ثبت نام رشته‌های بدون آزمون و با آزمون دانشگاه آزاد

ثبت نام رشته‌های بدون آزمون و با آزمون دانشگاه آزاد

به گزارش -“سایت خبری کانی نت kaninet”- به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی ،ساعت مانده به آخرین مهلت ثبت نام رشته‌های بدون آزمون و با آزمون دانشگاه آزاد:جزئیات پذیرش دانشجو در رشته‌های با آزمون و بدون آزمون:

سخنگوی دانشگاه آزاد گفت: تمامی پذیرش های رشته های با آزمون این دانشگاه در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای حرفه ای از طریق آزمون سراسری انجام می شود.

مجتبی علوی فاضل امروز در خصوص نحوه پذیرش دانشجویان در مقاطع کارشناسی با آزمون این دانشگاه گفت: داوطلبان بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون از طریق سازمان سنجش می توانند با مراجعه به سامانه مرکز آزمون دانشگاه آزاد نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

وی تاکید کرد: حدود ۳ تا ۴ درصد رشته های این دانشگاه که اغلب مربوط به گروه علوم پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی است، از طریق آزمون در مقطع کارشناسی پذیرش دانشجو دارند.

وی خاطرنشان کرد: داوطلبان متقاضی پذیرش در دوره های بدون آزمون این دانشگاه نیز می توانند از نیمه دوم مردادماه به سایت مرکز آزمون این دانشگاه مراجعه و نسبت به انتخاب کدرشته محل خود اقدام کنند.

سخنگوی دانشگاه آزاد تاکید کرد: با پذیرش کدرشته محل های بدون آزمون در دانشگاه آزاد سد کنکور برای ۹۷ درصد از رشته های دانشگاهی شکسته شده است.

علوی فاضل با بیان اینکه نتایج آزمون کارشناسی ارشد این دانشگاه نیز نیمه دوم شهریورماه اعلام می شود، گفت: آزمون برخی از رشته های کارشناسی ارشد این دانشگاه به صورت تشریحی برگزار شده که تصحیح این اوراق باعث شده تا زمان اعلام نتایج کمی طولانی شود.

وی عنوان کرد: مراحل بررسی سوابق و استعلام مدارک رشته های بدون آزمون کارشناسی ارشد این دانشگاه برای دانشجویان استعداد برتر نیز در حال انجام است و نتایج پذیرش در این دوره ها نیز نیمه دوم شهریورماه اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه نتایج پذیرش در دوره های بدون آزمون این دانشگاه زمان بر نیست، گفت: متقاضیان بلافاصله پس از ثبت نام در رشته محل های بدون آزمون این دانشگاه می توانند از مدارک ثبت نامی خود پرینت تهیه کرده و به واحد انتخابی خود برای ثبت نام مراجعه کنند.

سخنگوی دانشگاه آزاد تاکید کرد: نتایج کتبی دوره های دکترای تخصصی این دانشگاه نیز اعلام شده و مصاحبه ها در حال انجام است که تا ۲۱ مردادماه مصاحبه ها به پایان می رسد.

علوی فاضل خاطرنشان کرد: مصاحبه پذیرش دانشجویان در دوره های دکترای پژوهش محور این دانشگاه نیز در حال انجام است و پس از بررسی مستندات و سوابق علمی افراد، نتیجه نهایی پذیرش نیمه دوم شهریورماه اعلام خواهد شد.

سخنگوی دانشگاه آزاد گفت: ظرفیت پذیرش در مقاطع مختلف این دانشگاه نسبت به سال گذشته تغییر زیادی نداشته است. به طور مثال در سال ۹۲ حدود ۲۸ هزار نفر در دوره های کاردانی و کارشناسی دکترای حرفه ای در این دانشگاه پذیرش شده اند که میزان پذیرش ها در این دوره ها طی سالهای ۹۳ و ۹۴ به ۹ تا ۱۰ هزار نفر کاهش یافته است.

وی گفت: امسال حدود ۵۰۰ تا ۵۵۰ هزار دانشجوی ورودی جدید در مهرماه سال ۹۵ در دانشگاه آزاد پذیرش می شوند.

