ثبت نام مدارس شاهد در سال۱۳۹۶

ثبت نام مدارس شاهد در سال1396

به گزارش “سایت خبری کانی نتKaniNet”:آغاز ثبت نام «مدارس شاهد» از اول خردادماه

براساس اطلاعیه دفتر امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش، خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران و سایر متقاضیان ثبت نام در مدارس شاهد می‌توانند از طریق سامانه «سجا» طبق برنامه زمان بندی برای ثبت نام اقدام کنند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، دراین اطلاعیه آمده است: مهلت ثبت نام در پایه اول (دوره ابتدایی) از اول تا ۱۵ خردادماه، پایه هفتم (دوره اول متوسطه) از اول تا ۱۴ تیر ماه و ثبت نام پایه دهم (دوره دوم متوسطه ) از هفتم  تا بیستم تیرماه خواهد بود.

سامانه ثبت نام که به اختصار با نام «سجا» معرفی می شود، در بهار ۱۳۹۴ و با هدف یکپارچه سازی کلیه فعالیت های مدارس ‌شاهد و ایثارگران راه اندازی شده است و ثبت نام در این سامانه ازطریق نشانی student.sajaa.medu.ir امکان پذیر است.

تمام دانش آموزان در صورت کسب امتیاز لازم، می توانند درمدارس شاهد ثبت نام کنند.

متقاضیان ثبت نام در صورت مواجهه با مشکلات احتمالی می توانند با شماره های ۶۶۵۱۶۹۸۴ و۶۶۵۵۹۶۸۸  در ساعات اداری (۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر) حاصل نمایند.

پیش ثبت نام سال ۹۶-۹۵ طبق زمانبندی زیرانجام خواهد شد:

پایه اول ابتدایی از ۹۵/۳/۱ تا تاریخ ۹۶/۰۳/۰۱
پایه هفتم دوره متوسطه اول از تاریخ ۹۶/۰۴/۰۱ تا تاریخ ۹۶/۰۴/۱۴
پایه دهم دوره متوسطه دوم از تاریخ ۹۶/۰۴/۰۷ تا تاریخ ۹۶/۴/۲۰

ثبت نام در مدارس شاهد به صورت اینترنتی برای کلاس اولی ها(پایه ی اول ابتدایی) از امروز جمعه :۰۱/۰۳/۱۳۹۶شروع شد وتا تاریخ ۱۵/۰۳/۱۳۹۶ ادامه دارد. دانش آموز یا اولیای دانش آموز،می توانند به صورت غیرحضوری دانش آموزان خود را بر اساس شرایط عمومی و اختصاصی در سامانه سجا (سامانه جامع امورشاهد و ایثارگران) ثبت نام نمایند.برای شروع ثبت نام لازم است حتما مدارک شناسنامه ای اولیای دانش آموز و مدارک شناسنامه خود دانش آموز قبل از ثبت نام آماده و بعد نسبت به ثبت نام اینترنتی اقدام نمایند.درضمن ثبت نام برای مدارس شاهد پایه هفتم(دوره اول متوسطه) از تاریخ :۰۱/۰۴/۱۳۹۶ لغایت ۱۵/۰۴/۱۳۹۶شروع خواهد شد.

شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در مدارس شاهد :

شرایط عمومی ذیل برای ثبت نام و ادامه تحصیل کلیه دانش‌آموزان شاهد و غیر شاهد الزامی است

 1. دارا بودن صلاحیت اخلاقی و رفتاری
 2. رعایت احکام شرعی و پوشش اسلامی متناسب با دوره تحصیلی و سن دانش آموز(حجاب برتربرای دانش‌آموزان دختر)
 3. التزام و پایبندی خانواده به حفظ شئونات و ارزشهای اسلامی و تربیت دینی
 4. رعایت مقررات و آئین نامه های انضباطی، تربیتی و آموزشی مدارس شاهد
 5. سکونت در محدوده تعیین شده برای متقاضیان ثبت نام
 6. کسب امتیاز لازم برمبنای (شرایط علمی بعلاوه امتیازات بدست آمده از جدول امتیازات)با تایید ستاد اجرایی شاهد منطقه.
 7. دانش آموزان با اولویت ایثارگری (فرزندان جانبازان ۲۵ درصد به بالا ) که حداکثردر ۳ درس مقیاس خوب و مابقی خیلی خوب را در پایه ششم خرداد ماه ۹۵-۹۴ کسب نموده اند ، می توانند در سامانه سجا ثبت نام نمایند.
 8. شرایط علمی ثبت نام دانش آموزان غیر شاهد در پایه هفتم دوره اول متوسطه : کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس یا کسب مقیاس خوب در حداکثر ۲ درس و خیلی خوب در سایر دروس درنوبت دوم پایه ششم ابتدایی سال تحصیلی ۹۵-۹۴

