ثبت نام و شرایط مدارس نمونه دولتی۹۷–۹۸

ثبت نام و شرايط مدارس نمونه دولتي97–98

به گزارش -“سایت خبری کانی نت kaninet”آزمون نمونه دولتی هر سال ، برای ورود به مدارس نمونه دولتی ششم ابتدایی ( که همان مدارس نمونه دولتی متوسطه دوره اول است ) و نمونه دولتی نهم به دهم ( که همان مدارس نمونه دولتی متوسطه دوره دوم است ) برگزار می شود . با توجه به تغییرات انجام شده امسال ثبت نام آزمون نمونه دولتی و ثبت نام آزمون تیزهوشان به صورت هماهنگ انجام می شود همچنین آزمون تیزهوشان و آزمون نمونه دولتی نیز به صورت هماهنگ کشوری و در یک روز برگزار می شود . مدارس نمونه دولتی به دلیل ظرفیت پذیرش بالا و راحتی آزمون نسبت به آزمون تیزهوشان بعد از مدارس تیزهوشان جز پر طرفدارترین مدارس کشور می باشد با توجه به سوالات زیادی که داوطلبان درخصوص شرایط و زمان ثبت نام آزمون نمونه دولتی داشتند دراین مقاله جزئیات ، شرایط و زمان ثبت نام آزمون نمونه دولتی ۹۷ – ۹۸ ارئه شده است.

زمان ثبت‌نام آزمون ورودی پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی تمدید شد.

مهلت ثبت نام آزمون ورودی  پایه دهم دبیرستان‌های استعدادهای درخشان  و نمونه دولتی از ساعت ۱۴:۰۰ روز پنج‌شنبه مورخ ۱۳۹۷/۰۲/۰۶ تا ساعت ۲۴:۰۰  روز شنبه مورخ ۱۳۹۷/۰۲/۰۸ تمدید شد.

بدیهی است بعد از پایان مهلت مقرّر، سامانه بسته خواهدشدو امکان ثبت نام تحت هیچ شرایطی وجود نخواهد داشت.

امکان ویرایش ثبت‌نام آزمون ورودی پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی فراهم شد.

پیرو درخواست‌های واصله از استان‌ها و تماس‌های تلفنی اولیاء محترم و دانش‌آموزان گرامی امکان ویرایش ثبت‌نام آزمون ورودی  پایه دهم دبیرستان‌های استعدادهای درخشان  و نمونه دولتی از ساعت ۱۴:۰۰ روز پنج‌شنبه مورخ ۱۳۹۷/۰۲/۰۶ تا ساعت ۲۴:۰۰  روز شنبه مورخ ۱۳۹۷/۰۲/۰۸ فراهم شد.

بدیهی است بعد از پایان مهلت مقرّر، سامانه بسته خواهدشد و امکان ویرایش تحت هیچ شرایطی وجود نخواهد داشت.

شرایط ثبت نام آزمون نمونه دولتی ۹۷ – ۹۸

برای ثبت نام آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی ۹۷ – ۹۸ باید کلیه نمرات نیمسال اول سال ششم ابتدایی دانش آموز خیلی خوب و یا حداکثر یکی از دروس خوب و بقیه خیلی خوب باشد . همچنین برای ثبت نام نمونه آزمون نمونه دولتی نهم به دهم ۹۷ – ۹۸ برای ورود به دبیرستان های دوره دوم باید معدل نیمسال اول سال نهم دانش آموز بالای ۱۷ باشد . ضمنا بجز شرایط ثبت نام ، شرایط دیگری هم برای شرکت در آزمون نمونه دولتی ۹۷ – ۹۸ وجود دارد ؛ از جمله اینکه تنها داوطلبانی حق دارند در جلسه آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی شرکت کنند که کلیه نمرات نمیسال دوم ششم ابتدایی خیلی خوب یا حداکثر یکی از نمرات خوب و باقی نمرات خیلی خوب باشد ؛ همچنین برای شرکت در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم باید معدل نمیسال دوم بالای ۱۷ باشد .

