نتایج کنکور سراسری اعلام شد,توضیحات کارنامه کنکور

نتايج كنكور سراسري اعلام شد,توضيحات كارنامه كنكور

به گزارش “سایت خبری کانی نت”

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره تاریخ و زمان اعلام نتایج اولیه، تاریخ و نحوه توزیع دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) و همچنین زمان انتخاب رشته‌ در آزمون سراسری سال ۱۳۹۷

ضمن آرزوی موفقیت برای داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان آزمون مذکور می‌رساند که نتیجه اولیه آزمون از بعدازظهر روز چهار‌شنبه مورخ ۹۷/۰۵/۱۰ به صورت کارنامه بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به آدرس: www.sanjesh.org  قرار خواهد گرفت.

آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی در این آزمون شوند، می‌توانند برای دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۲) آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ و انجام مراحل انتخاب رشته به شرح ذیل اقدام نمایند:

۱- دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) هر یک از گروه های آزمایشی مربوط از امروز سه‌شنبه مورخ ۹۷/۰۵/۰۹ بر روی پایگاه اطلاع رسانی این سازمان قرار گرفته است و برای کلیه داوطلبان قابل مشاهده و دریافت می‌باشد.

۲- دفترچه راهنمای مذکور علاوه بر اینکه از طریق سایت این سازمان قابل دریافت می‌باشد از صبح روز چهارشنبه مورخ ۹۷/۰۵/۱۰ در کلیه باجه های روزنامه فروشی سراسر کشور توزیع می‌گردد. لذا داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی گردیده‌اند، می‌توانند با مراجعه به باجه های روزنامه فروشی شهرستان محل اقامت خود و با پرداخت مبلغ ۱۵٫۰۰۰ (پانزده هزار) ریال (۱۵۰۰ تومان) بابت هر دفترچه به عنوان کارمزد توزیع دفترچه راهنمای انتخاب رشته، در زمان مقرر، نسبت به دریافت آن اقدام نمایند. لازم به تاکید است دفترچه مذکور رایگان بوده و بجز هزینه‌ای که برای کارمزد توزیع، تعیین گردیده هزینه‌ای دیگری نباید پرداخت گردد.

۳- هر یک از داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و یا زبانهای خارجی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، می‌توانند دفترچه راهنمای انتخاب رشته گروه آزمایشی ذیربط را دریافت نمایند. ضمناً لازم به تأکید است که بخش پیوستهای دفترچه راهنمای انتخاب رشته شامل شرایط و ضوابط مؤسسات خاص و همینطور آدرس و ضوابط و شرایط دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی منحصراً در سایت سازمان قرار دارد که به داوطلبان توصیه می‌شود برای انتخاب رشته و اطلاع از ضوابط و شرایط مؤسسات نسبت به مطالعه این بخش از طریق سایت سازمان اقدام نمایند.

۴- کلیه داوطلبان می بایست پس از مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی و بخش پیوستهای دفترچه راهنما کد رشته های  تحصیلی مورد علاقه خود را مشخص نموده و از تاریخ دوشنبه ۹۷/۰۵/۱۵ لغایت شنبه ۹۷/۰۵/۲۰ به ترتیب اولویت در فرم انتخاب رشته اینترنتی درج نمایند.

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور به منظور سهولت اطلاع رسانی و تسریع در انعکاس اخبار، اقدام به راه اندازی کانال اطلاع رسانی در پیام رسان های داخلی کرده است.

کاربران محترم پیام رسان های داخلی با نشانی های اعلام شده می توانند با عضویت در کانال واحد خبر و اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشوراز اخبار و مطالب مرتبط بهره مند گردند .