سخنگوی دانشگاه آزاد اضافه کرد: در مجموع دانشگاه آزاد سالانه در مقطع کارشناسی ارشد ۱۷۰ هزار نفر، در مقاطع دکترا ۱۰ تا ۱۲ هزار نفر و در مقاطع کاردانی و کارشناسی نیز یک میلیون نفر پذیرش دانشجو دارد.

علوی فاضل تاکید کرد: داوطلبان دوره های با آزمون و بدون آزمون مقاطع کارشناسی ارشد این دانشگاه می توانند ۱۰۰ کد رشته محل را انتخاب کنند.

وی گفت: داوطلبان دوره های با آزمون مقاطع کاردانی، کارشناسی و دکترای حرفه ای این دانشگاه نیز می توانند ۲۰ کد رشته محل را انتخاب کنند.

سخنگوی دانشگاه آزاد تاکید کرد: در مقاطع کارشناسی و کاردانی بدون آزمون نیز داوطلبان می توانند یک کد رشته محل را انتخاب کنند.

علوی فاضل تاکید کرد: داوطلبان می توانند چند انتخاب رشته داشته باشند که مرکز آزمون این دانشگاه آخرین انتخاب رشته داوطلبان را ملاک نظر قرار خواهد داد.

وی با بیان اینکه این دانشگاه دارای ۵۰۰ هزار ظرفیت خالی است، گفت: انتظار داریم بر اساس ابلاغ رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی، وضعیت همه رشته ها در دانشگاه های مختلف بررسی شود و طبق قانون بر اساس توانایی ها، ظرفیت های قانونی اعمال شود تا بر این اساس ظرفیت خالی مراکز آموزشی دارای دانشجو شوند.

وی با بیان اینکه کارشناسان مرکز آزمون این دانشگاه آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره به داوطلبان متقاضی پذیرش در این دانشگاه هستند، گفت: متقاضیان می توانند با شماره ۴۷۴۳ و یا با مراجعه به سایت مرکز آزمون و دانشگاه آزاد، پاسخ سوالات خود را دریافت کنند.

علوی فاضل با اشاره به شناسایی یک تشکیلات جعلی در خصوص اخاذی از مردم برای پذیرش در دانشگاه آزاد، گفت: این باند سال گذشته توسط دانشگاه آزاد شناسایی شد و اکنون پرونده متهمان در حال بررسی در مراجع قضایی است.

سخنگوی دانشگاه آزاد تاکید کرد: به خانواده ها توصیه می کنیم به وعده های دروغین افراد برای پذیرش دانش آموزان در رشته های پزشکی این دانشگاه توجه نکنند و اگر با چنین مواردی مواجه شدند، به مرکز آزمون دانشگاه و یا حراست دانشگاه آزاد مراتب را اطلاع دهند.

مهلت ثبت نام رشته‌های بدون آزمون و با آزمون مقاطع کاردانی، کار‌شناسی و دکتری حرفه‌ای دانشگاه آزاد که تا امروز سه‌شنبه تمدید شده بود، امشب به پایان می‌رسد و مجدد تمدید نخواهد شد.

با توجه به اینکه این آخرین فرصت برای ثبت نام در این مقاطع محسوب می‌شود بهتر است که داوطلبان با مراجعه هرچه سریع‌تر به سایت مرکز آزمون به آدرس www. azmoon. org نسبت به ثبت نام خود اقدامات لازم را انجام دهند.

برای ثبت نام در رشته‌های بدون آزمون هر داوطلب می‌تواند چند گزینه را انتخاب کند، داوطلبان مقطع کار‌شناسی پیوسته می‌توانند ۱۰ رشته محل را از یک مجموعه آموزشی با توجه به دفترچه ثبت نام انتخاب کنند در رشته‌های بدون آزمون داوطلبان می‌توانند با خرید کارت‌های اعتباری جداگانه و ثبت نام در چند مجموعه شانس خود را افزایش دهند.

