکی از مهمترین موضوعات در کشور است که رشته های مربوط به این حوزه نیز در این جایگاه قرار می گیرند.

وی با اشاره به رغبت داوطلبان کنکور برای تحصیل در رشته های پزشکی افزود: کشور نیازمند توسعه حوزه پزشکی از جمله رشته های علوم پزشکی است.

وی اظهار داشت: یکی از معیارهای ارتقای سلامت نسبت تعداد پزشک و رشته های مختلف پزشکی و تعداد جمعیت کشورهاست. با وجود آنکه طی سال های گذشته دانشگاه های علوم پزشکی دولتی و آزاد در زمینه توسعه کمی و کیفی فعالیت هایی داشته اند اما هنوز با استانداردها فاصله داریم.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اظهار کرد: تاسیس بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد و مراکزی مشابه این بیمارستان در دیگر کشورها از برنامه های این دانشگاه به شمار می رود تا بتوانیم در رشته های پزشکی توسعه کمی و کیفی داشته باشیم.

ولایتی عنوان کرد: با مسئول بیمارستان کازرون صحبت هایی شده و قرار است این بیمارستان توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دانشگاه آزاد اداره شود.

وی در خصوص مکانیزم انتخاب افراد در دانشگاه آزاد نیز گفت: بنای من و دکتر رهبر این است که تا جایی که میسر است از اساتید برای سمت های مدیریتی استفاده کنیم.

ولایتی اظهار داشت: افرادی مانند دکتر طهرانچی که شخصیتی برجسته در حوزه علوم هسته ای و بین المللی هستند اکنون به عنوان رئیس دانشگاه آزاد استان تهران و واحد تهران مرکز فعالیت می کنند به طور حتم می توانند با دید وسیع تر برای ارتقا تمامی رشته ها در دانشگاه آزاد  فعالیت کنند.

وی عنوان کرد: دکتر ابطحی نیز در گذشته معاون علوم پزشکی این دانشگاه بود، اکنون به عنوان رئیس دانشگاه آزاد علوم پزشکی استان تهران منصوب شده است.

ولایتی در خصوص فعالیت های بین المللی دانشگاه آزاد نیز گفت: برنامه داریم که فعالیت های این دانشگاه را در کشورهای همسایه و اسلامی گسترش دهیم.

وی تاکید کرد: به طور مثال تفاهم نامه ای با سیدمحسن حکیم در کشور عراق امضا کرده ایم و قرار است دانشگاه آزاد در پنج شهر کربلا، نجف، بصره، اربیل و بغداد مراکزی را راه اندازی کند.

ولایتی گفت: با توافق هایی که صورت می گیرد به جای اینکه فعالیت های پراکنده در برخی کشورهای نامانوس داشته باشیم که سنخیتی با کشور ما ندارد بنا داریم در کشورهای همسایه و اسلامی فعالیت های بین المللی خود را توسعه دهیم.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: از کشور آذربایجان نیز درخواست هایی اعلام شده و مقدمات فعالیت این دانشگاه در این کشور نیز در حال پیگیری است.

وی در خصوص نامگذاری واحد نجف آباد دانشگاه آزاد به نام شهید حججی گفت: این شهید افتخار ملی کشور به شمار می رود.

ولایتی عنوان کرد: از یک سو از شهادت این شهید متاثر شدیم اما از سوی دیگر به خود می بالیم که جوانان کشور برای امنیت و دفاع از اسلام گام برمی دارند.

وی گفت: بضاعت دانشگاه آزاد در این حد بود که نام این شهید بزرگوار را بر واحد نجف  آباد این دانشگاه قرار دهیم.

۳۸۳ هزار نفر در کنکور انتخاب رشته کردند,فردا آخرین فرصت ثبت نام

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت انتخاب رشته در کنکور ۹۶ فردا ۲۵ مرداد پایان می یابد و داوطلبان تا این زمان فرصت دارند، کدرشته های مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

دکتر حسین توکلی: داوطلبان با ورود به سایت سازمان سنجش می توانند علاوه بر مشاهده دفترچه های انتخاب رشته بر اساس گروه های آزمایشی، راهنمای عملی و اصلاحات اعلام شده، نسبت به مرتب سازی رشته های مورد علاقه بر اساس شرایط کارنامه خود اقدام کنند.

وی افزود: به منظور ارائه تسهیلات به داوطلبانی که هنوز موفق به انتخاب رشته در کنکور سراسری ۹۶ نشده اند و با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش درباره رشته‌های جدید و اصلاحات دفترچه راهنمای انتخاب رشته، مهلت انتخاب رشته تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۲۵ مرداد تمدید شده است.

توکلی افزود: اطلاعیه اعلام ظرفیت برای رشته‌های جدید و یا اصلاحات دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۲) آزمون سراسری ۹۶ روز ۲۳ مرداد بر روی سایت سازمان سنجش منتشر شد.

مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: داوطلبانی که تاکنون انتخاب رشته کرده اند هم تا چهارشنبه ۲۵ مرداد فرصت دارند نسبت به ویرایش فرم انتخاب رشته خود اقدام کنند. همچنین داوطلبانی که تاکنون نسبت به انتخاب رشته اقدام نکرده اند در فرصت باقیمانده می توانند ۱۵۰ کدرشته را انتخاب کنند.

وی خاطرنشان کرد: از تعداد ۸۳۸ هزار و ۹۲۹ داوطلب مجاز در کنکور ۹۶ تا صبح امروز سه شنبه ۲۴ مرداد تعداد ۳۸۳ هزار و ۳۹۷ نفر معادل ۴۵.۰۷ درصد مجازین انتخاب رشته کردند.

توکلی یادآور شد: همچنین متقاضیان پذیرش در رشته های تحصیلی بدون آزمون که پذیرش در آنها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) است، چه در کنکور شرکت کرده باشند و چه شرکت نکرده باشند می توانند با ورود به سایت سازمان سنجش، ضمن ثبت نام، نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

وی اظهار داشت: تاکنون ۳۳ هزار و ۹۸۹ نفر در این دوره های بدون آزمون ثبت نام کرده اند. افراد علاقمند هم می توانند تا چهارشنبه ۲۵ مرداد ۹۶ نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته های بدون آزمون اقدام کنند.

آزمون سراسری سال ۹۶ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶ تیرماه در  ۳۷۲ شهرستان و ۴۷۸ حوزه امتحانی در کشور و ۲۷ حوزه در ۲۳ کشور دنیا با حضور ۸۳۸ هزار و ۹۷۲ داوطلب حاضر در جلسه آزمون برگزار شد و از این تعداد، ۸۳۸ هزار و ۹۲۹ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شده اند.

درباره نویسنده

انتهای پیام/ انتشار خبر از كاني نت

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 كاني نت|KaniNet. محفوظ است.