زمان اعلام نتایج نهایی کنکورسراسری سال ۹۵

زمان اعلام نتايج نهايي كنكورسراسري سال 95

به گزارش -“سایت خبری کانی نت kaninet”- نتایج نهایی آزمون سراسری چهارشنبه ۳۱ شهریور ماه اعلام می‌شود .

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان آزمون سراسری چهارشنبه ۳۱ شهریور بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش :تعداد ۸۶۰ هزار و ۴۳۷ نفر در آزمون سراسری ۹۵ ثبت نام کردند که این آمار نسبت به سال ۹۴ تعداد ۱۷ هزار و ۶۳۲ نفر کمتر است.

وی افزود: از تعداد ۸۶۰ هزار و ۴۳۷ داوطلب، ۷۷۲ هزار و ۹۸۲ نفر در جلسه آزمون حاضر و ۸۷ هزار و ۴۵۵ نفر غایب بودند، به عبارت دیگر ۸۹٫۸۴ درصد داوطلبان در جلسه حاضر و ۱۰٫۱۶ درصد آنان غایب بودند.

وی تاکید کرد: بر اساس ضوابط و با توجه به ظرفیت پذیرش دانشجو در سال ۹۵ کلیه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون مجاز به انتخاب رشته شدند.

توکلی ادامه داد: از تعداد ۷۷۲ هزار و ۹۸۲ داوطلب مجاز به انتخاب رشته آزمون سراسری ۵۳۱ هزار و ۹۰۶ داوطلب مجاز به انتخاب رشته روزانه و نوبت دوم ( شبانه و مؤسسات عالی غیر انتفاعی) و بقیه برای سایر دوره‌های آموزشی مجاز شدند.

وی تصریح کرد: بر اساس آمار اولیه گزارش شده ۴۹۷ هزار و ۳۲۶ داوطلب نسبت به انتخاب کد رشته محل‌های با آزمون و ۴۹ هزار و ۵۱۰ داوطلب نسبت به کد رشته محل‌های بدون آزمون( صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) اقدام نمودند.

توکلی یادآور شد: فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان در آزمون سراسری ۹۵ روز چهارشنبه ۳۱ شهریور ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

نتایج دوره های کارشناسی با آزمون دانشگاه آزاد اول مهرماه اعلام می‌شود .

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی از اعلام نتیجه دوره های کارشناسی با آزمون این دانشگاه در عصر پنجشنبه یکم مهرماه خبر داد.

علوی فاضل سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی در نشست خبری که امروز به مناسبت اعلام نتایج ازمون دانشگاه برگزار شد، ضمن تبریک سال تحصیلی جدید گفت: نتایج پذیرش ورود به دانشگاه داوطلبان کنکور در رشته های دانشگاه آزاد عصر پنجشنبه اول مهرماه از طریق سامانه azmoon.com اعلام می شود.

وی افزود: از آنجا که دانشگاه آزاد آزکون جداگانه برگزار نمی کند و از نتایج آزمون سازمان سنجش استفاده میکند بعد از اعلام نتیجه سازمان سنجش در ۳۱ شهریورماه، دانشگاه آزاد نتایج خود را در عصر روز بعدش اعلام می کند.

علوی فاضل با بیان اینکه در ۷۰۴ رشته محل نزدیک به ۷۰ هزار پذیرش دارند،عنوان کرد: ازآنجاکه افت در ثبت نام وجود دارد پیش بینی می شود افراد کمتری برای ثبت نام مراجعه کنند.

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به زمان ثبت نام از سوم مهرماه اعلام کرد: بیشترین متقاضیان را در رشته های دندانپزشکی، داروسازی و پزشکی در حوزه علوم پزشکی داریم، هرچند که ظرفیت پذیرش در این حوزه کمتر از ۱۰ هزار نفر است.

وی افزود: پذیرش داوطلبان حوزه علوم پزشکی در سال ۹۲ حدود ۲۸ هزار نفر بودند که با تعامل خوب با وزارت بهداشت در جهت استاندارد سازی، کار کیفی رشته محلها انجام شد و اکنون با کاهش ظرفیت کیفیت بر کمیت ارجح است.

وی با بیان اینکه رشته های دانشگاه آزاد از نظر کیفی بطور کامل ارزشیابی شدند و با ابلاغ وزارت بهداشت پذیرش صورت می گیرد،گفت:  در مقاطع دکترای حرفه ای، کارشناسی و کاردانی علوم پزشکی از طریق آزمون پذیرش می کنیم.

علوی فاضل اعلام کرد: سامانه ثبت نام بدون آزمون را تا نهم مهرماه بازنگه میداریم تا افرادی که نتوانستند در رشته های با آزمون دلخواه پذیرش شوند، شانسی برای انتخاب و پذیرش داشته باشند.

وی درباره زمان و مدارک ثبت نام پذیرفته شدگان گفت: پذیرفته شدگان با در دست داشتن مدارک شناسایی،  عکس و آخرین مدرک تحصیلی ار سوم مهرماه برای ثبت نام به واحدهای خود اقدام کنند.

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: دانش آموزانی که در شهریورماه دوره دبیرستان خود را به پایان رسانده و مدرک پیش دانشگاهی را ندارند با اخذ گواهی مورد تایید آموزش و پرورش می توانند برای ثبت نام مراجعه کنند.

علوی فاضل به دانش آموزان هنرستانی دوره های فنی و حرفه ای و کاردانش مژده داد: این دانش آموزان که دوره سه ساله را میگذراند می توانند در دوره های کاردانی پیوسته و براساس مصوبه اخیر تا مقطع کارشناسی ناپیوسته ادامه تحصیل دهند، درواقع شرایط به گونه ای فراهم شده که این افراد بتوانند دومدرک (کاردانی و کارشناسی) دریافت کنند.

آدرس کانال تلگرام ما :

https://telegram.me/kaninet_ir

درباره نویسنده

انتهای پیام/ انتشار خبر از كاني نت

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 كاني نت|KaniNet. محفوظ است.