دریافت دفترچه سوالات آزمون سراسری سال ۱۳۹۶

دریافت دفترچه سوالات آزمون سراسری سال 1396

آغاز کنکور سراسری ۹۶ با رقابت داوطلبان ریاضی،فنی و علوم انسانی:

به گزارش -“سایت خبری کانی نت kaninet”اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص زمان و نحوه اعلام علاقه مندی متقاضیان رشته‌های تحصیلی دارای شرایط خاص گروه آزمایشی هنر در آزمون سراسری سال ۱۳۹۶

پیرو اطلاعیه مورخ ۹۶/۴/۴ بدینوسیله به اطلاع داوطلبان گروه آزمایشی هنر علاقه مند به رشته های تحصیلی دارای شرایط خاص گروه آزمایشی هنر در آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ میرساند، به منظور شرکت در آزمون عملی رشته های ذیربط میبایست مطابق جدول ذیل نسبت به انتخاب حداکثر دو مجموعه از مجموعه های رشته‌های تحصیلی مربوط منحصراً به صورت اینترنتی از تاریخ ۱۳۹۶/۴/۱۷ تا ۱۳۹۶/۴/۲۲ از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org اقدام نمایند. با توجه به اینکه پذیرش دانشجو در رشته‌های تحصیلی مورد نظر در آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ بصورت متمرکز و با شرایط خاص صورت می‌پذیرد، داوطلبانی که اقدام به انتخاب یک مجموعه از مجموعه‌ رشته‌های تحصیلی ذیربط برای شرکت در آزمون عملی اقدام می‌نمایند، میبایست نسبت به پرداخت مبلغ ۲۵٫۰۰۰ (دویست و پنجاه هزار) ریال بابت هزینه آزمون عملی در هر یک از مجموعه‌های ذیل به صورت اینترنتی به وسیله کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب، از تاریخ فوق اقدام نمایند. داوطلبان در صورتی که متقاضی و علاقه مند به شرکت در آزمون عملی دو مجموعه از مجموعه‌ رشته‌های تحصیلی ذیل می‌باشند، می‌بایست نسبت به پرداخت مبلغ ۵۰۰٫۰۰۰ (پانصد هزار) ریال بصورت اینترنتی اقدام نمایند. بدیهی است عدم اعلام علاقهمندی و عدم پرداخت هزینه آزمون عملی وعدم شرکت درجلسه آزمون در تاریخ تعیین شده به منزله عدم امکان پذیرش آنان در این رشته‌ها خواهد بود.

به گزارش -“سایت خبری کانی نت kaninet”چهل و هفتمین ماراتن کنکور با تعداد ۹۳۰ هزار و ۲۰۸ داوطلب صبح امروز در سراسر کشور آغاز شد.

آزمون های مختلفی در سال ۹۶ برگزار می شود و هر یک از ماه های سال به ترتیب زمان اعلام نتایج و برگزاری برخی از آزمون هاست.

آزمون سراسری سال ۹۶ در صبح و بعد از ظهر امروز و فردا ۱۵ و ۱۶ تیرماه ۱۳۹۶ در حوزه های امتحانی مربوط برگزار می شود. در آزمون سراسری سال ۹۶ تعداد ۹۳۰ هزار و ۲۰۸داوطلب با هم به رقابت می پردازند که از این تعداد ۵۴۸ هزار و ۴۳۴ نفر معادل ۵۸.۹۶ درصد زن و ۳۸۱ هزار و ۷۷۴ نفر معادل ۴۱.۰۴ درصد مرد هستند.

آمار داوطلبان ثبت نام کننده در آزمون سراسری سال ۹۶ با تعداد ۹۳۰ هزار و ۲۰۸ داوطلب نسبت به آمار سال ۹۵ که ۸۶۰ هزار و ۴۳۷ نفر بوده است تعداد ۶۹ هزار و ۷۷۱ نفر یا معادل ۷.۵ درصد بیشتر است.

در سال های اخیر تعداد دختران داوطلب کنکور سراسری از پسران پیشی گرفته است اما در گروه های آزمایشی مختلف وضعیت متفاوتی حاکم است. در آزمون سراسری سال ۹۶ پسران در گروه علوم ریاضی و فنی و دختران در سایر گروه ها از جمله علوم انسانی، علوم تجربی، هنر و زبان های خارجی پیشتاز هستند.

در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی از ۱۴۸ هزار۵۰۰ داوطلب ،۵۲ هزار و ۵۳۱ نفر زن، و ۹۵ هزار و ۹۶۹ نفر مرد می باشند.هم چنین در گروه علوم انسانی از ۱۸۴ هزار و ۱۹۵ نفر داوطلب،۱۱۵ هزار و۴۶۶ نفر زن، و۶۸ هزار و۷۲۹ نفر مرد می باشند.

