فرایند بورسیه در وزارت علوم/بررسی بورسیه‌های ۸ سال گذشته از سوی نهادهای نظارتی

فرایند بورسیه در وزارت علوم,بررسی بورسیه‌های 8 سال گذشته از سوی نهادهای نظارتی

فرایند بورسیه در وزارت علوم,بررسی بورسیه‌های ۸ سال گذشته از سوی نهادهای نظارتی

به گزارش کانی نت به نقل ازرئیس سازمان امور دانشجویان :

فرایند بورسیه در وزارت علوم,بررسی بورسیه‌های ۸ سال گذشته از سوی نهادهای نظارتی :

امیر حکیم معاون مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم: فراخوان بورسیه مرکز جذب وزارت علوم اردیبهشت ماه امسال اعلام شده و فراخوان بعدی اردیبهشت سال آینده است.

وی افزود: مرکز جذب پرونده افرادی که از سوی سازمان امور دانشجویان معرفی می‌شوند را مورد بررسی تائید صلاحیت قرار می‌دهد.

حکیم ادامه داد: معرفی افراد از سوی سازمان امور دانشجویان صورت می‌گیرد ولی مرکز جذب تنها وظیفه تائید صلاحیت را دارد.

به گفته وی به محض اینکه پرونده افراد از سوی سازمان امور دانشجویان به مرکز جذب برسد، این مرکز بررسی‌ها را انجام داده و پاسخ آن را به سازمان اعلام می‌کند.

وی افزود: تائید صلاحیت از سوی سازمان امور دانشجویان صورت می‌گیرد و بر اساس قانون مرکز جذب نباید مراحل تائید صلاحیت را بیش از ۴ ماه و نیم ادامه دهد و به طور معمول در این مدت زمان پاسخ تائید صلاحیت به سازمان ارجاع می‌شود.

مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان کشور و معاون وزیر علوم : در رابطه با آخرین وضعیت بررسی بورسیه‌های هشت سال گذشته، گفت: کارشناسان نهادهای نظارتی به وزارت علوم و سازمان امور دانشجویان مراجعه می‌کنند تا به بررسی وضعیت بورسیه‌ها بپردازند و این اقدام هنوز به اتمام نرسیده و همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه بررسی کارشناسان مربوط به بورسیه‌های هشت سال گذشته است، اظهار داشت: در هشت سال گذشته مقرراتی بوده است که تشخیص صحت این روند بر عهده نهادهای نظارتی است که شاید تشخیص آنها متفاوت باشد و ما دخالتی در این موضوع نداریم.

معاون وزیر علوم گفت: ما هیچگونه دخالتی نمی‌کنیم که آیا بورسیه‌ها در هشت سال گذشته قانونی یا غیرقانونی بوده است و تشخیص این مسئله با نهادهای نظارتی است.

صدیقی در رابطه با نگرانی افراد بورسیه نسبت به آبرو و تعهدات‌شان، عنوان کرد: ما معتقدیم افرادی که در چارچوب قانون بورسیه شده‌اند نباید هیچگونه نگرانی داشته باشند چون بر اساس قانون آن زمان بورسیه آنها صحیح است.

 

درباره نویسنده

انتهای پیام/ انتشار خبر از كاني نت

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2018 كاني نت|KaniNet. محفوظ است.