به منظور آگاهی هر یک از داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ از وضعیت علمی خود در دروس عمومی و اختصاصی، کارنامه حاوی نمرات حقیقی (نمره خام) دروس مختلف آزمون عمومی و اختصاصی و رتبه و نمره کل هر داوطلب در گروه یا گروه‌های آزمایشی در هر یک از زیرگروه‌ها که در آزمون آن شرکت کرده است، به منظور انتخاب رشته‌های تحصیلی در اختیار وی قرار می‌گیرد. توجه به توضیحات زیر، در مورد کارنامه و موارد مندرج در دفترچه‌های راهنما ضروری می باشد.
الف) این کارنامه برای داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ صادر شده است و جز اینکه نشانگر وضعیت علمی آنها باشد، ارزش دیگری ندارد و قابل تأیید برای مؤسسات و سازمانهای داخل و خارج از کشور نیست.
ب) داشتن این کارنامه دلیل دارا بودن دیپلم کامل دوره متوسطه نظام قدیم و یا مدرک پایان دوره پیش‌دانشگاهی نظام جدید آموزش متوسطه نیست.
ج) نام استان بومی داوطلب در این کارنامه براساس محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر دوره متوسطه و در صورت مغایرت براساس استان تولد داوطلب درج شده است و ناحیه و قطب بومی داوطلب نیز براساس استان بومی و مطابق توضیحات دفترچه راهنمای شماره ۲ تعیین و درج شده است .
د) نمره‌های حقیقی به صورت نمره‌های درصدی، در فاصله (۱۰۰و ۳۳/۳-) درج شده است .
تبصره : در مواردی که نمره حقیقی داوطلب در یک آزمون به صورت عدد صفر (۰) درج گردیده، به منزله آن است که داوطلب به هیچ یک از سوالات امتحانی آن آزمون پاسخ نداده و یا اینکه پس از محاسبه نمرات مثبت و منفی حاصل از پاسخ‌های داده شده، نمره داوطلب در درس مذکور صفر (۰) شده است.
ه) اطلاعات ثبت نامی و آزمونی :
در این بخش به ترتیب اطلاعات فردی داوطلب مثل سال تولد ، دین ، زبان خارجی، سهمیه، معلولیت ، معدل کتبی دیپلم، عنوان دیپلم، کد دیپلم، سال اخذ دیپلم، کد دانش آموزی دیپلم، کد منطقه اخذ دیپلم،کددانش آموزی پیش دانشگاهی،عنوان پیش دانشگاهی ، سال اخذ پیش دانشگاهی ، محل اخذ پیش‌دانشگاهی، محل اخذ دیپلم و ما قبل دیپلم، محل تولد، استان بومی، ناحیه بومی و قطب بومی درج شده است.
تذکر ۱ :
در صورت مشاهده مغایرت عکس در کارنامه خود می‌‌بایست حداکثر تا تاریخ ۹۷/۵/۲۸ در روزهای غیر تعطیل و ساعات اداری با در دست داشتن ۲قطعه عکس ۴*۳ ، اصل شناسنامه عکس دار و کارت ملی به مرکز اجرای آزمون‌های این سازمان به نشانی کرج ، مشکین دشت خیابان شهید متوسلیان مراجعه نمایید. در غیر اینصورت هرگونه تبعات ناشی از این موضوع به عهده شخص داوطلب خواهد بود.
تذکر ۲:
درصورت مشاهده مغایرت در سهمیه (برای داوطلبان متقاضی سهمیه ایثارگران) و یا درخواست اعمال سهمیه ایثارگران، لازم است طبق مفاد اطلاعیه اعلام نتایج اولیه این آزمون که همزمان با اعلام نتایج بر روی سایت این سازمان قرار گرفته است، اقدام نمایید.
و) مفهوم مندرجات جدول اعلام علاقمندی براساس تقاضانامه :
در این قسمت، اعلام علاقمندی داوطلب براساس تقاضانامه ثبت‌نامی وی شامل رشته‌های دانشگاه پیام‌نور، موسسات آموزش عالی غیر‌انتفاعی و همچنین تمایل به استفاده از سهمیه بهیاران (گروه تجربی) وکارمندی درج شده است.