زمان و سایت و نحوه ثبت نام مدارس نمونه دولتی ۹۷ – ۹۸

در سال های قبل ثبت نام آزمون نمونه دولتی به صورت استانی برگزار می شد اما با توجه به تغییرات اعمال شده در سال جدید ثبت نام آزمون تیزهوشان و آزمون نمونه دولتی به صورت هماهنگ و از طریق سایت Azmoon.medu.ir برای ثبت نام آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم و نمونه دولتی نهم به دهم انجام میشود . ثبت نام آزمون نمونه دولتی ۹۷ – ۹۸ ( نهم به دهم ) از روز سه شنبه ۹۷/۰۱/۲۸ آغاز شده و تا روز چهارشنبه ۹۷/۰۲/۰۵ ادامه دارد . با توجه به تغییرات گسترده ای در نحوه برگزاری آزمون های تیزهوشان و نمونه دولتی درحال انجام است ، احتمالا امسال ثبت نامی برای آزمون ششم به هفتم نداشته باشیم و آزمون نمونه دولتی و تیزهوشان نهم به دهم نیز ادغام شده است . برای اطلاع از زمان دقیق ثبت نام میتوانید عضو کانال تلگرام نمونه دولتی شوید . اگر در مراحل ثبت نام خود دچار سوال یا ابهامی شدید ، می توانید سوالات خود را از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی هیوا بپرسید برای اینکار میتوانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا استفاده کنید .

” زمان برگزاری آزمون نمونه دولتی نهم به دهم ۱۱ خرداد می باشد “

منابع آزمون نمونه دولتی ۹۷ – ۹۸

اصلی ترین منابع سوالات آزمون نمونه دولتی کتاب های درسی مدارس می باشند اما در کنار کتاب های درسی برای آشنایی بیشتر دانش آموزان با نمونه سوالات آزمون نمونه دولتی و پاسخ تشریحی آن ، کتاب های کمک آموزشی مخصوصی در بازار فراهم شده که می تواند روند موفقیت دانش آموزان در این آزمون را تسهیل کند . برای اطلاع از منابع آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم ۹۷ – ۹۸ و منابع آزمون نمونه دولتی نهم به دهم ۹۷ – ۹۸ کلیک کنید.

زمان برگزاری و اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی ۹۷ – ۹۸

آزمون نمونه دولتی ۹۷ – ۹۸ روز جمعه ۹۷/۰۳/۱۱ راس ساعت ۹ صبح به صورت هماهنگ کشوری برگزار می شود . داوطلبان می توانند ۵ روز قبل از آزمون و با مراجعه به سایت نمونه دولتی Azmoon.medu.ir ، کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی ۹۷ – ۹۸ را دریافت نمایند . احتمالا زمان اعلام نتایج نمونه دولتی ۹۷ – ۹۸ دو هفته الی یک ماه بعد از برگزاری آزمون می باشد . داوطلبان می توانند نتایج نمونه دولتی را از طریق سایت ثبت نامی و به صورت اینترنتی دریافت کنند .

در چندین سال گذشته شاهد افزایش داوطلبان برای تحصیل در مدارس نمونه دولتی بوده ایم و این موضوع بیانگر اهمیتی است که خانواده های امروزی برای تحصیل فرزندانشان قائل هستند. با توجه به رقابتی که میان دانش آموزان برای تحصیل در این مدارس وجود دارد لزوم مطالعه با کیفیت و همچنین برنامه ریزی دقیق با کمک والدین برای این دانش آموزان باهوش و علاقه مند احساس می شود. وجود همه ی این مسائل در آزمون هایی که در پایه ششم ابتدایی و نهم برگزار می شود زمینه ی اضطراب و دغدغه ی دانش اموزان را ایجاد می کند که والدین می توانند با افزایش اطلاعات خود در زمینه ی آزمون های نمونه دولتی و تیزهوشان و همراهی دانش آموزانشان در دوران مطالعه برای آمادگی در آزمون نمونه دولتی این اضطراب را کاهش دهند و به موفقیت دانش آموزان خود کمک بزرگی کرده باشند . به منظور افزایش اطلاعات شما در زمینه آزمون نمونه دولتی مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی  ایران مشاوره این مقاله را فراهم کرده است تا به سوالات شما در زمینه شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ۹۷ – ۹۸ و زمان و نحوه  ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ششم ۹۷ – ۹۸ و ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم ۹۷ – ۹۸ همچنین منابع و چگونگی سوالات آزمون نمونه دولتی پاسخ درستی ارائه دهند.

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه ششم ۹۷ – ۹۸

داشتن تابعیت ایرانی

تنها نمره های پایه ششم در ثبت نام آزمون نمونه دولتی اعمال می شود.

نمرات نیمسال اول دانش آموز باید اینگونه باشد که یا در تمامی دروس نمره خیلی خوب و یا در حداکثر یک درس نمره خوب و سایر دروس نمره خیلی خوب را کسب کرده باشد.

نمرات نیمسال دوم دانش اموز باید اینگونه باشد که یا در تمامی دروس نمره خیلی خوب و یا در حداکثر یک درس نمره خوب و سایر دروس نمره خیلی خوب را کسب کرده باشد.