در گروه علوم تجربی از ۵۸۰ هزار و ۵۷۰ نفر ۳۶۷ هزار و۷۹۳نفر زن و۲۱۲ هزار و ۷۷۷نفر مرد تشکیل داده شده است.

در گروه هنر هم نیز از مجموع ۱۰ هزار و ۶۷۵ نفر داوطلب ۸ هزار و ۴۹ نفرزن و ،۲هزار و ۶۲۶نفر مرد می باشند.

در آخر در گروه زبان های خارجی از مجموع ۶هزار و۲۶۸ نفر داوطلب ۴ هزار و ۵۹۵نفر داوطلب زن و یک هزار ۶۷۳ نفر مرد تشکیل می شود.

نظر به اینکه آزمون سراسری سال ۹۶ برای هر یک از گروه های آزمایشی پنجگانه به صورت جداگانه برگزار می شود و داوطلب ضرورت دارد نسبت به دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون گروه های آزمایشی انتخابی خود اقدام کند، با توجه به تعداد ۹۳۰ هزار و ۲۰۸ داوطلب ثبت نام کننده در آزمون سراسری سال ۹۶ و آمار علاقمندان به شرکت در گروه های آزمایشی هنر و زبان های خارجی به تعداد ۱۶۳هزار و۵۰۹نفر، برای برگزاری آزمون سال ۹۶ در مجموع تعداد یک میلیون و ۹۳ هزار و ۷۱۷ کارت صادر شده است.

از تعداد یک میلیون و ۹۳ هزار و ۷۱۷ کارت صادر شده تعداد ۶۵۷ هزار و ۸۸۳کارت برای خواهران و ۴۳۵ هزار و ۸۳۴ کارت برای برادران صادر شده است و آزمون سراسری سال ۹۶ با این آمار برگزار می شود.

تعداد ۱۴۸ هزار و ۵۰۰ کارت برای گروه علوم ریاضی و فنی، تعداد ۵۸۰ هزار و ۵۷۰ کارت برای گروه آزمایشی علوم تجربی، تعداد ۱۸۴ هزار و ۱۹۵ کارت برای گروه آزمایشی علوم انسانی، تعداد ۶۱ هزار و ۹۸۵ کارت برای گروه آزمایشی هنر (با احتساب علاقمندان سایر گروه ها) و تعداد ۱۱۸هزار و ۴۶۷ کارت برای گروه آزمایشی زبان های خارجی (با احتساب علاقمندان سایر گروه ها) صادر شده است.
نتایج اولیه بصورت کارنامه از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش در دهه دوم مرداد ۹۶ اعلام می شود و انتخاب رشته اینترنتی نیز منحصراً از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش در همین زمان انجام می گیرد.نتایج نهایی آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ نیمه دوم شهریور ۹۶ منتشر می شود

گفتنی است؛  در کنکور ۹۶ پیشتازی پسران در ریاضی و دختران در تجربی و  انسانی می باشد.

دریافت دفترچه سوالات آزمون سراسری سال ۱۳۹۶

ضمن آرزوی توفیق برای داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال ۱۳۹۶، به منظور دسترسی هرچه سریعتر داوطلبان به سؤالات گروههای آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبانهای خارجی ، به اطلاع می رساند، سؤالات هریک از گروههای آزمایشی به شرح زیر در سایت سازمان درج و در دسترس داوطلبان عزیز قرار می گیرد.

ضمنا” کلید اولیه سوالات آزمون سراسری سال ۱۳۹۶(داخل کشور)، از ساعت ۲۱ روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۶/۴/۱۸ و کلید اولیه سوالات (خارج از کشور)، روز چهارشنبه بعدازظهر مورخ ۱۳۹۶/۴/۲۱ از طریق همین سایت قابل دریافت می باشد.

رئیس سازمان سنجش گفت: نتیجه اولیه کنکور سراسری به صورت کارنامه در نیمه اول مردادماه منتشر خواهد شد و تاکنون دانشگاهها ۷۴۰ هزار نفر ظرفیت به ما اعلام کرده اند.

دکتر ابراهیم خدایی در حاشیه بازدید از حوزه امتحانی گروه علوم انسانی کنکور ۹۶ در دانشکده فنی حرفه ای دخترانه ولی عصر در جمع خبرنگاران افزود: چهل و هفتمین دوره کنکور سراسری در همه حوزه ها در سر وقت خود آغاز شده و تاکنون مشکلی به ما گزارش نشده است.

وی گفت: ۹۳۰ هزار داوطلب در این دوره از آزمون شرکت کرده اند که ۵۹ درصد آنها زن و ۴۱ درصد مرد هستند.

