نتیجه نهایی کنکوردکتری ۹۴ در شهریور ماه اعلام می شود,زمان انتشار کلید سوالات دکتری نیمه متمرکز

کنکوردکتری 94

کنکوردکتری ۹۴

به گزارش سایت خبری کانی نت به نقل از روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور:

نتیجه نهایی کنکوردکتری ۹۴ در شهریور ماه اعلام می شود,زمان انتشار کلید سوالات دکتری نیمه متمرکزاعلام شد:

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور: آزمون ورودی دوره دکترای نیمه متمرکز ۹۴ صبح امروز جمعه ۱۵ اسفندماه برای تعداد ۲۰۱ هزار و ۵۶۳ داوطلب برگزار شد.

وی ادامه داد: این آزمون به منظور پذیرش دانشجو در ۲۵۰ کدرشته امتحانی و هفت گروه آزمایشی در ۵۳ شهرستان و ۱۰۲ حوزه امتحانی برگزار شد.

توکلی تصریح کرد: خوشبختانه براساس گزارشات اولیه رسیده از حوزه‌های برگزاری آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز ۹۴، این آزمون با کیفیت مطلوب و امنیت کامل برگزار شده است.

وی ادامه داد: داوطلبان هر یک از کدرشته‌های امتحانی گروه‌های آموزشی علوم پایه و فنی و مهندسی در مدت ۱۵۰ دقیقه به سوالات دروس تخصصی مربوط و ۹۰ دقیقه به سوالات استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی عمومی که جمعا ۲۴۰ دقیقه می‌شود به سوالات پاسخ دادند.

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش تصریح کرد: داوطلبان هر یک از کدرشته‌های امتحانی گروه‌های آموزشی علوم انسانی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر، دامپزشکی و زبان نیز در مدت ۱۲۰ دقیقه به سوالات دروس تخصصی و ۹۰ دقیقه به سوالات استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی عمومی یعنی جمعا ۲۱۰ دقیقه به سوالات پاسخ دادند.

وی تاکید کرد: سازمان سنجش برای ارتقای حوزه‌های برگزاری آزمون نیاز به نظرات داوطلبان شرکت کننده دارد و در این راستا از داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون به عنوان معتبرترین منبع اخذ داده‌ها و اطلاعات برای ارزیابی حوزه‌های امتحانی می‌خواهد نسبت به تکمیل پرسشنامه ارزیابی در این آزمون که از این همین ساعت تا چهارشنبه ۲۰ اسفند به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و به صورت اینترنتی نسبت به تکمیل این فرم ارزیابی اقدام کنند.

توکلی در ادامه در مورد انتشار سوالات و کلید اولیه سوالات گفت: تمام سوالات آزمون داوطلبان گروه‌های آموزشی ۷ گانه ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز ۹۴، در روز دوشنبه ۱۸ اسفندماه و کلید اولیه سوالات این آزمون در روز دوشنبه ۲۵ اسفند روی سایت قرار می‌گیرد.

وی تاکید کرد: داوطلبان می‌توانند هرگونه مطلبی درخصوص سوالات و کلید سوالات دارند از روز سه شنبه ۲۶ اسفندماه لغایت جمعه ۲۹ اسفندماه منحصرا از طریق سیستم پاسخگویی الکترونیکی به سازمان سنجش ارسال کنند.

توکلی ادامه داد: انتشار هرگونه آگهی مبنی بر تحلیل سوالات و کلید آزمون و هر طریق دیگر مورد تایید سازمان سنجش نیست.

وی در مورد زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری اظهار داشت: پس از قرائت پاسخ‌نامه‌ها، تصحیح اوراق، محاسبه نمرات خام، تراز و نمرات کل و… نتایج اولیه این آزمون به صورت کارنامه تنظیم شده و در دهه سوم فروردین ۹۴ از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.

توکلی ادامه داد: در نیمه اول اردیبهشت‌ماه ۹۴، مجازین به انتخاب رشته ضرورت دارند پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما و اطلاعیه‌های منتشر شده توسط سازمان سنجش با رعایت کلیه ضوابط نسبت به انتخاب حداکثر ۵۰ کدرشته محل از میان کدرشته‌محل‌های تحصیلی مورد علاقه خود اقدام و کدرشته‌محل‌های انتخابی را به ترتیب اولویت علاقه مرتب کرده و در مدت مشخص شده به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به ثبت در فرم انتخاب رشته اینترنتی اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش افزود: پس از انتخاب رشته توسط مجازین به انتخاب رشته گزینش علمی اول به منظور گزینش اولیه داوطلبان به صورت چند برابر ظرفیت با توجه به ظرفیت پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته‌های محل‌های تحصیلی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دانشجو براساس نمره کل حاصل از ۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل‌های تراز شده در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد و دیگر سوابق انجام می‌گیرد.

وی در ادامه افزود: فهرست اسامی معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت کدرشته‌های مربوط برای شرکت در مصاحبه تخصصی و بررسی سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی مطابق مصوب وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری و حداکثر در پنج کدرشته محل در نیمه دوم اردیبهشت‌ماه ۹۴ از طریق سایت سازمان سنجش منتشر شده و برای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی نیز ارسال خواهد شد.

توکلی ادامه داد: گزینش و پذیرش نهایی در آزمون دکتری از بین داوطلبان معرفی شده به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی براساس نمره کل حاصل از ۳۰ درصد نمره آزمون (نمره کل حاصل از ۸۰ درصد نمره آزمون و ۳۰ درصد معدل‌های تراز شده دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد) و ۷۰ درصد نمره مصاحبه تخصصی (بررسی سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی مطابق مصوبه وزارت علوم) اعلام شده از سوی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی با توجه به اولویت کدرشته محل‌های مربوط، ظرفیت پذیرش، سهمیه داوطلبان و با توجه به حدنصاب تعیین شده از سوی دانشگاه‌ها و موسسات پذیرنده دانشجو صورت خواهد گرفت.

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور در پایان در مورد زمان اعلام فهرست پذیرفته‌شدگان نهایی گفت: فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی در نیمه اول شهریور ۹۴ روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

درباره نویسنده

انتهای پیام/ انتشار خبر از كاني نت

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2018 كاني نت|KaniNet. محفوظ است.