ز) مفهوم مندرجات جدول مربوط به وضعیت مجاز به انتخاب رشته :
درج کلمه “مجاز” در ذیل عنوان پذیرش رشته های با آزمون (پذیرش بر اساس آزمون و سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی) در هر یک از دوره‌های روزانه و نوبت دوم، مجازی و پردیس خودگردان و مازاد، پیام‌نور و غیرانتفاعی ، دانشگاه فرهنگیان(مراکز تربیت معلم سابق) و دانشگاه شهید رجایی و ظرفیت های ویژه بهیاران در رشته های پرستاری (در گروه علوم تجربی) یا پذیرش صرفاً براساس سوابق تحصیلی در تمامی دوره ها (شامل روزانه، نوبت دوم،پیام نور و غیر انتفاعی) به منزله آن است که داوطلب می‌تواند در هر یک از رشته‌های دوره‌های مذکور در گروه آزمایشی مربوطه براساس ضوابطی که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) درج شده است انتخاب رشته نماید. بدیهی است درج کلمه “غیرمجاز” برای هر یک از دوره‌های مذکور به منزله آن است که داوطلب حق انتخاب رشته‌های تحصیلی دوره ذیربط را در گروه آزمایشی مربوطه ندارد. لازم به توضیح است که معیار گزینش علمی نهایی در رشته محل هایی که پذیرش آنها صرفاً براساس سوابق تحصیلی می باشد معدل کتبی دیپلم داوطلبان خواهد بود و نمرات آزمون در این رشته محل‌ها تأثیری نخواهد داشت و بنابراین داوطلبان اعم از حاضر یا غایب می‌توانند این مجموعه رشته محل‌ها را براساس علاقه مندی در فرم انتخاب رشته خود درج نمایند.
تذکر ۲ : داوطلبانی که دوره‌های پیام نور ،غیرانتفاعی اعلام علافمندی ننموده‌اند و یا نسبت به پرداخت هزینه مربوط به دانشگاه فرهنگیان (مراکز تربیت معلم سابق) و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران اقدام نکرده‌اند و علاقمند به انتخاب این رشته‌ها می‌باشند، براساس توضیحات کارنامه، درصورت مجاز شدن می‌توانند در زمان انتخاب رشته نسبت به اعلام علاقمندی و پرداخت هزینه مربوطه که از طریق سایت سازمان سنجش به صورت الکترونیکی قابل پرداخت می باشد اقدام و نسبت به انتخاب رشته اینگونه رشته محل‌ها اقدام نمایند.
تذکر ۳: داوطلبانی در دانشگاه فرهنگیان (مراکز تربیت معلم سابق )و دانشگاه شهید رجایی مجاز به انتخاب رشته می باشند که دارای نمره کل نهایی حداقل ۶۵۰۰ در یکی از زیرگروهها باشند.
ح) مفهوم مندرجات جدول وضعیت رتبه و نمره کل داوطلب در زیرگروه های گروه آزمایشی :
در ردیف ۱ (چنانچه داوطلب مشمول اعمال سوابق تحصیلی دیپلم باشد) ضریب تأثیر سوابق تحصیلی دیپلم در زیرگروه‌های مربوطه درج می‌شود. همچنین در ردیف ۲ (چنانچه داوطلب مشمول اعمال سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی باشد)ضریب تاثیر سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی درج می شود .رتبه داوطلب در سهمیه در ردیف ۳ و همچنین رتبه کشوری داوطلب بدون لحاظ سهمیه در ردیف ۴ در هریک از زیرگروه‌ها درج می‌شود. همچنین در این جدول تعداد کل داوطلبانی که با داوطلب مزبور هم سهمیه (ردیف ۳) یا هم گروه(ردیف ۴) هستند برای اطلاع و استفاده داوطلبان درج می‌شود.
