راهنمای استفاده از سیستم انتخاب رشته مجازی سال ۱۳۹۵

راهنماي استفاده از سيستم انتخاب رشته مجازي سال 1395

به گزارش -“سایت خبری کانی نت kaninet”-

راهنمای استفاده از سیستم انتخاب رشته مجازی سال ۱۳۹۵
سازمان سنجش آموزش کشور در راستای ماموریت سنجش علمی داوطلبان متقاضی ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی ، اطلاع رسانی ، راهنمایی و کمک به داوطلبان را سر لوحه فعالیت های خود قرار داده است لذا علاوه بر فعالیت های موظف شامل طراحی و اجرای آزمون های مختلف و ارزیابی علمی داوطلبان آزمون سراسری ، ضمن اهمیت دادن به دغدغه داوطلبان در رابطه با انتخاب رشته بهینه ، نسبت به طراحی و اجرای سیستم راهنمای انتخاب رشته مجازی اقدام نموده است که استفاده مناسب از آن و توجه به موارد ذیل ضروری است .
داوطلب گرامی قبل از استفاده از نرم افزار انتخاب رشته مجازی الزامی است به نکات زیر توجه فرمایید:

۱-  اطلاعات این نرم افزار مربوط به رشته محل‌های آزمون سراسری سال گذشته (۱۳۹۴)می‌باشد و برخی رشته‌ها که در سال ۱۳۹۵ اضافه شده را در بر نمی گیرد. همچنین ممکن است در برخی از رشته‌ها در سال ۱۳۹۵ پذیرش انجام نشود. بنابراین رشته هایی که توسط این نرم افزار به شما معرفی می شود را دقیقاٌ با رشته های دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی سال ۱۳۹۵ بررسی و تطبیق دهید.

۲-  نرم افزار انتخاب رشته براساس کد رشته محل‌های دفترچه آزمون سراسری سال ۱۳۹۴ تنظیم شده است؛ از اینرو در انتخاب رشته سال ۱۳۹۵ بایستی صرفاً دفترچه این سال یعنی سال ۱۳۹۵ مورد توجه و استفاده قرار گیرد؛ ضمن اینکه در دفترچه سال ۱۳۹۵ نسبت به سال ۱۳۹۴ ممکن است کد رشته محل‌هایی اضافه، کم و یا اصلاح شده باشد.

۳-  رشته های تحصیلی دارای شرایط خاص را در صورتی انتخاب نمائید که جزو معرفی شدگان چند برابر ظرفیت که از طریق سایت سازمان تا ۹۵/۵/۲۳اعلام می شود باشید شایان ذکر است این نوع رشته ها در این سیستم پیشنهاد نمی شود .

۴-اگر در دو یا سه گروه آزمایشی شرکت نموده اید به تعداد گروههای آزمایشی رشته های پیشنهادی ارائه می گردد . توجه نمایید اگر در بیش از یک  گروه آزمایشی شرکت نموده و در انها مجاز به انتخاب رشته می باشید فقط و فقط یک فرم انتخاب رشته اینترنتی صد پنجاه تایی از تاریخ ۹۵/۵/۲۳ برای انتخاب رشته اصلی در اختیار شما قرار می گیرد و لزوما بایستی رشته ها را بر اساس علاقه و اولویت مورد نظر خود در آن یک فرم وارد نمایید ( به عبارت دیگر به ازای هر گروه مجاز به انتخاب رشته فرم صد پنجاه تایی جداگانه در اختیار شما قرار نمی گیرد )

۵- توجه نمایید که برای رشته های ویژه فرهنگیان ،رشته های دانشگاه فرهنگیان ، رشته های نیمه متمرکز ،رشته های گروه هنر که دارای آزمون عملی می باشند ،بورسیه و شرایط خاص و رشته پرستاری ویژه بهیاران و رشته هایی که در سال ۹۴ در دفترچه راهنمای شماره دو درج شده و در سال ۹۵ وجود نداشته اند در این سیستم رشته ای ارائه نمی شود که لزوما بایستی بر اساس مندرجات دفترچه اقدام نمایید.

۶-این سیستم به گونه ای طراحی شده که شانس قبولی تا حدودی از ردیف بالا به پایین افزایش می یابد .

۷- رشته های پیشنهادی دوره های پیام نور با توجه به اطلاعات ثبت نامی شما شامل محل تولد ، محل اقامت ،محل اخذ مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم و با توجه به شهرستان تحت پوشش هر دانشگاه مندرج در پیوست مربوطه (جدول نام مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور و شهرستانهای تحت پوشش هر مرکز یا واحد ) در صفحات  آخر دفترچه راهنمای شماره ۲ درج شده است .

۸-نکات اساسی در انتخاب رشته ، میزان علاقه  به  رشته ، میزان علاقه به دانشگاه و امکانات و شرایط دانشگاه و شهر محل تحصیل ، شرایط و  ضوابط خاص هر رشته یا نوع  رشته (روزانه ، نوبت دوم(شبانه) ،پیام نور ، غیر انتفاعی و…) مقطع تحصیلی رشته ، کاربرد زمینه های تخصصی رشته و مشاغل مورد تصدی پس از فراغت از تحصیل  ، شناخت از رشته ، میزان نمره کل داوطلب در زیر گروهها و …. می باشد استفاده از این سیستم و درج رشته های پیشنهادی آن در انتخاب رشته اصلی به هیچ وجه توصیه نمی شود.

۹-به داوطلبانی که تعداد رشته محل های محدودی به آنها اعلام شده است توصیه می شود بر اساس دفترچه راهنمای شماره ۲ نسبت به انتخاب سایر رشته های معادل رشته های اعلام شده از لحاظ نوع دوره ، نوع مقطع ، و …در انتخاب رشته اصلی اقدام نمایند

۱۰-برای نمایش موقعیت جغرافیایی دانشگاه ها باید به ترتیب ذیل عمل نمائید :
۱۰-۱- پس از مشاهده لیست دانشگاه ها جهت مشاهده موقعیت جغرافیایی می‌توانید بر روی دکمه “نمایش موقعیت جغرافیایی کلیه دانشگاه‌های پیشنهادی ” کلیک نمائید.
۱۰-۲- با کلیک بر روی نام هر دانشگاه در لیست سمت راست نقشه، امکان مشاهده دقیقتر مکان دانشگاه وجود دارد.

 آدرس کانال تلگرام ما :

https://telegram.me/kaninet_ir

درباره نویسنده

انتهای پیام/ انتشار خبر از كاني نت

یک نظر

  • شادي wrote on ۲۶ مرداد, ۱۳۹۵, ۱۲:۲۳

    سلام چطوری میتونم انتخاب رشته مجازی انجام بدم

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2018 كاني نت|KaniNet. محفوظ است.