متقاضیان ثبت نام در رشته‌های بدون آزمون چه در آزمون سراسری شرکت کرده باشند و چه شرکت نکرده باشند، می‌توانند این رشته‌ها را انتخاب و در سایت مرکز آزمون ثبت کنند هر داوطلبی در آزمون سراسری ۹۳ شرکت کرده باشد هم می‌تواند در سایت مرکز آزمون این رشته‌ها را انتخاب و ثبت نام کند.

هر داوطلب می‌تواند براساس نمره کل خود و علاقه ۲۰ رشته/محل را انتخاب کند، داوطلبانی که در آزمون سراسری رشته‌های گروه آزمایشی هنر و زبان خارجه را انتخاب کردند، می‌توانند برای هریک از گروه‌های مذکور نیز انتخاب رشته کنند.

نتایج پذیرفته شدگان ثبت نام این مقاطع در شهریور جاری اعلام خواهد شد و زمان دقیق آن از طریق سایت www. pubr-azmoon. com اطلاع رسانی می‌شود.

سخنگوی دانشگاه آزاد گفت: در دفترچه های پذیرش دانشجوی این دانشگاه برای سال ۹۵ حتی یک رشته محل فاقد مجوز نیز وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی علوی فاضل ظهر امروز در نشست خبری در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد گفت: تمامی رشته محل های باآزمون و بدون آزمون این دانشگاه از مقاطع کاردانی تا دکترای حرفه ای دارای مجوز هستند.

وی با بیان اینکه اولین مرحله از ممیزی رشته های دانشگاه آزاد در آبان ماه سال گذشته انجام شد، تاکید کرد: در این مرحله از ممیزی ها نیازها و کمبود کد رشته محل ها تعیین و شناسایی شده اند و فراخوان جذب هیئت علمی این دانشگاه در راستای این ممیزی ها صورت گرفت.

سخنگوی دانشگاه آزاد تاکید کرد: مرحله دوم ممیزی رشته های این دانشگاه نیز آغاز شده و امیدواریم به زودی و تا شهریورماه نتایج آن اعلام شود.

علوی فاضل تاکید کرد: هر کدام از واحدهای این دانشگاه که استانداردهای مربوط به ارتقا سطح کیفی را اعمال نکرده باشند با آنها برخورد می شود و حتی ممکن است ظرفیت کدرشته محل های برخی از این واحدها نیز صفر شود.

وی عنوان کرد: پیش بینی می کنیم بر اساس ممیزی های این دانشگاه، ظرفیت برخی از کدرشته محل ها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا کاهش یابد. چرا که نمی خواهیم کمیت فدای کیفیت شود.

سخنگوی دانشگاه آزاد با بیان اینکه ملاک و معیار این دانشگاه، اجرای قانون است، گفت: قانون می گوید رشته های این دانشگاه و حتی رشته های دیگر دانشگاه های کشور بر اساس ضوابط دفاتر شورای گسترش وزارتخانه های علوم و بهداشت تصویب می شود اما طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی، اگر این دو وزارتخانه برای تصویب رشته های دانشگاه ها زمان زیادی را صرف کنند و رسیدگی صورت نگیرد، کمیته سه نفره متشکل از نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم یا بهداشت و نماینده دانشگاه آزاد می تواند رشته ها را مصوب کند.

علوی فاضل خاطرنشان کرد: طبق جلسه کمیته سه نفره، مصوبات این کمیته به وزیر علوم ابلاغ شده است و طی جلسه ای که دانشگاه آزاد با وزارت علوم داشته است، در مصوبه ای اعلام شده است تمام پذیرش های این دانشگاه در سالهای گذشته دارای مجوز است.

وی اظهارداشت: همچنین طبق آخرین جلسه دانشگاه آزاد با وزارت علوم در مصوبه ای اعلام شده است که مدارک فارغ التحصیلان این دانشگاه معتبر است و بر اساس این قانون قرار است فرم جدید مدارک فارغ التحصیلان این دانشگاه تدوین شود و در این فرم به قانون مجلس شورای اسلامی مبنی بر تصویب برخی از کدرشته محل های این دانشگاه توسط کمیته سه نفره اشاره خواهد شد.