نمره کل درج شده در ردیف پنجم، نمره کل نهایی می‌باشد که در هر زیرگروه جداگانه درج می‌شود و مبنای گزینش علمی خواهد بود. نمره کل نهایی داوطلب براساس نمرات تراز دروس کنکور، ضرایب مربوط به هر زیرگروه و همچنین حداکثر تا ۲۵% با تأثیر مثبت سوابق تحصیلی دیپلم و حداکثر تا ۵%با تاثیر مثبت سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی اعمال شده است.(در صورتی که داوطلب مشمول اعمال سوابق تحصیلی باشد یعنی دیپلم سالهای ۸۴ تا ۹۵ در یکی از رشته‌های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی باشدو در صورتی که داوطلب مشمول اعمال سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی باشد یعنی مدرک پیش دانشگاهی خود را در یکی از رشته های تحصیلی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علو م ومعارف اسلامی و هنر در سال ۹۱ لغایت ۹۷ اخذ کرده باشد) .
نمره‌کل برای رشته‌های پرستاری ویژه بهیاران در گروه علوم تجربی با توجه به نمره مربوطه در درس تخصصی بهیاری با ضریب چهار و به عنوان یک درس تخصصی ساخته شده است و این نمره علاوه بر نمره کل سایر زیرگروهها برای داوطلبان بهیار درج می‌شود.
همچنین در گروه علوم انسانی نمره کل خاص برای داوطلبان دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی رشته علوم و معارف اسلامی (کد دیپلم ۱۸) با توجه به نمره مربوطه در درس اصول عقاید با ضریب ۳ و به عنوان یک درس تخصصی با تأثیر مثبت ساخته شده است و در گزینش رشته‌های متناسب با مدرک دیپلم علوم و معارف اسلامی تأثیر خواهد داشت.
ط) مفهوم نمرات خام دروس کنکور در هرگروه آزمایشی :
با توجه به گروه آزمایشی که داوطلب در کنکور شرکت کرده است نمرات خام دروس استخراج شده و با یک رقم اعشار در جدول مربوط درج می‌شود. این نمرات پس از تراز شدن برای ساختن نمره کل نهایی هریک از زیر گروه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صورتیکه داوطلب در بیش از یک گروه آزمایشی شرکت کرده باشد نمرات خام گروه‌های دیگر نیز در جدول مخصوص آن گروه درج خواهد شد .
ک) مفهوم رتبه‌کل در سهمیه و آخرین رتبه مجاز شده در دوره‌های روزانه و نوبت دوم :
بیشترین نمره کل نهایی زیرگروهای هر داوطلب در هر گروه آزمایشی انتخاب شده و در بین داوطلبان هم سهمیه به ترتیب نزولی مرتب می‌شوند و رتبه کل در سهمیه ساخته می‌شود. این رتبه بدون لحاظ زیرگروه می‌باشد همچنین رتبه آخرین داوطلب مجاز شده در سهمیه نیز درج می‌شود. شایان ذکر است آخرین رتبه مجاز شده در سهمیه نهایی فقط برای رشته های با آزمون درج می‌شود.ضمنا این رتبه ها فقط جهت اطلاع داوطلب می باشد و ملاک گزینش نهایی نخواهد بود و مبنای گزینش علمی نمره کل نهایی در هر یک از زیر گروه ها می باشد.
تذکر ۴ :
چنانچه مشمول اعمال سوابق تحصیلی دیپلم یا پیش دانشگاهی و یا هردوی آنها می باشید و در رابطه با عنوان دیپلم، سال اخذ دیپلم ، نمرات سوابق تحصیلی دیپلم ،عنوان پیش دانشگاهی ، سال اخذ پیش دانشگاهی و نمرات سوابق پیش دانشگاهی مندرج در این کارنامه، اشکالی مشاهده نمودید لازم است حداکثر تا تاریخ ۹۷/۵/۱۶ با همراه داشتن کارنامه به منطقه آموزش و پرورش مربوطه مراجعه نمائید.
تذکر ۵:
در صورت هرگونه سوال در خصوص سایر موارد (بجز تذکر چهار) حداکثر تا تاریخ ۹۷/۵/۲۰ فقط از طریق سیستم پاسخگویی الکترونیکی اقدام نمایید .

طلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۱۳۹۷، تاریخ، محل و نحوه توزیع دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره ۲)، همچنین زمان و نحوه تکمیل فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی اینترنتی برای آن دسته از داوطلبانی که با توجه نتیجه کارنامه، مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ شده‌اند

ضمن آرزوی موفقیت برای داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان آزمون مذکور می‌رساند که نتیجه اولیه آزمون به صورت کارنامه تهیه و بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به آدرس: www.sanjesh.org قرار گرفته است. هر یک از داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ می‌توانند به منظور اطلاع از نتیجه آزمون خود و مشاهده کارنامه نتایج اولیه و تهیه پرینت از آن به پایگاه اطلاع‌رسانی مذکور مراجعه و با وارد نمودن شماره پرونده، نام کاربری، رمز ورود و شماره شناسنامه یا شماره داوطلبی، نام خانوادگی، نام، شماره شناسنامه و سال تولد و یا شماره پرونده، کد رهگیری و شماره شناسنامه اقدام نمایند.

ضمناً آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی در این آزمون شده‌اند، می‌توانند برای دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۲) آزمون سراسری سال ۹۷ و انتخاب رشته به شرح ذیل اقدام نمایند.

۱- مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی  این سازمان و تهیه پرینت دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۲) و بخش پیوستها (شامل توضیحات و شرایط و ضوابط دانشگاهها موسسات آموزش عالی)، دفترچه هریک از گروههای آزمایشی و بخش پیوستها به تفکیک از صبح روز سه‌شنبه مورخ ۹۷/۰۵/۰۹ بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی مذکور قرار گرفته است.

۲- دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی ( دفترچه شماره ۲) این آزمون از صبح روز سه‌شنبه مورخ ۹۷/۰۵/۰۹ لغایت روز شنبه مورخ ۹۷/۰۵/۲۰ در کلیه باجه های روزنامه فروشی سراسر کشور توزیع می‌گردد. آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی گردیده‌اند در صورت تمایل به دریافت دفترچه شماره ۲، می‌توانند با مراجعه به باجه های روزنامه فروشی شهرستان محل اقامت خود و با پرداخت مبلغ ۱۵٫۰۰۰ (پانزده هزار) ریال بابت هر دفترچه به عنوان کارمزد توزیع دفترچه راهنمای انتخاب رشته، در مهلت معین نسبت به دریافت آن اقدام نمایند. لازم به تاکید است دفترچه مذکور رایگان بوده و بجز هزینه‌ای که برای کارمزد توزیع، تعیین گردیده هزینه‌ای دیگری نباید پرداخت گردد. لازم به توضیح است متن مربوط به بخش پیوستها (شامل توضیحات و شرایط و ضوابط دانشگاهها موسسات آموزش عالی)، در داخل متن دفترچه چاپ شده موجود نیست و منحصراً بصورت اینترنتی از سایت این سازمان قابل دریافت می‌باشد.

۳- به اطلاع می‌رساند که دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی برای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سال ۱۳۹۷ حاوی کلیه شرایط و ضوابط اختصاصی رشته‌های مختلف تحصیلی دوره‌های روزانه، شبانه، مجازی، پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد و کلیه رشته‌های تحصیلی که پذیرش در آنها صرفاً براساس سوابق تحصیلی می‌باشد، رشته‌های تحصیلی مؤسساتی که به روش نیمه‌متمرکز دانشجو می‌پذیرند، دانشگاه پیام نور (آموزش از راه دور)، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین توضیحاتی درباره نحوه تکمیل فرم انتخاب رشته توسط داوطلبانی که بر اساس مندرجات کارنامه مجاز به انتخاب رشته در هر یک از دوره‌های فوق‌الذکر می‌باشند، همچنین نحوه مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور و نحوه تکمیل نمودن فرم انتخاب رشته می‌باشد.

