زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۴

زمان انتخاب رشته كنكور دانشگاه آزاد 94

به گزارش -“سایت خبری کانی نت kaninet”-  به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی:معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد گفت: انتخاب رشته برای رشته های با آزمون دانشگاه آزاد از شنبه ۱۰ مرداد آغاز می شود.دکتر مجتبی علوی فاضل با اشاره به انتخاب رشته دانشگاه آزاد در رشته های با آزمون سال ۹۴ گفت: براساس نتایج آزمون سراسری که از سوی سازمان سنجش اعلام شده است انتخاب رشته دانشگاه آزاد از ساعت ۱۴ روز شنبه ۱۰ مرداد آغاز شده و روز سه شنبه ۲۰ مرداد ادامه خواهد داشت.

وی افزود: هر داوطلب لازم است به وسیله نمره ای که در آزمون سراسری به دست آورده است و با توجه به علاقمندی خود با مراجعه به سایت www.azmoon.org نسبت به انتخاب رشته اقدام کند.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد افزود: هر داوطلب علاوه بر گروه آزمایشی خود می تواند در گروه های هنر و زبان خارجی نیز شرکت کند.

علوی فاضل یادآور شد: هر داوطلب می تواند کدرشته محل های مورد نظر خود را از گروه مورد نظر در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ناپیوسته، دکتری حرفه ای (شامل رشته های دندانپزشکی، پزشکی، داروسازی و دامپزشکی) انتخاب کند.

امکان انتخاب رشته در دانشگاه آزاد برای تمام داوطلبان کنکور سراسری:

وی گفت: ۷۹۵ هزار و ۹۹۱ داوطلب در سال جاری این امکان را دارند که از میان رشته های دانشگاه آزاد، رشته های مورد نظر خود را انتخاب کنند یعنی علاوه بر انتخاب رشته در آزمون سراسری می توانند بار دیگر در رشته های دانشگاه آزاد هم انتخاب رشته کنند.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد افزود: داوطلبان تا آخرین روز انتخاب رشته امکان ویرایش را دارند و هرچند بار که بخواهند بدون واریز وجه می توانند وارد سامانه شده و نسبت به ویرایش انتخاب رشته خود اقدام کنند.

 

برقراری سهمیه بسیجی فعال برای ورود به دانشگاه آزاد:

علوی فاضل در ادامه از برقراری سهمیه بسیجی فعال برای ورود به دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: این افراد لازم است به سایت دانشگاه آزاد مراجعه کنند و سهمیه بسیجی فعال را انتخاب کنند و بعد از دریافت کد رهگیری ۱۲ رقمی در قسمتی که سامانه آن را مشخص کرده است این گزینه را انتخاب و اقدام به انتخاب رشته کنند.

ظرفیت ۵۱ هزار نفری پذیرش در رشته های با آزمون دانشگاه آزاد:

وی ادامه داد: ظرفیت رشته های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در ۴۳۰ رشته/محل در دو نیمسال مهر و بهمن ماه بیش از ۵۱ هزار نفر است و بیشترین تراکم در گروه علوم پزشکی است.

علوی فاضل تاکید کرد: امسال در برخی از رشته محل مقطع دکتری حرفه ای پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی علاوه بر ظرفیت موجود ظرفیت پردیس های خودگردان نیز از طریق وزارت بهداشت به دانشگاه آزاد اختصاص داده شده است که البته شهریه این دوره بالاتر از دانشگاه آزاد است و مطابق مصوبه وزارت بهداشت است.

وی تاکید کرد: ظرفیت های هر کدام از سه رشته مذکور ۱۰۰ تا ۱۲۰ نفر است که لازم است داوطلبان در انتخاب رشته دقت کنند. شهریه دوره های خودگردان به طور جداگانه در دفترچه آزمون اعلام شده است.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با اشاره به آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد گفت: دکتری تخصصی این دانشگاه ۱۰ بهمن سال ۹۳ برگزار شد. بیش از ۱۱۱ هزار نفر در ۲۱۵ رشته گرایش دوره دکتری تخصصی این دانشگاه شرکت کردند. اسامی چند برابر ظرفیت پذیرفته شدگان آزمون دکتری تخصصی برای شرکت در مصاحبه از ۲۳ خرداد ماه اعلام شده است.