یکی از نکات مهم  این است که به دلیل اینکه در زمان ثبت نام آزمون نمرات نیمسال دوم  هنوز اعلام نشده است پس تنها شرط آن نمرات نیمسال اول می باشد اما آزمون نمونه دولتی بعد از اعلام نمرات نیمسال دوم می باشد به همین دلیل نمرات نیمسال دوم هم محاسبه می شود و تنها دانش آموزانی که نمرات کسب شده آن ها مطابق با شرایط تعیین شده باشد حق ثبت نام و شرکت در آزمون را دارند.

ادغام آزمون نمونه دولتی و تیزهوشان 

از آن جا که آموزش و پرورش دولت وقت، در صدد کم کردن استرس دانش آموزان و شاداب نمودن محیط مدارس است اقدام به حذف آزمون از مقاطع ابتدایی و همچنین حذف آزمون مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان در مقطع ششم نموده و از طرفی ثبت نام و برگزاری آزمون نمونه دولتی و تیزهوشان را ادغام کرده است تا با تعدد آزمون ها دانش آموزان دچار استرس و نتایج جبران ناپذیر پس از آن نشوند. یعنی همه ی دانش آموزان اعم از آن هایی که می خواهند وارد مدارس تیزهوشان و یا دانش آموزانی که قصد دارند وارد مدارس نمونه دوتی شوند در یک آزمون شرکت خواهند کرد.  از این پس  جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با  حذف آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی ۹۷ – ۹۸ و  طرح شهاب کلیک نمایید.

نحوه  و زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه ششم ۹۷ – ۹۸

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ششم ۹۷ – ۹۸ در اسفند ماه به صورت استانی و جداگانه توسط اموزش و پرورش مخصوص هر استان صورت می گیرد. در چندین سال گذشته ثبت نام مدارس نمونه دولتی به صورت اینترنتی و توسط خود دانش آموز در سایت ثبت نام نمونه دولتی هر استان انجام می شود. نحوه ثبت نام هر استان با استان دیگر متفاوت است و اکثر استان ها به صورت اینترنتی و برخی حتی به صورت حضوری ثبت نام دانش آموزان (در مدرسه در حال تحصیل دانش آموز) را انجام می دهند. همچنین ثبت نام آزمون نمونه دولتی ۹۷ – ۹۸  به احتمال زیاد در اسفند ماه ۹۷ در سایت ثبت نام انجام می گیرد. در رابطه با زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی ششم ۹۷ – ۹۸ بایستی بگوییم که این آزمون در اوایل تیرماه ۹۷ پس از برگزاری امتحانات پایه ششم برگزار می شود. همچنین اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی معمولا اینگونه است که دو هفته بعد از برگزاری آزمون توسط سایت  اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی ۹۸ – ۹۷  به صورت استانی اعلام می شود.

نحوه سوالات آزمون نمونه دولتی پایه ششم ابتدایی ۹۷ – ۹۸

مجموع تمامی سوالات ۸۰ تا می باشد که مهلت پاسخگویی آن ۱۰۰ دقیقه ، که به صورت چهارگزینه ای و تستی مطرح می شود. نکته ی مهمی که دانش آموزان بایستی به آن توجه نمایند این است که برای هر سوال صحیح ۳ امتیاز مثبت و هر پاسخ غلط یک امتیاز منفی تعلق می گیرد. سوالات غلط باعث کسب نمره منفی می شود به همین خاطر توصیه ی ما این است که تا از سوالی مطمئن نشده اید پاسخ ندهید.طبق روال سال گذشته آموزش و پرورش سوالات آزمون نمونه پایه ششم ۹۷ – ۹۸ در ۵ درس مطرح می نمایند.

۱- آموزش قرآن و هدیه های آسمانی با ۱۰ سوال با ضریب ۲

۲- فارسی (مهارت های خواندن و نوشتن) با ۲۰ سوال با ضریب ۲

۳- مطالعات اجتماعی با ۱۰ سوال با ضریب ۱

۴- علوم تجربی با ۲۰ سوال با ضریب ۲

۵- ریاضی ۲۰سوال با ضریب ۴

منابع آزمون نمونه دولتی پایه ششم ۹۷ – ۹۸

دانش آموزان پایه ششم که متقاضی ورود به مدارس نمونه دولتی هستند توجه نمایند که سوالات این آزمون از کتاب های درسی پایه ششم می باشد و تمامی سوالات از کتاب های درسی مطرح می شود و توصیه می کنیم که شما دانش آموزان به تمامی مباحث کتاب های درسی خود مسلط باشید اما در رابطه با منابعی که می تواند به روند مطالعه و موفقیت شما کمک کند مشاوران ما سی دی ها و یا جزوات آموزشی را به شما توصیه نمی کنند و بهترین کتاب هایی که دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در رشته نمونه دولتی می توانند مطالعه نمایند کتب کمک آموزشی است زیرا که با کتاب های درسی دانش آموز تا حدود زیادی مطابقت دارد و دانش آموزان دچار دوگانگی و سرگردانی نخواهند شد ما چند نمونه ازاین کتاب ها را برای شما نام می بریم .برای اطلاع از منابع آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی کلیک کنید.

