بازگشت ایمیل فرستاده شده از جیمیل

بازگشت ایمیل فرستاده شده از جیمیل

kaninetکانی نت:

اتفاقات مختلفی هنگام ارسال ایمیل رخ می دهد که از جمله آن ها ارسال اشتباه یک ایمیل به فردی است که نباید آن را دریافت کند. سرویس‌های ایمیل همچون یاهو، هات‌میل و… پس از ارسال ایمیل هیچ گزینه‌ای را برای جلوگیری از ارسال به‌عنوان فرصتی دوباره برای تصمیم‌گیری در اختیار شما قرار نمی‌دهند و به ‌محض دریافت دستور ارسال از طرف شما، ایمیل را ارسال می‌کنند.

اما کاربران جی‌میل می‌توانند با فعال‌سازی قابلیت Undo مدت زمان کوتاهی را برای تصمیم‌گیری مجدد و انصراف از ارسال ایمیل در اختیار بگیرند! چنانچه می‌خواهید این قابلیت را به جی‌میل خود اضافه کنید و این فرصت را داشته باشید تا ارسال ایمیل‌های اشتباهی را لغو کنید.

برای این کار:

ابتدا وارد محیط کاربری خود در Gmail شوید.

از بخش بالا-سمت راست روی آیکونی که به شکل چرخ‌دنده است کلیک کرده و از منوی به‌نمایش درآمده روی گزینه Settings کلیک کنید.

سپس به تب Labs مراجعه کنید.

از میان امکانات موجود، قابلیت Undo Send را پیدا کرده و روی گزینه Enable در مقابل آن کلیک کنید.

با انتخاب گزینه Save Changes تغییرات را ذخیره کنید.
اکنون قابلیت انصراف از ارسال ایمیل برای شما فعال شده است، اما (بهترین های ترفند)برای مشخص کردن فرصت اختصاص یافته جهت انصراف باید مراحل زیر را ادامه دهید.
مجددا به بخش Settings مراجعه کنید.
تب General را انتخاب کرده و در بخش  Undo Send، یکی از زمان‌های ۳۰، ۲۰، ۱۰، ۵ ثانیه را به‌دلخواه خود انتخاب کنید.

از این پس هرگاه ایمیلی را ارسال کنید در کنار نمایش پیام ارسال موفقیت‌آمیز ایمیل یک گزینه با عنوان Undo نیز تا مدت زمان مشخص شده در مرحله ۸ را مشاهده می‌کنید که با کلیک روی آن عملیات ارسال ایمیل لغو می‌شود!

 

برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

درباره نویسنده

انتهای پیام/ انتشار خبر از كاني نت

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 كاني نت|KaniNet. محفوظ است.