ثبت نام و انتخاب رشته در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۵

ثبت نام و انتخاب رشته در آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال 1395

به گزارش -“سایت خبری کانی نت kaninet”-

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت در آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۹۵ ساعت ۲۴ امشب پایان می‌یابد.

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش در گفت و گو گفت: تا ساعت ۸ صبح امروز ۹۱ هزار و ۵۷۱ نفر در آزمون کاردانی به کارشناسی ثبت نام کرده اند.

 وی با بیان اینکه مهلت ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی قابل تمدید نیست، افزود: مهلت ثبت در آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۹۵ ساعت ۲۴ امشب به پایان می‌رسد.

 مشاور عالی سازمان سنجش تاکید کرد: لذا از داوطلبانی که تاکنون نسبت به ثبت نام و تکمیل دفترچه اقدام نکردند تقاضا می شود در این مهلت باقی مانده نسبت به ثبت نام و تکمیل دفترچه راهنما اقدام کنند.

 توکلی تصریح کرد: امکان ویرایش اطلاعات برای داوطلبانی که نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام کردند نیز تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۲۳ خرداد امکانپذیر است.

اطلاعیه دوم‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور در خصوص اعلام رشته محل‌های جدید در آزمون دوره‌های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۵

پیرو انتشار دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته آزمون دوره‌های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۵ و اطلاعیه مورخ ۱۸/۳/۹۵ این سازمان در خصوص تمدید مهلت ثبت‌نام و برخی اصلاحات و اعلام رشته محل‌های جدید آزمون مزبور، بدین‌وسیله‌ به ‌اطلاع‌ کلیه متقاضیان می‌رساند، با توجه به درخواست برخی دانشگاه‌ها و مؤسسات  آموزش عالی و تأیید دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم، برخی رشته محل‌های جدید علاوه بر رشته‌های تحصیلی مندرج در دفترچه راهنمای آزمون فوق‌الذکر و همچنین رشته‌های مندرج در اطلاعیه مورخ ۹۵/۳/۱۸، به شرح جداول زیر درتاریخ ۹۵/۳/۱۹ به سازمان واصل شده که مراتب اعلام می‌گردد.

لذا متقاضیان لازم است براساس ضوابط و شرایط مندرج در دفترچه راهنمای مربوط و همچنین کدرشته محل‌های تحصیلی و این اطلاعیه و اطلاعیه مورخ ۹۵/۳/۱۸، نسبت به ثبت‌نام و انتخاب کدرشته محل‌های مورد علاقه خود حداکثر تا پایان روز یکشنبه مورخ ۹۵/۳/۲۳ منحصراً از طریق سایت اینترنتی این سازمان اقدام نمایند. ضمناً داوطلبانی که قبلاً ثبت‌نام خود را تکمیل و کدرهگیری ثبت‌نام دریافت نموده‌اند نیز، در صورت تمایل و دارابودن شرایط با توجه به مندرجات این اطلاعیه و اطلاعیه قبل، می‌توانند نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی و یا اولویت‌های انتخابی خود تا تاریخ فوق‌الذکر اقدام نمایند.

دوره تحصیلی کدرشته محل نام دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل تحصیل ظرفیت پذیرش نیمسال جنس پذیرش توضیحات
اول دوم زن زن
روزانه ۵۱۵۶ آموزشکده فنی و حرفه‌ای پسران میبد – امام خمینی(ره) ۲۳ مرد
روزانه ۵۱۵۷ آموزشکده فنی و حرفه‌ای پسران میبد – امام خمینی(ره) ۲۳ مرد
نوبت دوم ۵۱۵۸ آموزشکده فنی و حرفه‌ای پسران میبد – امام خمینی(ره) ۲۲ مرد
نوبت دوم ۵۱۵۹ آموزشکده فنی و حرفه‌ای پسران میبد – امام خمینی(ره) ۲۲ مرد

مواد امتحانی و ضرایب گرایش سرامیک صنعتی به شرح ذیل می‌باشد:

۱- ریاضی (ضریب ۳)، ۲- فیزیک حرارت (ضریب ۲)، ۳- سرامیک فیزیکی (ضریب ۴)، ۴- مجموعه دروس اختصاصی سرامیک صنعتی (تجزیه، لعاب و دکوراسیون، تکنولوژی مواد دیرگداز) (ضریب ۴).

– ضمناً در این گرایش دانشگاه آزاد اسلامی دانشجو نمی‌پذیرد.