علوی فاضل ادامه داد: تا امروز از ۲۱۵ رشته امتحانی که مصاحبه دارند، زمان بندی ۲۰۹ رشته اعلام شده و مصاحبه آنها در حال انجام است. از تعداد ۲۰۹ رشته مصاحبه ۱۳۷ رشته به پایان رسیده است و تا پایان مرداد ماه سایر مصاحبه ها هم انجام می شود.

مجتبی علوی فاضل معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی درباره نحوه و زمان انتخاب رشته با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی کنکور سراسری ۹۴ گفت: دانشگاه آزاد اسلامی خود برگزار کننده آزمون نیست و نمی تواند اقدام منفردی در این زمینه داشته باشد.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسکانیوز، او در ادامه با اشاره به آماده بودن رشته ها و دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد گفت: به جز یک یا دو رشته جدید که امسال مجوز آن را گرفته شده است، تغییرات زیادی در رشته محل های با آزمون دانشگاه آزاد نداشته ایم.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی افزود: نتایج هنوز از سوی سازمان سنجش اعلام نشده است. وقتی نتایج از سوی سازمان سنجش اعلام شود، موظف هستند یک نسخه از فایل نتایج را به دانشگاه آزاد اسلامی ارسال کند.

وی ادامه داد: زمانی که این نسخه برای ما ارسال شود، آن وقت می توانیم زمان بندی دقیق رشته های خود را با هماهنگی سازمان سنجش از لحاظ زمان‌ اعلام انتخاب رشته، اعلام کنیم.

علوی فاضل با بیان اینکه مسئولان سازمان سنجش قول داده اند تا هفته آینده این نسخه را ارسال کنند گفت: پس از ارسال این نسخه، سعی خواهیم کرد در یک بازه زمانی ۴ الی ۵ روزه زمانبندی را انجام دهیم تا انتخاب رشته برای متقاضیان انجام شود. انتخاب رشته سازمان سنجش هم از روز دوشنبه ۵ مرداد آغاز می شود و تا ۱۰ هم ادامه دارد. تلاش ما این است بتوانیم تا قبل از پایان زمان انتخاب رشته دانشگاه های دولتی، انتخاب رشته دانشگاه آزاد هم انجام شود.

وی در ادامه درباره نحوه انتخاب رشته متقاضیان گفت: داوطلبان باید با مراجعه به سایت آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به نشانیwww.azmin.org و با توجه به اطلاعاتی که در سایت وجود دارد نسبت به انتخاب رشته خود جدای از انتخاب رشته دانشگاه های دولتی اقدام کنند.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه این انتخاب رشته در رشته های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی صورت می گیرد ادامه داد: حدود ۹۷درصد از رشته های دانشگاه آزاد بدون آزمون هستند و ۳ درصد از رشته ها با آزمون برگزار می شود که از در این ۳ درصد، رشته‌های علوم پزشکی و فنی مهندسی تهران و مراکز استان ها با تقاضای بالایی روبرو است.

علوی فاضل در پایان یادآور شد: پیش بینی ما این است که اواخر هفته آینده دفترچه اعلام رشته را بر روی سایت قرار دهیم.

درباره نویسنده

انتهای پیام/ انتشار خبر از كاني نت

۳ Comments

  • ندا wrote on ۸ مرداد, ۱۳۹۴, ۱۴:۲۱

    میشه بگید ایا ازاد کرمانشاه از مهر پیراپزشکی پذیرش داره یا نه

  • دانشجو wrote on ۲۰ مرداد, ۱۳۹۴, ۱۶:۲۵

    سلام لطفا زود جواب بدید ، مهلت ثبت نام * بدون آزمون * دانشگاه آزاد تا چه تاریخی هستش ؟؟؟؟

  • Leo wrote on ۲۶ مرداد, ۱۳۹۴, ۱۷:۲۳

    اگ میشه یکی بهم بگه ظرفیت پرستاری دانشگاه ازاد رفته بالا یا پایین!!!!!

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2018 كاني نت|KaniNet. محفوظ است.