این سامانه جهت حفظ جامعیت اطلاعات و یکپارچگی سیستم ها، با دیگر سامانه های وزارت آموزش و پرورش مانند سناد، پایگاه پرسنلی و پایگاه دانش آموزی و همچنین سیستم اطلاعاتی بنیاد شهید در ارتباط است.

 • مدیریت فرآیند پیش ثبت نام و پذیرش دانش آموزان مدارس شاهد
  • ثبت تقاضا توسط دانش آموز یا اولیا دانش آموز
  • بررسی تقاضاها توسط مدرسه
  • نظارت و تکمیل امور در سطوح منطقه و ادارات کل
 • مدیریت وضعیت فعالیت های عبادی، قرآنی و تشکل های دانش آموزی در مدارس شاهد
 • مدیریت تشکیل کلاس های تقویتی (جبرانی) مدارس شاهد و طرح پراکنده
 • مدیریت تشکیل کلاس های پیش نیاز پایه های ورودی دبیرستان های شاهد دوره اول و دوم
 • مدیریت وضعیت دانش آموزان پذیرفته شده در دانشگاه های کشور مدارس شاهد و ایثارگران و طرح پراکنده شاهد
 • مدیریت وضعیت کارکنان مدارس شاهد و ایثارگران و طرح پراکنده شاهد
 • و …ثبت نام,ثبت نام مدرسه,ثبت نام مدرسه شاهد,ثبت نام مدارس شاهد۹۴,۱۳۹۴,۹۴,شهرستان,مریوان,شهرستان مریوان,سروآباد,شهرستان سروآباد,کردستان,آموزش و پرورش,ثبت نام مدارس مریوان,ثبت نام مدرسه شاهدمریوان,ثبت نام مدرسه بنیادشهید,بنیادشهید,کانینت,کانی نتkaninet,kaninet.ir,

توصیه های مهم به متقاضیان گرامی برای ثبت نام در مدارس شاهد :

 1. لازم است در درج کد ملی، نام و نام خانوادگی، مشخصات شناسنامه ای، نام استان و شهرستان، نام آموزشگاه، و تمامی اطلاعات لازم دیگر، دقت و توجه کافی به عمل آید. بدیهی است در صورت اعلام و ارسال هرگونه اطلاعات اشتباه، مسئولیت برعهده متقاضی خواهد بود.
 2. پس از پایان مهلت قانونی ثبت نام، به درخواست های واصله در این خصوص، ترتیب اثر داده نخواهد شد.
 3. به منظور استفاده از امتیاز مربوط به هر یک از بند های جدول امتیاز بندی، ارائه اصل مدارک جهت ثبت نام قطعی ضروری می باشد.
 4. در پایان ثبت نام اینترنتی تایید صحت اطلاعات ارسالی برعهده متقاضی می باشد. لذا برای جلوگیری ازبرخی مشکلات، دقت و توجه کافی در این خصوص به عمل آید.
 5. متقاضیان پس از تکمیل فرم ثبت نام موقت و دریافت کد رهگیری، یک نسخه از فرم تکمیل شده ثبت نام را تهیه و آنرا نزد خود نگهداری نمایند.

ثبت نام مدارس کلاس دومی ها:

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از آغاز ثبت نام کلاس اولی‌ها در دوم خرداد ماه خبر داد.

محمد دیمه‌ ور معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش : با بیان تعداد مراکز سنجش اظهار کرد: ثبت‌نام پایه اول ابتدایی در سراسر کشور دوم خرداد صورت می‌گیرد و نو آزموزان باید از اوایل خرداد به مراکز سنجش باید مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه  ۸۴۷ پایگاه سنجش در سراسر کشور از ابتدای خردادماه کار سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان را آغاز می‌کنند ادامه داد: ثبت‌نام میان پایه‌ها در مدارس به طور خودکار و بدون نیاز به مراجعه اولیای دانش‌آموزان توسط مدرسه انجام می‌شود.

