آخرین اخبار “دانشگاه پیام نور”

"دانشگاه پیام نور"

“دانشگاه پیام نور”

به گزارش-“سایت خبری کانی نتkaninet”-به نقل از روابط عمومی دانشگاه پیام نور:معاون آموزشی دانشگاه پیام نور از بررسی مجددد رشته و رشته محل های این دانشگاه خبر داد و گفت: بحث آمایش رشته و رشته محل ها در دستور کار دانشگاه قرار دارد.

دکتر اصغر ابوالحسنی : درخصوص تجمیع رشته ها که در مجموع به تجمیع واحد و مراکز دانشگاه پیام نور منجر می شود، گفت: این مساله نیاز به بررسی دقیق و آمایش دارد .

وی ادامه داد: بحث آمایش رشته و رشته محل ها دردستور کار دانشگاه قرار دارد، دریک مقطعی در سال گذشته درجمع بندی اول به این جمع بندی رسیدیم که برخی رشته ها برای مدتی متوقف شوند.

معاون آموزشی دانشگاه پیام نور افزود: درحال حاضر مشغول بررسی مجدد این موضوع هستیم. چون برخی استان ها اعلام کرده اند علاقمندان و داوطلبانی هستند که مایلند دراین رشته ها، حتی رشته هایی که حذف شده تدریس کنند. برای همین ممکن است برخی را بازنگری کنیم.

وی افزود: با توجه به زمان بر بودن این مساله، نتیجه نهایی ترم های آینده اعلام می شود.

وی درخصوص تجمیع واحدها و مراکز دانشگاه پیام نور نیز گفت: برای این کار باید هم نیازهای فعلی، هم جمعیت موجود مراکز مورد نظر، سیاست جمعیتی اعمال شده در آن مناطق، همچنین مراکز و واحدهای هم جوار را با جوانب بررسی کنیم در نهایت به جمع بندی دست یابیم و با هماهنگی مسئولان منطقه ای اگر ادغامی نیاز باشد، صورت گیرد.

محمد علی سرلک، سرپرست دانشگاه پیام نور: به منظور ارتقا کیفیت سطح آموزشی این دانشگاه برنامه داریم با کسب مجوزهای لازم از شورای گسترش وزارت علوم دوره‌های حضوری این دانشگاه را نیز به صورت مجازی برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه اساس نامه دانشگاه پیام نور در تمامی مقاطع از دوره کاردانی تا دوره دکتری کاملا مشخص است، بیان داشت: این دانشگاه تنها ۴۷ هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی دارد که باید این میزان به ۲۵۰ هزار دانشجو افزایش یابد که برای اجرای این موضوع نیازمند برنامه ریزی هستیم.

سرپرست دانشگاه پیام نور تصریح کرد: بر اساس رتبه‌بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام دانشگاه پیام نور از نظر آموزش رتبه بر‌تر کشور را به خود اختصاص داده است و این دانشگاه از نظر پژوهش نیز رتبه دهم کشور را دارا است.

دانشگاه,ثبت نام,پیام نور,دانشجو,ثبت نام دانشگاه پیام نور,ثبت نام دانشجویان دانشگاه پیام نور,اخبار,خبر,دانشگاه پیام نور,انتخاب واحد,حذف و اضافه,معدل,رشته های دانشگاه,رشته,اسلام,راهنما,راهنمایی,کارشناسی,۹۴,۹۵,۱۳۹۴,۱۳۹۵,

 

 

درباره نویسنده

انتهای پیام/ انتشار خبر از كاني نت

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 كاني نت|KaniNet. محفوظ است.