۵۰۲ – آموزش دینی و عربی

نوبت دوم ۵۱۵۹ آموزشکده فنی و حرفه‌ای پسران میبد – امام خمینی(ره) ۷۰ ۳۵ ۳۵ ویژه فرهنگیان رسمی و پیمانی آموزش‌وپرورش

۵۰۳ – آموزش راهنمایی و مشاوره

روزانه ۵۱۶۱ دانشگاه فرهنگیان – پردیس شهید مدرس سنندج ۷۰ ۳۵ ۳۵ ویژه فرهنگیان رسمی و پیمانی آموزش‌وپرورش

۵۰۹ – آموزش و پرورش ابتدایی

روزانه ۵۱۶۲ دانشگاه فرهنگیان – پردیس شهید مدرس سنندج ۷۰ ۳۵ ۳۵ ویژه فرهنگیان رسمی و پیمانی آموزش‌وپرورش

۵۱۰ – تربیت مربی امور تربیتی گرایش عمومی

روزانه ۵۱۶۳ دانشگاه فرهنگیان – پردیس شهید مدرس سنندج ۷۰ ۳۵ ۳۵ ویژه فرهنگیان رسمی و پیمانی آموزش‌وپرورش

۵۱۲ – مربیگری ورزشی

روزانه ۵۱۶۴ آموزشکده فنی و حرفه‌ای پسران علی ‌آباد کتول ۲۰ مرد
روزانه ۵۱۶۵ آموزشکده فنی و حرفه‌ای پسران علی ‌آباد کتول ۲۰ مرد
روزانه ۵۱۶۶ آموزشکده فنی و حرفه‌ای دختران کرمان – حضرت فاطمه(س) ۳۶ زن
روزانه ۵۱۶۷ آموزشکده فنی و حرفه‌ای دختران کرمان – حضرت فاطمه(س) ۳۶ زن
روزانه ۵۱۶۸ آموزشکده فنی و حرفه‌ای دختران مشهد ۲۰ زن
روزانه ۵۱۶۹ آموزشکده فنی و حرفه‌ای دختران مشهد ۲۰ زن
روزانه ۵۱۷۰ دانشکده فنی و حرفه‌ای پسران شماره یک کرمان – شهید چمران ۴۰ مرد
روزانه ۵۱۷۱ دانشکده فنی و حرفه‌ای پسران شماره یک کرمان – شهید چمران ۴۰ مرد
روزانه ۵۱۷۲ دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران تهران – دکتر شریعتی ۴۰ زن
روزانه ۵۱۷۳ دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران تهران – دکتر شریعتی ۴۰ زن
نوبت دوم ۵۱۷۴ آموزشکده فنی و حرفه‌ای پسران علی ‌آباد کتول ۲۰ مرد
نوبت دوم ۵۱۷۵ آموزشکده فنی و حرفه‌ای پسران علی ‌آباد کتول ۲۰ مرد
نوبت دوم ۵۱۷۶ آموزشکده فنی و حرفه‌ای دختران کرمان – حضرت فاطمه(س) ۳۶ زن
نوبت دوم ۵۱۷۷ آموزشکده فنی و حرفه‌ای دختران کرمان – حضرت فاطمه(س) ۳۶ زن
نوبت دوم ۵۱۷۸ آموزشکده فنی و حرفه‌ای دختران مشهد ۱۸ زن
نوبت دوم ۵۱۷۹ آموزشکده فنی و حرفه‌ای دختران مشهد ۱۸ زن
نوبت دوم ۵۱۸۰ دانشکده فنی و حرفه‌ای پسران شماره یک کرمان – شهید چمران ۴۰ مرد
نوبت دوم ۵۱۸۱ دانشکده فنی و حرفه‌ای پسران شماره یک کرمان – شهید چمران ۴۰ مرد
نوبت دوم ۵۱۸۲ دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران تهران – دکتر شریعتی ۴۰ زن
نوبت دوم ۵۱۸۳ دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران تهران – دکتر شریعتی ۴۰ زن

مواد امتحانی و ضرایب گرایش مربیگری ورزشی به شرح ذیل می‌باشد:

۱- آناتومی و فیزیولوژی انسانی، ۲- فیزیولوژی ورزشی، ۳- سنجش و اندازه‌گیری در تربیت‌بدنی، ۴- مبانی تربیت‌بدنی‌، ۵- روش‌های‌ آموزش تربیت بدنی.