۴- هر یک از داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، می‌بایست دفترچه راهنمای انتخاب رشته گروه آزمایشی ذیربط را دریافت نمایند.

۵- هر یک از داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی که بر حسب مورد مجاز به انتخاب رشته از گروه آزمایشی هنر و یا زبانهای خارجی و یا هم گروه هنر و هم زبانهای خارجی می‌باشند، علاوه بر دفترچه راهنمای انتخاب رشته گروه آزمایشی اصلی یعنی علوم ریاضی و فنی و یا علوم تجربی و یا علوم انسانی، می‌بایست دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی گروه‌های آزمایشی هنر و زبانهای خارجی را  نیز دریافت نمایند.

۶- داوطلبانی که منحصراً در گروه‌های آزمایشی هنر و یا در گروه آزمایشی زبانهای خارجی و یا در گروههای آزمایشی هنر و زبانهای خارجی مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، می‌بایست منحصراً دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی گروههای هنر و زبانهای خارجی را دریافت نمایند.

۷- به داوطلبان مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ از تاریخ انتشار نتیجه اولیه فرصت داده می‌شود که ابتدا نسبت به تهیه و مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) گروه آزمایشی مربوط، توضیحات مندرج به بخش پیوستها و دستورالعمل نحوه انتخاب رشته اینترنتی (این دستورالعمل از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قابل دریافت می‌باشد) اقدام نموده و کدرشته محل‌های مورد نظر خود را (برابر ضوابطی که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته درج گردیده) استخراج و به ترتیب تقدم علاقه مرتب نمایند. پس از آن، کدرشته‌های انتخابی خود را ابتدا در فرم پیش‌نویس مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته درج و پس از اطمینان از صحت کدرشته محل‌های انتخابی بمدت شش روز (از روز دوشنبه ۹۷/۰۵/۱۵ لغایت روز شنبه ۹۷/۰۵/۲۰) براساس دستورالعمل نحوه انتخاب رشته اینترنتی با وارد کردن شماره پرونده، نام کاربری، رمز ورود و شماره شناسنامه یا شماره پرونده، کدرهگیری و شماره شناسنامه، کدرشته محلهای تحصیلی مورد علاقه خود را از رشته‌های تحصیلی گروه آزمایشی مجاز یا گروههای آزمایشی مجاز در دوره‌های مختلف روزانه، شبانه، مجازی و پردیس خودگردان دانشگاهها، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی، دانشگاه پیام‌نور ثبت نموده و نسبت به تکمیل فرم مذکور در مدت زمانی که در نظر گرفته شده است اقدام نمایند. بدیهی است پس از تائید نهایی کدرشته‌های انتخابی توسط داوطلب، شماره ۱۵ رقمی توسط سیستم به عنوان رسید انتخاب رشته در اختیار داوطلب قرارداده خواهد شد. این رسید پس از انجام کامل مراحل و ارسال اطلاعات در یک صفحه مجزا ارائه می‌شود. داوطلبان بایستی توجه داشته باشند که فقط یک بار اجازه انتخاب رشته به هر داوطلب داده می‌شود. ضمناً پس از انتخاب رشته و دریافت رسید ۱۵ رقمی نیز داوطلبان می‌توانند فرم انتخاب رشته خود را تصحیح و یا ویرایش نمایند.

