دهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی

 دهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی

دهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی

به گزارش کانی نت به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی:

مرحله کشوری دهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی از امروز آغازشد:

حمیدرضا میرزایی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه جامع علمی کاربردی: در این جشنواره، دانشجویان، مدرسان و کارکنان در ۵۶ رشته پیرامون قرآن و عترت به رقابت پرداختند که از بین آنها ۲۷۲ نفر در اختتامیه جشنواره حضور خواهند داشت.

وی گفت: امسال تعداد رشته‌های جشنواره در بخش دانشجویی به ۴۱ رشته افزایش یافته است که در بخش شفاهی، رشته آیین سخنوری ویژه آقایان و خانم‌ها، رشته اذان و قرائت نماز ویژه آقایان اضافه شده است. در بخش کتبی دو رشته احکام و آشنایی با احادیث و ادعیه اضافه شده است. هم چنین در بخش هنری چهار رشته با عناوین فیلم کوتاه، معرق، پویانمایی و طراحی پوستر افزوده شد. بنابراین ۸ رشته به تعداد رشته­‌های بخش دانشجویی اضافه گردیده است.

وی اظهار داشت: در جشنواره سال گذشته حدود ۶۰۰۰ نفر ثبت نام کرده بودند که از میان آنها حدود ۵ هزار نفر دانشجو و ۱۰۰۰ نفر مدرس و کارمند بودند. ولی امسال بحمدالله آمار ثبت‌نام قریب به ۱۰ هزار نفر رسید که حدود هفت هزار و ۵۰۰ نفر دانشجو و دو هزار و ۵۰۰ نفر مدرس و کارمند بودند. بنابراین شاهد افزایش ۸۰ درصدی تعداد ثبت‌نامی در جشنواره امسال بودیم.

وی درخصوص نحوه برگزاری جشنواره در بخش‌های مختلف گفت: مرحله مقدماتی بخش شفاهی در اردیبهشت ماه ۹۳ در ۳۱ استان کشور برگزار شد و از هر استان در هر رشته ۳ نفر به شرط کسب حداقل ۷۵ درصد امتیاز به مرحله داوری مجدد معرفی شدند و از بین آنها در هر رشته به شرط کسب حدنصاب امتیاز، ۱۲ نفر به مرحله کشوری دعوت شدند. نتیجه اینکه تعداد ۲۱۷ نفر در بخش شفاهی به مرحله کشوری راه پیدا کردند که بصورت حضوری در روزهای ۱۱ تا ۱۳ شهریور ۹۳ باهم به رقابت خواهند پرداخت.

وی تصریح کرد: الحمدلله امسال از داوران ممتاز کشوری در داوری بخش شفاهی بهره خواهیم برد. و نکته متمایز امسال با سال‌های گذشته در داوری این است که در برخی از تخصص‌ها باتوجه به اهمیت موضوع، از دو داور مجرب استفاده خواهیم کرد.

وی افزود: مرحله مقدماتی بخش کتبی نیز خرداد ماه ۹۳ بصورت اینترنتی برگزار شد که از بین شرکت‌کنندگان ۱۴۱ نفر به مرحله کشوری راه پیدا کردند که آزمون مرحله کشوری دوشنبه ۲۷ مرداد ۹۳ بطور همزمان و بصورت اینترنتی برگزار شد که از ۱۵ نفر برگزیده این بخش، جهت تقدیر در اختتامیه دعوت به عمل خواهد آمد.

 

وی یاد آور شد: کلیه آثار با موضوعات مصرح در آیین‌نامه پیرامون قرآن و عترت به دبیرخانه جشنواره ارسال شد. سپس داوری و نتاج آن اعلام شد. و از برگزیدگان آنها در مراسم اختتامیه جشنواره تقدیر خواهد شد. در بخش دانشجویی، علاوه بر تقدیر از سه نفر برگزیده در کلیه رشته­‌ها، دانشجویان از تخفیف شهریه نیز برخوردار خواهند شد.

درباره نویسنده

انتهای پیام/ انتشار خبر از كاني نت

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 كاني نت|KaniNet. محفوظ است.