– تمامی دروس فوق با ضریب ۱ محاسبه خواهد شد.

– ضمناً در این گرایش دانشگاه آزاد اسلامی دانشجو نمی‌پذیرد.

* پذیرش دانشجو در این گرایش‌ نیز به مانند سایر گرایش‌های رشته علوم ورزشی به روش متمرکز و بدون آزمون عملی انجام خواهد شد.وپذیرفته شدگان باید دارای شرایط ذیل باشنددرغیر اینصورت قبولی آنان لغوخواهد شد.

۱- حداقل‌ طول‌ قد برای ‌برادران‌ ۱۶۵ سانتیمتر به‌ بالا و برای‌ خواهران‌ ۱۵۸ سانتیمتر به‌ بالا. ۲- قهرمانان‌ تیم‌ ملی‌ در مورد مذکور (قد) مستثنی می‌باشند. ۳- حداقل‌ دید چشم ۷/۱۰ (هفت دهم). ۴- داشتن سلامت جسمانی و ارائه گواهی تندرستی (سلامت کامل جسمانی بخصوص از سلامت قلبی و ریه).

اطلاعیه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور در رابطه با تمدید مدت زمان ثبت‌نام و انتخاب رشته در آزمون دوره‌های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۵ و همچنین اعلام رشته محل‌های جدید و اصلاحات در دفترچه راهنمای آزمون مذکور

پیرو انتشار دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته آزمون دوره‌های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۵ بدین‌وسیله‌ به ‌اطلاع‌ متقاضیان آزمون مزبور می‌رساند، با توجه به برخی اصلاحات و اعلام رشته محل‌های جدید علاوه بر رشته‌های تحصیلی مندرج در دفترچه راهنمای آزمون فوق‌الذکر و به منظور مساعدت برای ثبت‌نام و درج کدرشته‌ محل‌های انتخابی، مقرر گردید به داوطلبان ذیربط اجازه داده شود تا پایان روز یکشنبه مورخ ۹۵/۳/۲۳ نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته اقدام نمایند.

لذا متقاضیان لازم است براساس ضوابط و شرایط مندرج در دفترچه راهنمای مربوط و همچنین کدرشته محل‌های تحصیلی و این اطلاعیه، نسبت به ثبت‌نام و انتخاب کدرشته محل‌های مورد علاقه خود حداکثر تا پایان روز یکشنبه مورخ ۹۵/۳/۲۳ منحصراً از طریق سایت اینترنتی این سازمان اقدام نمایند. ضمناً داوطلبانی که قبلاً ثبت‌نام خود را تکمیل و کدرهگیری ثبت‌نام دریافت نموده‌اند نیز، در صورت تمایل و با توجه به مندرجات این اطلاعیه، می‌توانند نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی و یا اولویت‌های انتخابی خود تا تاریخ فوق‌الذکر اقدام نمایند.

الف) اصلاحات کلی دفترچه راهنما:

ظرفیت کدرشته محل ۴۱۷۲ از مجموعه رشته امتحانی ۵۱۲- علوم ورزشی مربوط به دانشگاه غیرانتفاعی امام رضا(ع) از ۶۰ نفر به ۴۰ نفر کاهش پیدا کرده است.

مؤسسه غیرانتفاعی البرز قزوین به دانشگاه ارتقاء یافته است. لذا عنوان صحیح «دانشگاه غیرانتفاعی البرز ـ قزوین می‌باشد».

آدرس مؤسسه غیرانتفاعی رسالت کرمان به شرح زیر می‌باشد: کرمان، انتهای خیابان گلدشت، نبش خیابان عباد.

تلفن: ۳۳۲۳۲۸۸۱-۳۳۲۱۰۰۰۷   نمابر: ۳۳۲۲۷۷۶۷-۰۳۴   نشانی وبگاه: www.resalatkerman.ir

ب) حذفیات کدرشته محل از دفترچه راهنما:

با توجه اعلام رسمی مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی وابسته به سازمان میراث فرهنگی، کدرشته محل‌های ۲۸۰۵ از مجموعه رشته امتحانی ۲۱۴- علمی کاربردی معماری، ۴۹۳۲ از مجموعه رشته امتحانی ۶۰۲- علمی کاربردی صنایع دستی، ۴۹۳۵ از مجموعه رشته امتحانی ۶۰۳- علمی کاربردی مرمت و احیای بناهای تاریخی و ۵۱۰۸ از مجموعه رشته امتحانی ۶۰۷- موزه داری مربوط به دوره روزانه آن مرکز آموزش عالی از جداول کدرشته‌ محل‌های مندرج در دفترچه راهنما حذف شده است و به عبارت دیگر پذیرش دانشجو در این کدرشته محل‌ها صورت نخواهد پذیرفت.