تذکرات مهم :

۱- به داوطلبان توصیه می‌گردد پس از دریافت رسید از بخش مشاهده اطلاعات حتماً از فهرست کدرشته های انتخابی خود در فرم انتخاب رشته اینترنتی که بالای آن رسید ۱۵ رقمی و شماره پرینت درج گردیده است یک نسخه پرینت تهیه نموده و به دقت آن را بازبینی و مشاهده نمایند و در صورت مشاهده اشکال در کدرشته‌محلهای درج شده در فرم انتخاب رشته با مراجعه به بخش ویرایش فرم انتخاب رشته آن را اصلاح نمایند. لازم است پرینت فهرست کدرشته محلهای انتخابی را تا زمان اعلام نتایج نهایی نزد خود نگهداری نمایند.

۲- داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می‌باشند برای اینکه مراحل انتخاب رشته‌های تحصیلی را با موفقیت به پایان برسانند و مشکلی برای آنان بوجود نیاید، لازم است اطلاعیه‌های این سازمان، دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی و شرایط و ضوابط موسساتی که به صورت شرایط خاص پذیرش می‌نمایند و هم چنین دستورالعمل نحوه انتخاب رشته اینترنتی را به دقت مطالعه نمایند.

۳- کلیه دانش آموزان دوره پیش دانشگاهی به شرط قبولی و اخذ گواهینامه دوره پیش‌دانشگاهی حداکثر تا پایان شهریور ماه ۱۳۹۷ حق انتخاب رشته خواهند داشت.

۴- داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ مشمول توضیح ذیل، حق انتخاب رشته‌های تحصیلی دوره روزانه آزمون سراسری سال جاری را ندارند. بدیهی است در غیر این‌صورت به عنوان متخلف تلقی و برابر مقررات مربوط با آنان رفتار خواهد شد.

۴-۱- پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی دوره‌های روزانه (اعم از متمرکز یا نیمه متمرکز، پذیرش با آزمون و یا صرفاً با اعمال سوابق تحصیلی) آزمون سراسری سال ۱۳۹۶، منحصراً برای شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی، دوره‌های غیرروزانه آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ به شرط اینکه تا تاریخ ۹۶/۱۲/۲۰ نسبت به انصراف قطعی اقدام نموده باشند و در صورت داشتن سایر شرایط و ضوابط از جمله مقررات نظام وظیفه مجاز به ثبت‌نام و شرکت در آزمون بوده‌اند. در غیر اینصورت مجاز به ثبت نام و شرکت  دراین آزمون نخواهند بود.

۴-۲- پذیرفته‌شدگانی که از سال ۱۳۶۳ به بعد دو بار در دوره‌های روزانه آزمون‌های سراسری  دانشگاه ها  و موسسات آموزش‌عالی کشور پذیرفته شده‌اند. این داوطلبان منحصراً برای شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی، دوره‌های غیرروزانه آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ به شرط اینکه تا تاریخ ۹۶/۱۲/۲۰ نسبت به انصراف قطعی اقدام نموده باشند و در صورت داشتن سایر شرایط و ضوابط از جمله مقررات نظام وظیفه مجاز به ثبت‌نام و شرکت در آزمون بوده‌اند. در غیر اینصورت مجاز به ثبت‌نام و شرکت در این آزمون نخواهند بود.

۵- براساس ضوابط آزمون سراسری سال ۱۳۹۷، منحصراً آن دسته از داوطلبانی که دارای مدرک پیش‌دانشگاهی و یا شاغل به تحصیل در دوره پیش‌دانشگاهی و یا دارای مدرک کاردانی (فوق دیپلم) بوده‌اند، و یا حداکثر تا تاریخ ۹۷/۰۶/۳۱ نسبت به اخذ مدرک تحصیلی خود اقدام نمایند، حق ثبت‌نام و شرکت در آزمون را داشتند. آن دسته از دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره کاردانی که  تا تاریخ تعیین شده موفق به اخذ مدرک تحصیلی دوره کاردانی (فوق دیپلم) نگردند، و همچنین آن دسته از داوطلبان نظام جدید آموزش متوسطه که به دوره پیش‌دانشگاهی راه نیافته‌اند، مجاز به ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ نبوده‌اند. بدیهی است چنانچه در آزمون شرکت نموده و مجاز به انتخاب رشته تلقی شده باشند، مجاز به تکمیل فرم انتخاب رشته نمی‌باشند و در صورت تکمیل فرم انتخاب رشته از گزینش نهایی حذف و برابر مقررات با آنان رفتار خواهد شد.

