مراکز مشاوره دانشجویی در خوابگا‌ه‌های دانشجویی

مراکز مشاوره دانشجویی در خوابگا‌ه‌های دانشجویی

به گزارش -“سایت خبری کانی نت kaninet”-  به نقل از روابط عمومی صندوق رفاه وزارت علوم،تحقیقات وفناوری:یزدان مهر رئیس صندوق رفاه وزارت علوم :با اشاره به برنامه‌های هفته خوابگاه‌های دانشجویی عنوان کرد: در روز پنجم هفته خوابگاه‌های دانشجویی مراکز مشاوره افتتاح و بسته‌های آموزشی توزیع می‌شود.وی در ادامه افزود: آموزش بهداشت فردی و اجتماعی در خوابگا‌ه‌ و اجرای برنامه‌های آموزشی پیرامون نحوه امداد رسانی با کمک جمعیت هلال احمر از برنامه‌های روز پنجم هفته خوابگاه‌های دانشجویی است.

رئیس صندوق رفاه وزارت علوم گفت: به مناسبت روز پنجم هفته خوابگاه‌های دانشجویی مراکز مشاوره‌ افتتاح و بسته‌های آموزشی توزیع می‌شود.

یزدان مهر اظهار داشت: در روز پنجم هفته خوابگاه‌های دانشجویی برگزاری مسابقات مختلف کتابخوانی در موضوعات بهداشت و مشاوره انجام می‌شود.وی خاطر نشان کرد: از دیگر برنامه‌های روز پنجم هفته خوابگاه‌های دانشجویی آشنایی با مخاطرات مصرف مواد مخدر، مشروبات الکلی، قرص‌های روان‌گردان است.دانشجویانی که با پشت سر گذاشتن کنکور سراسری حالا باید کنکور سخت‌تری را پشت سر بگذارند و آستین‌ها را برای گرفتن خوابگاه محکم‌تر از گذشته بالا بزنند. با تمام این مباحث همزمان با آغاز هفته خوابگاه دانشجویی سری زدیم به چند خوابگاه و پای درد و دل چند دانشجو نشستیم.

البته این درحالی است که اکثر دانشجویان از کمبود فضای خوابگاهی و حتی کمبود بودجه گله مند بودند تا حدی که مجتبی صدیقی معاون دانشجویی وزیر علوم نیز در بازدید از چند خوابگاه بر این امر صحه گذاشته است.
بر اساس این گزارش یزدان‌مهر رئیس صندوق رفاه وزارت علوم در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران در خصوص کمبود فضای خوابگاهی برای دانشجویان گفت: یک برنامه ضربتی برای خوابگاه‌هایی که مشکل اساسی دارند آماده شده و در صورت اجرای این برنامه بسیاری از مشکلات خوابگاه‌ها بر طرف می‌شود.
در ادامه این گزارش آمده است، بحث کیفیت پایین غذای دانشگاهی نیز در خوابگاه‌ها تا حدی بوده که بسیاری از دانشجویان از این امر گله مند بودند و حتی معاون دانشجویی وزیر علوم نیز با اشاره به سوبسیددار بودن غذای دانشجویی گفت: با وجود هزینه کارگر و هزینه غذا مجبور هستیم که ۸۰۰ تومان به قیمت غذای دانشجویی اضافه شود.
در ادامه به سراغ دانشجویان متاهل و مشکلات آنها رفتیم و این درحالی است که این دانشجویان نیز از کمبود فضا و کیفیت پایین غذای خوابگاه‌های دانشجویی گله مند بودند.
یزدان مهر رئیس صندوق رفاه وزارت علوم در این رابطه اظهار داشت: با نهادهایی همچون بنیاد مسکن مذاکراتی صورت گرفته تا در مناطق محروم یک تسهیلات ارزان قیمتی به دانشجویان متاهل داده شود.
خلاصه مطلب اینکه هر چه قدر زندگی خوابگاهی مشکل وجود داشته باشد اما زندگی خوابگاهی با تمام مشکلاتش خاطره ساز است.

درباره نویسنده

انتهای پیام/ انتشار خبر از كاني نت

یک نظر

  • اسعدی wrote on ۲۹ اردیبهشت, ۱۳۹۴, ۱۳:۴۷

    در مورد جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان از مقطع لیسانس سوال داشتم که وزیر محترم آموزش و پرورش اعلام کردند جذب دانشجو آزمون دارد یا نه چه آزمونی ؟ کی ؟ لطفا اگه اطلاعات دقیقی دارین راهنمایی کنید ممنون میشم ..

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2018 كاني نت|KaniNet. محفوظ است.