خدایی یادآور شد: از میان ۵ گروه آزمایشی کنکور ۹۶ گروه تجربی با ۵۸۰ هزار داوطلب بیشترین تعداد داوطلب را دارد و پس از آن گروه انسانی ۱۸۴ هزار داوطلب، گروه ریاضی  ۱۴۸ هزار داوطلب، گروه هنر با احتساب علاقه مندان ۶۱ هزار داوطلب و گروه زبانهای خارجی با احتساب علاقمندان سایر گروه ها ۱۱۹ هزار داوطلب دارند.

۱۸ تیر زمان اعلام کلید سئوالات

وی تاکید کرد: سئوالات آزمون در هر گروه آزمایشی ۲ ساعت پس از پایان آزمون بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد و کلید اولیه یکشنبه ۱۸ تیرماه منتشر خواهد شد.

رئیس سازمان سنجش اظهار داشت: نتیجه اولیه به صورت کارنامه تنظیم شده و نیمه اول مردادماه از سوی سازمان سنجش منتشر می‌شود و انتخاب رشته در نیمه دوم مردادماه انجام خواهد شد. نتایج نهایی نیمه دوم شهریورماه اعلام می‌شود.

وی با اشاره به ظرفیت پذیرش در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی گفت: تاکنون ۷۴۰ هزار ظرفیت از سوی دانشگاهها به ما اعلام شده است که این میزان قطعا بیشتر خواهد شد. این ظرفیت بدون احتساب ظرفیت دانشگاه آزاد خواهد بود که البته پیش بینی می‌شود این دانشگاه نیز حدود ۵۰۰ هزار نفر ظرفیت داشته باشد.

وی درباره چالش هایی که امسال کنکور سراسری ۹۶ با آن مواجه شده است، گفت: چالش اصلی ما استان های گرمسری بودند که هماهنگی های لازم برای قطع نشدن برق در حوزه های آزمونی انجام می گرفت و پس از آن با همکاری نهادهای مختلف حفاظت و امنیت حوزه ها به طور کامل برقرار شد.

سئوالات کنکور امسال آسان تر است

رئیس سازمان سنجش افزود: نکته دیگر در مورد کنکور ۹۶ این است که سئوالات امسال با درجه دشواری کمتری طراحی شده است. برداشت ما این بود که احساس می کنیم آزمون ما به ویژه در گروه ریاضی کمی سخت است و داوطلبان نمرات پائین ترین کسب می کنند. از همین رو سئوالات امسال کمی آسانتر است.

تاثیر مثبت سوابق تحصیلی

وی درباره تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۶ نیز گفت: از دو سال گذشته بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش و مجلس شورای اسلامی تاثیر سوابق تحصیلی به صورت تاثیر مثبت است. در واقع ۲۵ درصد سوابق دیپلم و ۵ درصد سوابق پیش دانشگاهی تاثیر مثبت دارد.

خدایی با اشاره موضوع لو رفتن سئوالات امتحانات نهایی گفت: برای ما هم همچون رسانه ها گزارش هایی در زمینه سئوالات دیپلم و پیش دانشگاهی آمده است اما برای سازمان سنجش تنها گزارشات رسمی و مستند ملاک است. تا زمانی که به ما به صورت رسمی اعلام نشود نمی توانیم بگوییم که تاثیر می دهیم یا خیر اما در نهایت تاثیر به صورت مثبت خواهد بود به این معنی که اگر تاثیر نمره فرد را کمتر کند آن را در آزمونش تاثیر نمی دهیم.

وی افزود: البته در این زمینه ما نیز به وزارت آموزش و پرورش کمک خواهیم کرد تا روش های حفاظت آزمون خود را بهبود ببخشد.

ظرفیت ۸۵ درصد آموزش عالی بدون کنکور

رئیس سازمان سنجش درباره میزان ظرفیت پذیرش بدون آزمون یادآور شد: بر اساس قانون که از سال ۹۲ که قانون سنجش و پذیرش اجرایی شد، بر اساس تکلیف قانونی ما باید امسال به ۸۵ درصد ظرفیت بدون کنکور برسیم که حتما این اتفاق رخ می دهد.

وی گفت: در حال حاضر ۸۵ درصد ظرفیت آموزش عالی بدون کنکور است و داوطلبان تنها می توانند با انتخاب رشته وارد دانشگاه شوند اما رقابت اصلی در میان داوطلبانی است که می خواهند وارد دوره های روزانه شوند.

خدایی درباره سهمیه ایثارگران در کنکور ۹۶ گفت: امسال بر اساس قانون برنامه ششم توسعه که سهمیه ایثارگران را ۵ درصد توسعه داده و اضافه کرده است، رزمندگان با شش ماه حضور در جبهه، همسران آنها و همسران و فرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد می توانند از این سهمیه استفاده کنند.