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم ۹۷ – ۹۸

داشتن تابعیت ایرانی

معدل کل سال هشتم و نیمسال اول پایه نهم ملاک قرار می گیرد. معدل نیمسال اول و دوم پایه نهم باید ۱۷ یا بالاتر از ۱۷ باشد.

یکی از نکات مهم  این است که به دلیل اینکه در زمان ثبت نام آزمون نمران نیمسال دوم  هنوز اعلام نشده است پس تنها شرط آن نمره بالاتر از ۱۷در نیمسال اول می باشد ، آزمون نمونه دولتی بعد از اعلام نمرات نیمسال دوم  برگزار شده به همین دلیل نمران نیمسال دوم هم محاسبه می شود و تنها دانش آموزانی که معدل نیمسال دوم آن ها ۱۷ و یا بالاتر از ۱۷ باشد حق ثبت نام و شرکت در آزمون را دارند.

نحوه  و زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم ۹۷ – ۹۸

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم ۹۷ – ۹۸ در تاریخ ۲۸ / ۱ / ۹۷ آغاز و تا ۵ / ۲ / ۹۷ ادامه می یابد. ثبت نام به صورت اینترنتی توسط سایت سازمان اموزش و پرورش هر استان به صورت جداگانه انجام خواهد شد . در هر سال تغییراتی در نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم صورت می گیرد که در اکثر مواقع در برخی استان ها به صورت اینترنتی و در برخی به صورت حضوری در مدارس در حال تحصیل انجام می شود. مشاوران ما به محض اطلاع دقیق از زمان و نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم ۹۷ – ۹۸ در همین صفحه به اطلاعتان خواهند رساند. آزمون نمونه دولتی نهم به دهم ۹۷ – ۹۸ در تاریخ ۱۱ / ۳ / ۹۷ برگزار می شود. همچنین زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم ۹۸ – ۹۷ تقریبا دو هفته بعد از آزمون در سایت معرفی شده اموزش و پرورش هر استان به صورت جداگانه در هر استان اعلام می شود.

سوالات آزمون نمونه دولتی نهم به دهم ۹۷ – ۹۸

سوالات آزمون نمونه دولتی نهم به دهم به این صورت است که در ۸ درس با تعداد ۱۰۰ سوال مطرح می شود. هر درس ضریب متفاوتی دارد که برایتان نام برده ایم.

۱- پیام های آسمانی ۱۰ سوال با ضریب ۲

۲- ادبیات فارسی ۱۰ سوال با ضریب ۲

۳- درس عربی ۸ سوال با ضریب ۱

۴- دروس علوم اجتماعی (تاریخ ، اجتماعی ، جغرافیا ) ۱۰ سوال با ضریب ۱

۵- زبان انگلیسی ۷ سوال با ضریب ۱

۶- کار و فناوری ۱۰ سوال با ضریب ۱

۷- علوم تجربی ۲۰ سوال با ضریب ۲

۸- ریاضیات ۲۵ سوال با ضریب ۲

منابع آزمون نمونه دولتی نهم به دهم ۹۷ – ۹۸

در هر سال آموزش و پرورش کتاب های درسی را منبع اصلی سوالات آزمون  مطرح می نماید به همین خاطر انتظار می رود که سوالات طبق محتوای کتاب های درسی ارائه شود. در رابطه با منابعی که می تواند به دانش آموزان پایه نهم کمک کند می توانیم کتاب های کمک آموزشی را پیشنهاد کنیم که شباهت بیشتری به کتاب های درسی نسبت به سایر کتاب ها دارد. اما توصیه مشاوران مرکز  مشاوره تحصیلی ایران مشاوره به دانش آموزان ، مطالعه دقیق تمامی مباحث کتاب های درسی پایه نهم می باشد.برای اطلاع از منابع آزمون نمونه دولتی نهم کلیک کنید.

درباره نویسنده

انتهای پیام/ انتشار خبر از كاني نت

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 كاني نت|KaniNet. محفوظ است.