توضیح مهم: با توجه اینکه در کدرشته امتحانی ۶۰۷- موزه‌داری، منحصراً مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی اقدام به پذیرش دانشجو می‌نماید، این کدرشته امتحانی از مجموعه رشته‌های امتحانی آزمون مزبور حذف می‌شود.

ج) دریافت فایل رشته‌های جدید علاوه بر رشته‌های مندرج در دفترچه راهنما فرمت PDF

 پیرو اطلاعیه مورخ ۱۳۹۵/۰۳/۰۳ بدین وسیله به اطلاع کلیه متقاضیان شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۵ می‌رساند که ثبت‌نام برای شرکت در آزمون مذکور منحصراً به صورت اینترنتی از روز سه شنبه مورخ ۱۳۹۵/۰۳/۱۱ آغاز و تا ساعت ۲۴ روز سه‌شنبه مورخ ۱۳۹۵/۰۳/۱۸ پایان می‌پذیرد؛ لذا کلیه داوطلبان متقاضی ثبت‌نام که دارای شرایط عمومی و اختصاصی به شرح ذیل هستند، می‌توانند در آزمون مذکور ثبت‌نام و شرکت نمایند.

 شرایط ثبت‌نام‌:

علاقه‌مندان به تحصیل در دوره‌های کارشناسی ناپیوسته می‌بایست ضمن اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیرایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه (مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته آزمون که از روز سه‌شنبه مورخ ۱۳۹۵/۰۳/۱۱ در پایگاه اطلاع رسانی سازمان قرار خواهد گرفت) در صورتی که دارای شرایط مذکور باشند، به عنوان داوطلب مقطع کارشناسی ناپیوسته منحصراً در یک رشته امتحانی (طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته آزمون) متقاضی شوند.

لازم به توضیح است که پذیرش در تعدادی از رشته های امتحانی مذکور بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی (معدل تراز شده مقطع کاردانی) صورت خواهد پذیرفت؛ لذا کلیه متقاضیان، اعم از اینکه پذیرش در رشته امتحانی آنان با آزمون یا بدون آزمون است، لازم است که مطابق ضوابط دفترچه راهنما و توضیحات این اطلاعیه در آزمون مذکور ثبت نام و انتخاب رشته نمایند، بدیهی است که در صورت عدم ثبت‌نام در تاریخ مقرر، پذیرش متقاضی پس از پایان مهلت تعیین شده امکان‌پذیر نخواهد بود.

ثبت‌نام‌ برای‌ شرکت‌ در آزمون ‌سال ۱۳۹۵، منحصراً به روش ذیل امکان پذیر است:

۱- مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org

۲- دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته ازطریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان.

۳- آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت‌نام.

۴- با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت‌نام منحصراً به‌صورت اینترنتی انجام می‌گیرد، داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان و پرداخت مبلغ ۲۳۰٫۰۰۰ (دویست و سی هزار) ریال به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون، نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته اقدام نمایند.

تذکر: چنانچه داوطلبی علاقه مند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی موسسات آموزش عالی غیر دولتی– غیرانتفاعی است، لازم است که علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت نام، نسبت به پرداخت مبلغ ۴۶٫۰۰۰ (چهل و شش هزار) ریال دیگر نیز برای دوره های مذکور اقدام نماید.

 تبصره: با توجه به اینکه مقرر گردیده است در مراحل مختلف فرآیند این آزمون، خدماتی از طریق پیام کوتاه به داوطلبان ارائه شود، داوطلبانی که تمایل به استفاده از خدمات پیام کوتاه دارند، با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت مبلغ  ۵٫۰۰۰ (پنج هزار ریال) به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه، می‌توانند از این خدمات استفاده نمایند.

دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی:

به داوطلبان توصیه می شود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته، ابتدا فرم پیش‌نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل نموده و سپس بر اساس فرم پیش نویس با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور اطلاعات لازم را براساس بندهای برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد نمایند. راهنمای جامع نحوه تکمیل فرم در برنامه نرم افزاری ثبت نام اینترنتی موجود است و داوطلبان برای کسب اطلاع بیشتر می‌توانند به این راهنما مراجعه نمایند. ضمناً داوطلبان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نام و انتخاب رشته دقت نمایند. بدیهی است که در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارک داوطلب در صورت پذیرفته شدن در آزمون، قبولی وی (کان لم یکن) تلقی شده و از ادامه تحصیل داوطلب جلوگیری خواهد شد.

تذکر مهم: چنانچه داوطلبی در مرحله ثبت نام اقدام به ارائه اطلاعات غلط نماید و یا در ارسال عکس خود مرتکب اشتباه شود (اعم از اینکه سهواً و یا عمداً باشد) به عنوان متخلف تلقی و برابر مقررات با وی رفتار خواهد شد.

زمان برگزاری، توزیع کارت اینترنتی و محل آزمون:

براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۵ (برای آن دسته از رشته های امتحانی که پذیرش آنها با آزمون است) در روز جمعه مورخ ۱۳۹۵/۰۵/۲۲ برگزار خواهد شد. داوطلبان لازم است از روز سه‌شنبه مورخ ۱۳۹۵/۰۵/۱۹ لغایت روز پنجشنبه مورخ ۱۳۹۵/۰۵/۲۱ با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان نسبت به تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون و راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند. محل آزمون داوطلبان بر اساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج در بند ۳۱ تقاضانامه تعیین می‌گردد. لذا مقتضی است داوطلبان با مراجعه به دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته و درج کد مربوط به استان و شهر محل اقامت در تقاضانامه ثبت‌نام اقدام نمایند.

زمان انتخاب کد رشته محل های انتخابی:

 بر اساس برنامه زمانی، همزمان با ثبت نام برای شرکت در آزمون،کلیه داوطلبان متقاضی رشته های امتحانی پذیرش باآزمون و پذیرش بدون آزمون مقطع کاردانی به کارشناسی ناپیوسته لازم است که با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور و مطالعه شرایط و ضوابط هر یک از کد رشته های انتخابی، نسبت به انتخاب کد رشته محل های خود اقدام نمایند.

تذکر مهم:

به اطلاع کلیه داوطلبان می‌رساند که از تعداد ۷۰ رشته امتحانی در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۵ به شرح جدول زیر، پذیرش ۲۰ رشته امتحانی از طریق آزمون و پذیرش در ۵۰ رشته امتحانی صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) می‌باشد:

ردیف
کد
نام رشته امتحانی
نوع پذیرش
۱
۱۰۱
اتاق عمل
با آزمون
۲
۱۰۳
بهداشت عمومی
با آزمون
۳
۱۰۷
تکنولوژی پرتوشناسی
با آزمون
۴
۱۱۰
علوم آزمایشگاهی
با آزمون
۵
۱۱۱
مامایی
با آزمون
۶
۱۱۳
هوشبری
با آزمون
۷
۱۱۴
فوریت‌های پزشکی
با آزمون
۸
۲۰۴
برق
با آزمون
۹
۲۰۶
ساخت و تولید
با آزمون
۱۰
۲۰۸
صنایع شیمیایی
با آزمون
۱۱
۲۱۰
کامپیوتر
با آزمون
۱۲
۲۱۱
مواد
با آزمون
۱۳
۲۱۴
معماری
با آزمون
۱۴
۲۱۵
مکانیک
با آزمون
۱۵
۲۳۲
مهندسی اجرایی عمران
با آزمون
۱۶
۵۰۹
آموزش و پرورش ابتدایی
با آزمون
۱۷
۵۱۲
علوم ورزشی
با آزمون
۱۸
۵۱۴
حسابداری
با آزمون
۱۹
۶۰۱
تکنولوژی و طراحی دوخت
با آزمون
۲۰
۶۰۵
هنرهای تجسمی
با آزمون
ردیف
کد
نام رشته امتحانی
نوع پذیرش
۱
۱۰۲
مهندسی بهداشت حرفه‌ای
باسوابق تحصیلی
۲
۱۰۴
مهندسی بهداشت محیط
باسوابق تحصیلی
۳
۱۰۵
ساخت پروتزهای دندانی
باسوابق تحصیلی
۴
۱۱۲
مدارک پزشکی
باسوابق تحصیلی
۵
۲۰۱
الکترونیک و مخابرات هواپیمایی
باسوابق تحصیلی
۶
۲۰۲
ایمنی صنعتی و محیط کار
باسوابق تحصیلی
۷
۲۰۵
تعمیر و نگهداری هواپیما و مراقبت پرواز
باسوابق تحصیلی
۸
۲۰۷
صنایع چوب و کاغذ – سازه‌های چوبی
باسوابق تحصیلی
۹
۲۱۳
معدن
باسوابق تحصیلی
۱۰
۲۱۶
نقشه برداری
باسوابق تحصیلی
۱۱
۲۱۷
شهرسازی
باسوابق تحصیلی
۱۲
۲۱۸
صنایع نساجی
باسوابق تحصیلی
۱۳
۳۰۱
آبیاری
باسوابق تحصیلی
۱۴
۳۰۲
مهندسی منابع طبیعی – محیط زیست
باسوابق تحصیلی
۱۵
۳۰۴
پرورش طیور
باسوابق تحصیلی
ردیف
کد
نام رشته امتحانی
نوع پذیرش
۱۶
۳۰۵
پرورش گاو و گاومیش
باسوابق تحصیلی
۱۷
۳۰۶
تولیدات دامی
باسوابق تحصیلی
۱۸
۳۰۷
تولیدات گیاهی
باسوابق تحصیلی
۱۹
۳۰۸
جنگلداری
باسوابق تحصیلی
۲۰
۳۰۹
شیلات
باسوابق تحصیلی
۲۱
۳۱۰
چوب شناسی و صنایع چوب
باسوابق تحصیلی
۲۲
۳۱۱
علوم و صنایع غذایی
باسوابق تحصیلی
۲۳
۳۱۲
گیاه پزشکی
باسوابق تحصیلی
۲۴
۳۱۳
ماشین‌های کشاورزی
باسوابق تحصیلی
۲۵
۳۱۴
مرتع و آبخیزداری
باسوابق تحصیلی
۲۶
۳۱۵
بازیافت
باسوابق تحصیلی
۲۷
۴۰۱
آمار
باسوابق تحصیلی
۲۸
۴۰۲
آموزش ریاضی
باسوابق تحصیلی
۲۹
۵۰۱
آموزش حرفه و فن
باسوابق تحصیلی
۳۰
۵۰۲
آموزش دینی و عربی
باسوابق تحصیلی
۳۱
۵۰۳
آموزش راهنمایی و مشاوره
باسوابق تحصیلی
۳۲
۵۰۴
زبان انگلیسی
باسوابق تحصیلی
۳۳
۵۰۵
زبان و ادبیات فارسی
باسوابق تحصیلی
۳۴
۵۰۶
آموزش علوم تجربی
باسوابق تحصیلی
۳۵
۵۰۷
روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی
باسوابق تحصیلی
۳۶
۵۰۸
تربیت معلم مطالعات اجتماعی
باسوابق تحصیلی
۳۷
۵۱۰
تربیت مربی امور تربیتی
باسوابق تحصیلی
۳۸
۵۱۱
باستان شناسی
باسوابق تحصیلی
۳۹
۵۱۳
تربیت معلم قرآن کریم
باسوابق تحصیلی
۴۰
۵۱۶
علوم انتظامی
باسوابق تحصیلی
۴۱
۵۱۷
علم اطلاعات و دانش‌شناسی
باسوابق تحصیلی
۴۲
۵۱۸
مدیریت
باسوابق تحصیلی
۴۳
۵۱۹
حقوق قضایی – علوم ثبتی
باسوابق تحصیلی
۴۴
۶۰۲
صنایع دستی
باسوابق تحصیلی
۴۵
۶۰۳
مرمت‌واحیای بناهای‌تاریخی
باسوابق تحصیلی
۴۶
۶۰۴
موسیقی
باسوابق تحصیلی
۴۷
۶۰۶
طراحی پوشاک
باسوابق تحصیلی
۴۸
۶۰۷
موزه داری
باسوابق تحصیلی
۴۹
۷۰۱
۱- علوم آزمایشگاهی دامپزشکی
۲- بهداشت مواد غذایی
باسوابق تحصیلی
 ۵۰
۷۰۲
بهداشت مواد غذایی با منشاء دامی
باسوابق تحصیلی

توصیه‌های‌ مهم‌:

۱- داوطلبان برای اطلاع از مقررات وظیفه عمومی، شرایط و ضوابط استفاده از سهمیه و همچنین شرایط و ضوابط اتباع خارجی به دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته مندرج در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان مراجعه نمایند.

