ظرفیت پذیرش آزمون دستیاری سال۹۴/زمان اعلام نتایج/انتشار کلید اولیه

ظرفيت پذيرش آزمون دستياري سال94/زمان اعلام نتايج/انتشار كليد اوليه

به گزارش -“سایت خبری کانی نت kaninet”- به نقل از روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت:کلید اولیه و نتایج اولیه چهل و دومین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی بالینی ساعت ۱۸ روز یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار می گیرد. دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی زمان اعلام کلید اولیه و نتایج اولیه آزمون دستیاری را اعلام کرد.

بر این اساس کلید اولیه آزمون در روز یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه راس ساعت ۱۸ بعد از ظهر بر روی سایت http://sanjeshp.ir قرار می‌گیرد و داوطلبان می‌توانند اعتراضات احتمالی خود به سئوالات را صرفا بصورت اینترنتی و از طریق فرم طراحی شده بر روی سایت مرکز سنجش پزشکی از ساعت ۱۸ روز یکشنبه تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ارسال کنند. پس از رسیدگی به اعتراضات و در اسرع وقت تصحیح پاسخنامه ها انجام و تا هفته پایانی اردیبهشت ماه نتایج اولیه که شامل نمرات خام داوطلبان و رتبه بدون اعمال سهمیه است، اعلام خواهد شد.

پذیرفته‌شدگان این دوره در ۳۶ دانشگاه علوم پزشکی و ۲۷ رشته تخصصی بالینی در ۳۹۷ رشته- محل مشغول به تحصیل خواهند شد. ظرفیت پذیرش در کل ۲۷ رشته تخصصی در حدود ۲۸۰۰ نفر خواهد بود که ۳۰ درصد این ظرفیت عطف به قانون برقراری عدالت آموزشی مختص متقاضیان استفاده از سهمیه بومی و مناطق محروم در نظر گرفته شده است.

چهل و دومین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی بالینی رشته‌های پزشکی روز پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه ۹۴ با حضور ۱۴ هزار و ۸۶۳ داوطلب در ۲۰ دانشگاه علوم پزشکی و در ۱۹ شهر برگزار شد. در این دوره تعداد ۷ هزار و ۴۹۷ نفر مرد و تعداد ۷ هزار و ۳۶۶ نفر زن شرکت کردند.

نشست دبیران کانون‌های فرهنگی و هنری دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در روزهای ۱۴ تا ۱۷ اردیبهشت ماه با حضور ۳۰۰ نفر از دبیران و نمایندگان آنها در مجتمع رفاهی خزرآباد شهرستان ساری برگزار می شود.

سید ابراهیم هاشم‌ورزی معاون اداره کل فرهنگی وزارت بهداشت با اعلام این خبر افزود: این گردهمایی در راستای منویات مقام معظم رهبری و همچنین تأکیدات مکرر دکتر هاشمی وزیر بهداشت مبنی بر توجه ویژه به مقوله فرهنگ‌ و حمایت از فعالیت‌های فرهنگی اثرگذار برگزار می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: برای ایجاد انگیزه و نشاط در بین کلیه دانشجویان خصوصاً دانشجویان فعال فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برنامه‌های متنوعی برنامه‌ریزی شده که تا پایان امسال به تدریج اجرایی می‌شوند و این نشست مطلع این برنامه‌هاست.

هاشم‌ورزی افزود: اداره کل فرهنگی وزارت بهداشت در نظر دارد فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان در دانشگاه‌های علوم پزشکی در بخش‌هایی نظیر انجمن‌های علمی دانشجویی، تشکل‌های اسلامی دانشگاهیان، نشریات‌دانشجویی و کانون‌های فرهنگی و هنری پیگیری شود. لذا دانشجویانی که علاقه بیشتری به فعالیت‌های فرهنگی و هنری دارند می‌توانند در کانون‌های قرآن و عترت، فرهنگی، اجتماعی، هنری ، ادبی، خیریه و … به فعالیت‌های مورد نظر خود بپردازند.

معاون اداره کل فرهنگی وزارت بهداشت با اعلام این‌که دانشجویان حاضر در این گردهمایی، در قالب ۱۱ کارگروه در کارگاه‌های تخصصی شرکت‌ خواهند کرد، افزود: در این گردهمایی جمع کثیری از اساتید برجسته فرهنگی و هنری کشور نظیر حجت‌الاسلام‌والمسلمین نقویان استاد حوزه و دانشگاه و اصغر همت بازیگر تئاتر و تلویزیون حضور خواهند داشت.

هاشم‌ورزی با تأکید بر ضرورت ایجاد ساختار و تشکیلات مناسب برای راه‌اندازی و فعالیت کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: مقرر است در ایام برگزاری این گردهمایی، انتخابات هیات مؤسس مجامع تخصصی کانون‌های فرهنگی وزارت بهداشت نیز برگزار شود.

در این گردهمایی که اولین نشست بزرگ دبیران کانون‌‌های فرهنگی و هنری دانشجویان علوم پزشکی کشور در سال جاری خواهد بود، دکتر محمد‌رضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و همچنین دکتر حسام‌الدین علامه مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت به منظور گفتگو و ارتباط رو در رو با دانشجویان فعال فرهنگی، حضور خواهند داشت.

درباره نویسنده

انتهای پیام/ انتشار خبر از كاني نت

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2018 كاني نت|KaniNet. محفوظ است.