سخنگوی دانشگاه آزاد با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد مرحله دوم ممیزی رشته های این دانشگاه به اتمام رسیده است، گفت: به زودی نتایج نهایی این ممیزی اعلام خواهد شد.

آدرس کانال تلگرام ما : https://telegram.me/kaninet_ir

درباره نویسنده

انتهای پیام/ انتشار خبر از كاني نت

۳۸ Comments

 • آرمیتا wrote on ۱۰ مهر, ۱۳۹۳, ۲۲:۰۵

  سلام.من لیسانس حسابداری دارم.آیا میتونم بدون آزمون در رشته پرستاری دانشگاه آزاد ثبت نام کنم در مخر یا بهمن ۹۳

 • پویا wrote on ۱۷ فروردین, ۱۳۹۴, ۲۳:۳۵

  سلام . من خودم دانشجوی برستاری ام ترم دو . نه نمیشه برستاری جزو رشته های با کنکوره

 • نرگس wrote on ۹ دی, ۱۳۹۳, ۱۶:۵۷

  سلام,ببخشید سؤالم اینه که آیا من میتونم دررشته پرستازی بدون آزمون تحصیل کنم,خواهشأ پاسخگو باشید,خیلی برام مهمه.باتشکر.

 • نرگس wrote on ۹ دی, ۱۳۹۳, ۱۶:۵۸

  منظورم برا ترم بهمن ۹۳

 • شکوفه wrote on ۱ اسفند, ۱۳۹۳, ۱۸:۵۱

  نه نمیشه بدون آزمون شروت کنید .

 • الهه wrote on ۱۵ فروردین, ۱۳۹۴, ۱۸:۳۴

  سلام میخوام در رشته پرستاری بدون کنکور شرکت کنم لطفا راهنمایی کنید سپاسگذارم

 • مجتبیی wrote on ۱۹ خرداد, ۱۳۹۴, ۱۸:۳۱

  سلام من فارغ التحصیل رشته برق هستم آیامیتوانم دررشته پرستاری وبدون کنکور شرکت کنم لطفا من را راهنمایی کنید باتشکر

 • یغما wrote on ۳۱ تیر, ۱۳۹۴, ۱۰:۱۸

  سلام خوبید دوستان عزیز من دیپلم فنی و حرفه ای دارم و کاردانی حسابداری خوندم . کارشناسی مدیریت بیمه و یک ترم ارشد مدیریت بازرگانی داخلی.. جدای ازون سال ۹۳ البته بهمن ماه دوره پیش دانشگاهی رو گذروندم و دیپلم علوم تجربی رو گرفتم و کنکور شرکت کردم می خواستم بدونم میتونم بدون آزمون برای رشته پرستاری و مامایی یا فوریت پزشکی و مدارک پزشکی شرکت یا ثبت نام کنم لطفا راهنماییم کنید برام حیاتی خیلی علاقه دارم به پرستاری یا یکی از رشته های پزشکی

 • arina wrote on ۱۰ مرداد, ۱۳۹۴, ۱۸:۲۴

  سلام من سال سوم رشته تجربیم میخوام بدون کنکور پرستاری بخونم میشه شرایطش رو بگید ممنون میشم
  گفتن که میتونیم پیشم نخونیم واقعیت داره؟

 • پریسا wrote on ۱۸ شهریور, ۱۳۹۴, ۱۶:۰۷

  سلام.من امسال کنکور تجربی دادم رتبم ۶۲۰۰۰شد.حین انتخاب رشته بنا به دلایلی نتونستم ازاد انتخاب رشته کنم الان که مهلت انتخاب رشته تموم شده راهی هست که بتونم ازاد پرستاری بخونم واقعا ممنون میشم جواب بدید.