تذکر مهم :

قابل توجه نوادگان شهدا، جانبازان و آزادگان :
امتیاز ایثارگری شما از طریق کد ملی پدر و مادر شناسایی و محاسبه می گردد چنانچه کدملی پدر یا مادر اشتباه وارد شده باشد یا اطلاعات پدر و مادر شما در سامانه بنیاد شهید و ایثارگران موجود نباشد، سیستم امتیازی برای شما در نظر نمی گیرد.

در صورتی که پدر یا مادر کارمند رسمی آموزش و پرورش می باشند ، کد پرسنلی آنها را وارد نمایید. کاربر گرامی، مشخصات را با دقت و به درستی وارد نمایید؛ زیرا در صورت مشاهده مغایرت در اطلاعات، ثبت نام شما در مدرسه «کان لم یکن» تلقی خواهد شد و هیچ گونه اعتراضی وارد نخواهد بود.

دارا بودن صلاحیت اخلاقی و رفتاری

 •  رعایت احکام شرعی وپوشش اسلامی متناسب با دوره تحصیلی و سن دانش آموزان(حجاب برتر برای دانش‌آموزان دختر)
 • التزام و پایبندی خانواده به حفظ شئونات و ارزشهای اسلامی و تربیت دینی
 •  رعایت مقررات و آئین نامه های انضباطی، تربیتی و آموزشی مدارس شاهد
 •  سکونت در محدوده تعیین شده برای متقاضیان ثبت نام  دانش آموزان شاهد و غیرشاهد
 • تذکر: امکان ثبت نام موقت برای فرزندان همکاران محترم فرهنگی و بنیادشهید در محدوده محل کار والدین با مجوز اداره شاهد منطقه مورد نظر بلامانع می باشد.

شرایط علمی دانش آموزان پایه ششم وپایه نهم جهت ثبت نام در مدارس شاهد

یک شنبه بیست و شش اردیبهشت ۱۳۹۵

 • شرط علمی دانش آموزان پایه ششم : کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس  یا  کسب مقیاس خوب در حداکثر ۲ درس و خیلی خوب در سایر دروس در خرداد ماه ۹۵-۹۴
 • تبصره : دانش آموزان پایه ششم با اولویت ایثارگری (فرزندان جانبازان ۲۵درصد به بالا) که حداکثر در۳ درس کسب مقیاس خوب و مابقی خیلی خوب را در خرداد ماه ۹۵-۹۴ کسب نموده اند نیز می توانند ثبت نام موقت در پایه هفتم در سامانه سجا را انجام دهند.
 •  شرط علمی دانش آموزان پایه نهم :  قبول خرداد در پایه نهم با حداقل معدل کل ۱۶ و حداقل نمره سالانه ۱۴ در دروسی که برای رشته انتخابی در نمون برگ هدایت تحصیلی دانش‌آموز درج شده است.
 • تبصره : برای دانش آموزان فرزند جانباز در پایه نهم  ، با کسب یک نمره کمتر از نمرات تعیین شده نیز می توانند ثبت نام موقت در پایه دهم را در سامانه سجا را انجام دهند.

“بـرای ثـبـت نـام در مـدارس شــاهــد ایـنـجـا را کـلیـک کـنیـد”

برای مشاهده نتایج اولیه ثبت نام،پایه اول ابتدایی(کلاس اولی ها) مدارس شاهد اینجا را کلیک کنید”

“برای مشاهده نتایج اولیه ثبت نام،پایه هفتم(دوره اول متوسطه) مدارس شاهد اینجا را کلیک کنید”

“برای مشاهده نتایج اولیه ثبت نام،پایه دهم(دوره دوم متوسطه) مدارس شاهد اینجا را کلیک کنید “

آدرس کانال تلگرام ما :

https://telegram.me/kaninet_ir

درباره نویسنده

انتهای پیام/ انتشار خبر از كاني نت

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 كاني نت|KaniNet. محفوظ است.