۲- به داوطلبان توصیه می‌شود در انتخاب کدرشته امتحانی و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود (برای رشته پذیرش با آزمون) دقت لازم را مبذول فرمایند؛ لذا پس از دریافت کد پیگیری ۱۶ رقمی، در این خصوص به درخواست‌های داوطلبان مبنی بر اصلاح موارد فوق ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۳- توصیه‌ می‌شود داوطلبان پس از تکمیل تقاضانامه و دریافت کد پیگیری، یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری نمایند.

۴- تاکید می‌گردد کلیه متقاضیان، اعم از اینکه پذیرش در رشته امتحانی مورد درخواست آنان با آزمون یا پذیرش با سوابق تحصیلی است، مطابق ضوابط نسبت به تکمیل تقاضانامه ثبت‌نامی و انتخاب کدرشته محل های انتخابی در سایت سازمان اقدام نمایند و رسید ۱۶ کاراکتری را دریافت دارند.

۵- هرگونه‌ تغییری‌ از طریق‌ نشریه پیک‌ سنجش‌ (هفته‌نامه خبری‌ و اطلاع‌رسانی‌ سازمان ‌سنجش آموزش کشور‌)، پایگاه اطلاع رسانی این سازمان و در صورت لزوم ‌از طریق رسانه‌های عمومی ‌اعلام ‌خواهد شد.

۶- در صورت‌ لزوم‌ داوطلبان می‌توانند با شماره تلفن‌های: ۴۲۱۶۳-۰۲۱ با روابط عمومی ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور تماس‌ حاصل‌ نموده و یا از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی (غیرحضوری) سازمان اقدام نمایند.

جدول زمانی و نکات مهم:

 • مهلت ثبت نام : مهلت ثبت نام از روز ‌سه شنبه ۱۱ خرداد ماه ۱۳۹۵ تا پایان روز سه شنبه ۱۸ خرداد ماه ۱۳۹۵ است
 • توجه ویژه : در طی مراحل ثبت نام از کلیک برروی دکمه Back مرورگر خود و باز کردن بیش از یک صفحه مرور گر بر روی کامپیوتر خود جدا خودداری نمایید در غیر اینصورت به صفحه اصلی بازگشته و مراحل ثبت نام را دوباره انجام دهید
 • توجه ویژه : ثبت نام  شما فقط وقتی تکمیل گردیده است که در مراحل ثبت نام در یک صفحه مجزا از سیستم ثبت نام شماره پرونده  ۶ رقمی و کد پیگیری ۱۶ رقمی دریافت نمایید.
 • توجه ویژه : در صورت مواجه شدن با هرگونه مشکل در روند ثبت‌نام داوطلبان می‌توانند از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲:۳۰ و ۱۳:۳۰ الی ۱۵:۳۰ بجز ایام تعطیل با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایند.
  ۰۲۶-۳۶۲۷۰۰۵۷
  ۰۲۶-۳۶۲۷۰۰۵۹

چه کسانی می توانند ثبت نام کنند:

 • ۱: داوطلبان باید دفترچه راهنمای ثبت‌نام را به طور کامل مطالعه کرده باشند
 • ۲: داوطلبان باید حتما شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام را داشته باشند

سریال‌های ثبت‌نام مورد نیاز

 • ۱ : داوطلبان بایستی سریال ‌ثبت‌نام ۱۲ رقمی ثبت‌نام و انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته- سال ۱۳۹۵ به مبلغ ۲۳۰٬۰۰۰ ریال معادل بیست و سه هزار تومان را از قسمت خرید کارت تهیه نمایند
 • ۲ : داوطلبانی که علاقمند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی هستند، می‌بایست علاوه بر تهیه سریال ثبت‌نام ۱۲ رقمی، سریال ثبت‌نام ۹ رقمی علاقه‌مندی به رشته‌های غیردولتی و غیرانتفاعی ثبت‌نام و انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته- سال ۱۳۹۵ به مبلغ ۴۶٬۰۰۰ ریال معادل چهار هزار و ششصد تومان را از قسمت خرید کارت تهیه نمایند.
 • توجه: قبل از خرید سریال ثبت‌نامی علاقه‌مندی به رشته‌های غیردولتی و غیرانتفاعی ، صفحه ۲۲ دفترچه راهنما را مطالعه فرمایید.