 • رضا wrote on ۲۱ شهریور, ۱۳۹۴, ۱۵:۴۶

  سلام…من دیپلم تجربی دارم میخواستم بدونم میشه بدون ازمون در یکی از رشته های اتاق عمل .پرستاری علوم ازمایشگاه یافوریتهای پزشکی تحصیل کرد وبرای استخدام این رشته ها شرایط سنی لحاظ میشه یا نه…ممنون میشم راهنمایی کنید

 • taravat wrote on ۲۴ آذر, ۱۳۹۴, ۱۱:۵۲

  سلام خواستم ببینم. میتونم مامایی بدون ازمون بخونم؟؟؟لطفاجواب بدیدواسه بهمن ۹۴

 • كاني نت wrote on ۲۴ آذر, ۱۳۹۴, ۱۹:۵۸

  با سلام خیر نمیتونید رشته ی مامایی بدون آزمون پذیرش ندارد .

 • محمد wrote on ۳ دی, ۱۳۹۴, ۱:۴۲

  سلام میتونم در رشته پرستاری بدون ازمون شرکت کنم یا اصلا وجود نداره

 • محمد wrote on ۴ دی, ۱۳۹۴, ۱۳:۱۶

  رشته های همچون پرستاری اتاق عمل علوم ازمایشگاهی مامایی باید ازمون بدی حتما واسه کنکور ازاد و دولتی ..میشه با مدرک کاردانی هر رشته ی شرکت کنی البته اگه پیش دانشگاهی علوم تجربی داشته باشی خب عالیه .

 • shima wrote on ۷ دی, ۱۳۹۴, ۲۱:۴۸

  سلام میخواستم بدونم زمان ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد براکارشناسی پیوسته براترم بهمن ۹۴چه موقعه هستش ممنون میشم اگه جواب بدین

 • تمنا wrote on ۲۲ دی, ۱۳۹۴, ۱۹:۴۴

  سلام…
  من نمیدونم برا پرستاری دانشگاه ازاد چ کتابایی رو باید بیشتر بخونم.درسای عمومی یا تخصصی؟

 • سحر wrote on ۲۳ دی, ۱۳۹۴, ۴:۵۳

  سلام من فوق دیپلم بهداشت مدارس(کودکیاری)دارم میخوام بدونم میتونم بدون آزمون بهیاری برم دانشگاه??ویا میتونم رشته پرستاری باحداکثر چه رتبه ای تو کنکور دانش ازاد سراسری شرکت کنم??فوقش رتبم چند باشه قبولم.باید بگم ک منطقه ۱هستم.وهیچ سهمیه ای هم ندارم.متشکر میشم جواب بدین.خیلی برام حیاتیه

 • سحر wrote on ۲۳ دی, ۱۳۹۴, ۴:۵۸

  و در ادامه سؤالم آیا میتونم با آزمون بهیاری شرکت کنم اگه میتونم چطور باید برای شکرت تو ازمون اقدام کنم راههش چیه و به کجا مراجعه کنم?????خواهشا جواب بدین خیلی برام ضروریه.

 • Dlnia wrote on ۴ بهمن, ۱۳۹۴, ۹:۱۸

  سلام ببخشید من کاردانی کامپیوتر دارم آیا میتونم کارشناسیو موسیقی بخونم ؟یا باید از اول موسیقی بخونم ؟

 • Dlnia wrote on ۴ بهمن, ۱۳۹۴, ۹:۱۹

  ممنون میشم اگه جواب بدین

 • حجت wrote on ۴ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۱۲:۳۵

  من دانشجوی دانشگاه ازاد هستم می توان در رشته پرستاری دانشگاه ازاد ثبت نام کنم.. بون ازمون وارد دانشگاه شدم در رشته برق

 • كاني نت wrote on ۴ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۱۴:۲۸

  با سلام بله میتونید در کنکور سراسری سال۹۶ ثبت نام کنید (کنکور سراسری و دانشگاه آزاد ) و بعد از برگزاری کنکور سراسری و رتبه مناسب ،انتخاب رشته پرستاری را در دانشگاه آزاد انجام دهید .لازم به ذکر است رشته پرستاری بدون کنکور پذیرش ندارد.

