زمان ثبت‌نام پانزدهمین دوره اعزام دانشجویان به عتبات عالیات سال۱۳۹۵

زمان ثبت‌نام پانزدهمین دوره اعزام دانشجویان به عتبات عالیات سال1395

به گزارش -“سایت خبری کانی نت kaninet”- دبیر ستاد عتبات عالیات گفت:پانزدهمین دوره اعزام دانشجویان به عتبات عالیات از ۱۸ خرداد آغاز می شود.

حجت الاسلام محمدرضا فقیهی دبیر ستاد اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات : با اشاره به زمان ثبت نام پانزدهمین دوره اعزام دانشجویان به عتبات عالیات، اظهار داشت: ثبت نام دانشجویان برای سفر به عتبات عالیات از ۱۸ خرداد آغاز می شود و تا پایان ماه رمضان ادامه دارد.

وی ادامه داد: پس از برگزاری مراسم قرعه کشی، متقاضیان تا مهرماه ۹۵ به عتبات عالیات مشرف می شوند.

فقیهی در خصوص برنامه های این سفر اظهار داشت:با همکاری دفتر بعثه مقام معظم رهبری و معاونت فرهنگی دانشگاه ها، برنامه هایی برای دانشجویان قبل و بعد از این سفر در نظر گرفته شده است.

به گفته وی، در کربلا و نجف، جلسات پرسش و پاسخ، کرسی های آزاد اندیشی دینی ، زیارت قبر حر و مشرف شدن به سامرا از مهمترین برنامه فرهنگی و مذهبی برای دانشجویان به شمار می آید.

فقیهی ابراز داشت : پیش از شروع سفر،  بسته های فرهنگی برای راهنمایی اماکن متبرکه میان دانشجویان توزیع می شود.

وی یاد آور شد: در همه دوره ها قبل از سفر، همایش توجیهی برای دانشجویان متقاضی در دانشگاه تهران برگزار می شود.

این مقام مسئول با اشاره به پرداخت مبلغ یک میلیون تومان به عنوان کمک هزینه سفر به عتبات عالیات، گفت: برای دانشجویان متقاضی اعزام به عتبات و همراهانشان، مبلغ  یک میلیون تومان وام  بوسیله بانک عامل در نظر گرفته شده است.

دبیر ستاد اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات گفت: ثبت‌نام پانزدهمین دوره اعزام دانشجویان به عتبات عالیات در ۱۸ خرداد آغاز می شود.

حجت الاسلام محمدرضا فقیهی  با اشاره به چهاردمین دوره اعزام دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور به عتبات عالیات اظهار داشت: این دوره از اعزام دانشگاهیان که از پنجم بهمن سال گذشته آغاز شد تا دوم اردیبهشت ماه جاری  ادامه دارد. در این طرح ۱۲ هزار و ۷۰۰ نفر از دانشگاهیان به عتبات عالیات اعزام شدند.

وی بیان کرد: برای کاروان‌های این دانشجویان برنامه‌های مختلف فرهنگی قبل، بعد و حین سفر در کربلا و نجف با همکاری دفتر بعثه مقام معظم رهبری برگزار می‌شود.

دبیر ستاد اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات با بیان اینکه برای دانشجویان برنامه‌های ویژه‌ای در کربلا و نجف داریم، افزود: زیارت قبر مطهر حضرت حر، بازدید از کتابخانه علامه امینی، توضیحات نجف‌شناسی و محافل انس با قرآن از برنامه‌های فرهنگی این گروه‌ها است.

وی ابراز داشت: مرحله پانزدهم اعزام دانشجویان به عتبات عالیات از ماه رمضان از بیستم تیرماه سال جاری آغاز می‌شود و ثبت نام این دوره از ماه مبارک رمضان آغاز می شود.

فقیهی ادامه داد: برای دانشجویان و همراهانشان یک میلیون تومان وام در نظر گرفته شده تا مسئله مالی دانشجویان را نگران نکند.وی گفت: در همه دوره‌ها قبل از سفر همایش و جلساتی برای این دانشجویان برگزار می‌کنیم.

درباره نویسنده

انتهای پیام/ انتشار خبر از كاني نت

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 كاني نت|KaniNet. محفوظ است.