ثبت نام بیش از ۱۰۲ هزار داوطلب در آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۵

مشاور عالی سازمان سنجش از ثبت نام بیش از ۲۱۹ هزار داوطلب در آزمون کاردانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی خبر داد.

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش: برای شرکت در آزمون دوره کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی برای رشته‌های با آزمون و همچنین بدون آزمون سال ۹۵ تعداد ۲۱۹ هزار ۶۳۶ داوطلب ثبت نام کردند.

وی افزود: از تعداد ۲۱۹ هزار و ۶۳۶ داوطلب ثبت نام کننده تعداد ۴۸ هزار و ۱۴۵ داوطلب متقاضی یکی از کد رشته‌های بدون آزمون و تعداد ۱۷۱ هزار و ۴۹۱ داوطلب متقاضی شرکت در یکی از رشته‌های با آزمون شده‌اند.

توکلی با بیان اینکه برگ راهنما برای کلیه داوطلبان (اعم از داوطلبان متقاضی رشته‌های بدون آزمون و با آزمون) گفت: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده کارت شرکت در این آزمون منحصرا برای کلیه داوطلبان متقاضی رشته‌های با آزمون از روز سه شنبه ۱۹ مرداد ۹۵ برای مشاهده و پرینت بر روی سایت سازمان سنجش  قرار می‌گیرد.

مشاور عالی سازمان سنجش اظهار داشت : بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون دوره های کاردانی نظام جدید برای رشته‌های با آزمون در صبح روز جمعه ۲۲ مرداد ماه ۹۵ در ۱۷۳ شهرستان مختلف کشور برگزار می شود.

وی تاکید کرد: اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره تاریخ ،نحوه پرینت کارت و محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی در روز یکشنبه ۱۰ مرداد ۹۵ بر روی سایت سازمان قرار می‌گیرد و در نشریه پیک سنجش روز دو شنبه ۱۱ مرداد منتشر می‌گردد.

توکلی تصریح کرد: ظرفیت پذیرش جمعا ۲۹۴ هزار و ۸۳۹ نفر می‌باشد که از این تعداد ۱۰۷ هزار و ۵۸۹ ظرفیت برای رشته‌های بدون آزمون و ۱۸۷ هزار و ۲۵۰ ظرفیت مربوط به رشته‌های با آزمون است.

وی تاکید کرد: برای شرکت در آزمون دوره کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۹۵ تعداد ۱۰۲ هزار و ۸۱۸ داوطلب ثبت نام کردند که از این تعداد ۴۱ هزار و ۱۳۸ نفر مرد و ۶۱هزار و ۲۸۰ نفر زن می‌باشد.

مشاور عالی سازمان سنجش اظهار داشت: از تعداد ۱۰۲ هزار و ۸۱۸ داوطلب ثبت نام کننده تعداد ۱۳ هزار و ۲۳۷ داوطلب متقاضی یکی از رشته‌های بدون آزمون و ۸۹ هزار و ۵۸۱ داوطلب متقاضی با آزمون می‌باشند .

وی یاد آور شد: برگ راهنما برای کلیه داوطلبان (اعم از داوطلبان متقاضی رشته های با آزمون و بدون آزمون) و کارت شرکت در آزمون منحصرا برای داوطلبان رشته‌های با آزمون در روز یکشنبه ۱۰مرداد و نشریه پیک سنجش روز دوشنبه ۱۱ مرداد منتشر می‌شود.

توکلی بیان کرد:‌ براساس برنامه زمانی پیش بینی شده ‌آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۹۵ در صبح روز جمعه همزمان با آزمون کاردانی نظام جدید ۲۲ مرداد ماه در ۷۳ شهرستان مختلف کشور برگزار می‌شود.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: اطلاعیه سازمان سنجش درباره پرینت کارت ومحل رفع نقص برای آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته در روز یکشنبه ۱۰ مرداد بر روی سایت قرار می‌گیرد.

وی افزود: ظرفیت پذیرش  این آزمون  ۲۳۶هزار و ۷۵۱ نفر بوده که ۶۷ هزار و ۵۱۵ ظرفیت مربوط به رشته‌های بدون آزمون و ۱۶۹ هزار و ۲۳۶ ظرفیت مربوط به رشته‌های با آزمون است.

آدرس کانال تلگرام ما : https://telegram.me/kaninet_ir

دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته های تحصیلی آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۵

درباره نویسنده

انتهای پیام/ انتشار خبر از كاني نت

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 كاني نت|KaniNet. محفوظ است.