تبصره: داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ که دیپلم آنان کار دانش و یا فنی و حرفه‌ای نظام جدید می‌باشد، طبق ضوابط مجاز به شرکت در آزمون نبوده‌اند، مگر اینکه دارای مدرک فوق دیپلم باشند و یا دوره پیش دانشگاهی را گذرانده باشند.

۶- دانشجویان دوره روزانه (سنوات قبل) برای شرکت در آزمون می‌بایست درصورت داشتن شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون، حداکثر تا تاریخ ۹۶/۱۲/۲۰ از رشته‌ای که در آن مشغول تحصیل بوده‌اند، انصراف می‌دادند. در غیر اینصورت حتی در صورت انصراف بعد از تاریخ ۹۶/۱۲/۲۰، در صورت قبولی در این آزمون قبولی آنها باطل خواهد شد.

۷- داوطلبان درصورت مشاهده مغایرت در سهمیه (برای داوطلبان متقاضی سهمیه ایثارگران) و یا درخواست اعمال سهمیه ایثارگران، لازم است حداکثر تا تاریخ ۹۷/۰۵/۱۶ به ارگانهای مربوط مراجعه و موضوع علت عدم تایید سهمیه و یا درخواست اعمال سهمیه را پیگیری نمایند. بدیهی است درصورت تایید سهمیه آنان از طرف ارگان ذیربط واعلام تایید حداکثر تاتاریخ ۹۷/۰۵/۲۰ به این سازمان سهمیه آنان اعمال خواهد شد درغیر اینصورت بعد از تاریخ مذکور (۹۷/۰۵/۲۰) اقدامی درخصوص اعمال سهمیه ایثارگران بعمل نخواهد آمد.

۸- چنانچه مشمول اعمال سوابق تحصیلی دیپلم یا پیش دانشگاهی و یا هر دوی آنها می‌باشید و در رابطه با عنوان دیپلم، سال اخذ دیپلم، نمرات سوابق تحصیلی دیپلم، عنوان پیش دانشگاهی، سال اخذ پیش دانشگاهی و نمرات سوابق پیش دانشگاهی مندرج در این کارنامه، اشکالی مشاهده نمودید لازم است حداکثر تا تاریخ ۹۷/۰۵/۱۶ با همراه داشتن کارنامه به منطقه آموزش و پرورش شهرستان مربوطه مراجعه نمائید بدیهی است مواردی که ازطرف مرکز سنجش وزارت آموزش وپرورش و حداکثر تا تاریخ ۹۷/۰۵/۲۰ تایید وبه این سازمان اعلام گردد، اعمال خواهد شد درغیر اینصورت اقدامی به عمل نخواهد امد.

داوطلبان گرامی در صورت لزوم می‌توانند حداکثر تا تاریخ ۹۷/۰۵/۱۷ سوال یا سوالات خود را با بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org یا با تماس تلفنی در ساعات اداری با شماره تلفن‌های ۴۲۱۶۳-۰۲۱ در میان بگذارند.و از مراجعه حضوری به این سازمان اکیداً خودداری نمایند.

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور به منظور سهولت اطلاع رسانی و تسریع در انعکاس اخبار، اقدام به راه اندازی کانال اطلاع رسانی در پیام رسان های داخلی کرده است.

کاربران محترم پیام رسان های داخلی با نشانی های اعلام شده می توانند با عضویت در کانال واحد خبر و اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشوراز اخبار و مطالب مرتبط بهره مند گردند.

درباره نویسنده

انتهای پیام/ انتشار خبر از كاني نت

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 كاني نت|KaniNet. محفوظ است.