 • سمانه wrote on ۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۲۳:۱۵

  سلام ببخشید اگر کسی اطلاع داره که برای قبولی در پرستاری دانشپاه ازاد تو شهرهایی مثل ارومیه و اردبیل چه رتبه ای نیاز هس لطفا تو تلگرام اطلاع بده واقعا ممنون میشم

 • ریحانه wrote on ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۱۱:۱۹

  سلام خسته نباشید من تیرماه کنکور سراری امتحان دارم برای پرستاری ازاد باید زمان انتخاب رشته ازاد انتخاب کنم یا کلا ازمون پرستاری و مامایی دانشگاه ازاد جداست؟ ممنون میشم راهنمایم کنید

 • سارا wrote on ۳ خرداد, ۱۳۹۵, ۱۹:۱۸

  سلام رشته پرستاری مامایی و علوم آزمایشگاهی اصلا برای دانشگاه آزادکنکور نداره مثلا دانش آزاد دزفول این رشته هارو بدون آزمون پذیرش میکنه…

 • نگار wrote on ۲۸ خرداد, ۱۳۹۵, ۱۲:۰۷

  سلام توروخدا جوابمو بدید من خیلی علاقه دارم به پرستاری و مامایی امسال پیش دانشگاهی رو تموم کردم، زیاد اماده نیستم واسه کنکور نمیخامم بمونم پشت کنکور، دانشگاه ازاد دزفول پذیرش داره این رشته ها رو بدون کنکور؟؟؟ ممنون میشم جوابم بدیدبدید?

 • كاني نت wrote on ۲۸ خرداد, ۱۳۹۵, ۱۸:۳۷

  با سلام خیر رشته پرستاری و مامایی بدون کنکور پذیرش ندارد

 • pouya wrote on ۱۳ شهریور, ۱۳۹۵, ۲۳:۱۰

  سلام من می خوام حقوق بخونم چه جوری باید دانشگاه آزاد ثبت نام کنم با آزمون باید ثبت نام کنم یا بدون آزمون رتبه کنکور سراسری هم ۲۰۰۰۰میشه راهنمایی کنید 

 • ن wrote on ۲۰ شهریور, ۱۳۹۵, ۱۰:۱۳

  با سلام
  میخواستم بدونم رشته های پزشکی دانشگاه آزاد امتحانشون با کنکور دولتیه؟

 • كاني نت wrote on ۲۰ شهریور, ۱۳۹۵, ۱۶:۱۱

  سلام بله تجمیع شده

 • سام wrote on ۱۶ مهر, ۱۳۹۵, ۲۰:۳۷

  سلام دوستان وقتتون بخیر
  یه سوال داشتم:
  من پسر خالم امسال کنکوری بوده ولی شهریور یه کتاب قبول نشده که مونده واسه دیماه حالا سوالم اینکه اون می تونه فعلا دانشگاه آزاد ثبت نام کنه و ضمانت بزاره که دی ماه مدرک پیش دانشگاهیشو می یاره؟؟؟
  و مهلت ثبت نام نوبت دوم رشته های پزشکی. کی هستش؟؟
  با سپاس فراوان

 • هوشیار wrote on ۲ آبان, ۱۳۹۵, ۳:۳۵

  با عرض سلام
  من کاردانی رشته خدمات سلامت و دارویاری دارم میتونم واسه کارشناسی پرستاری شرکت کنم یا باید چهار سال رو بخونم

 • هوشیار wrote on ۲ آبان, ۱۳۹۵, ۳:۳۷

  میشه بدون آزمون شرکت کنم

 • هوشیار wrote on ۲ آبان, ۱۳۹۵, ۳:۳۸

  شهریه لازم برای رشته پرستاری چقدر
  ممنون

 • هوشیار wrote on ۲ آبان, ۱۳۹۵, ۳:۴۵

  با عرض سلام و خسته نباشی
  ببخشید من کاردانی رشته خدمات سلامت و دارویاری دارم
  میتونم پرستاری شرکت کنم.
  بدون ازمونه؟ شهریه پرستاری چقدر؟ممنون از همکاریتون ???

 • maryam wrote on ۲۳ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۵:۵۰

  salam. paziresh dar reshteye daroosazi mikhastam bedone konkor. emkanesh hast?

 • كاني نت wrote on ۲۳ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۶:۱۲

  salam . no

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 كاني نت|KaniNet. محفوظ است.