وی گفت: بر اساس قانون اگر ۲۵ درصد سهمیه ایثارگران در کنکور ۹۶ پر نشود آن سهمیه به این سهمیه ۵ درصدی اختصاص می یابد.

رئیس سازمان سنجش تاکید کرد: پیش بینی می کنیم در یک سری از رشته های پرمتقاضی در دانشگاههای پرمتقاضی این ۳۰ درصد ظرفیت پر شود و ممکن است ظرفیت پذیرش آزاد از آن متاثر شود.

وی ادامه داد: ما مکاتبات لازم را در این زمینه انجام داده ایم که با توجه به افزایش سهمیه ایثارگران، ظرفیت پذیرش آزاد کاهش پیدا نکند که امیدواریم مسئولان کمک کنند و این اتفاق رخ دهد اما در غیر این صورت ممکن است ظرفیت آزاد از این مسئله متاثر شود.

خدایی درباره اطلاعیه سازمان سنجش و هشدار به داوطلبان درباره کلاهبرداری مجازی افزود: ما با پلیس فتا و وزارت اطلاعات همکاری های لازم را در این زمینه داریم و متاسفانه کلاهبرداری در فضای مجازی به شدت زیاد شده است تا حدی که افرادی که ادعا می کنند سئوال ها را در اختیار دارند اما برای راحتی خیال داوطلبان اعلام می کنند که آزمون سراسری در حفاظت کامل انجام شده است. ما اصلی در سازمان داریم که می گوییم سئوال آزمون که طراحی شد در آخر تنها توسط داوطلب دیده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه داوطلبان در حفاظت آزمون و اعلام تخلفات بهترین کمک ها را به ما کرده اند، گفت: با توجه به اطلاعاتی که سال گذشته داوطلبان از برخی حوزه ها به ما گزارش کردند ۱۰ نفر اخراج داشتیم که این تخلفات در حوزه تخلفات داوطلبی و تقلب ها بود به این صورت که داوطلبی از روی دست داوطلب دیگری نگاه کرده بود.

آزمون سراسری سال ۹۶ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶ تیرماه در  ۳۷۲ شهرستان و ۴۷۸ حوزه امتحانی در کشور و ۲۷ حوزه در ۲۳ کشور دنیا با حضور ۹۳۰ هزار و ۲۰۸ داوطلب برگزار می‌شود.

آزمون سراسری سال ۹۶ به منظور پذیرش دانشجو برای دوره های روزانه، شبانه (نوبت دوم)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی، پردیس های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و کدرشته های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود.

تعداد ۹۳۰ هزار و ۲۰۸ داوطلب ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۵۴۸ هزار و ۴۳۴ نفر معادل ۵۸.۹۶ درصد زن و ۳۸۱ هزار و ۷۷۴ نفر معادل ۴۱.۰۴ درصد مرد هستند.

با توجه به آمار علاقمندی داوطلبان در گروه های آزمایشی و آمار نهایی داوطلبان، تعداد یک میلیون و ۹۳ هزار و ۷۱۷ کارت برای داوطلبان صادر شده که از این میان، تعداد ۶۵۷ هزار و ۸۸۳ کارت برای خواهران و ۴۳۵ هزار و ۸۳۴ کارت برای برادران صادر شده است و آزمون سراسری سال ۹۶ با این آمار برگزار می شود.

آزمون گروه آزمایشی هنر عصر امروز پنجشنبه ۱۵ تیر ماه ۹۶ با رقابت ۶۱ هزار و ۹۸۵ نفر در گروه هنر برگزار شد.

در گروه هنر تعداد ۱۰ هزار و ۶۷۵ داوطلب ثبت نام کردند که از این تعداد، ۸ هزار و ۴۹ نفر معادل ۷۵.۴۰ درصد داوطلبان زن و ۲ هزار و ۶۲۶ نفر معادل ۲۴.۶۰ درصد داوطلب مرد بودند.

با احتساب علاقمندی سایر گروه ها تعداد ۶۱ هزار و ۹۸۵ کارت آزمون گروه هنر صادر شده است که از این تعداد ۴۳ هزار و ۸۸۳ نفر معادل ۷۰.۸۰ درصد زن و ۱۸ هزار و ۱۰۲ نفر معادل ۲۹.۲۰ درصد مرد هستند.

داوطلبان آزمون گروه هنر به ۱۰۰ سئوال عمومی در دفترچه شماره یک در مدت ۷۵ دقیقه و به ۱۶۰ سئوال اختصاصی در دفترچه شماره دو در مدت ۱۶۵ دقیقه پاسخ می دهند.

به گزارش مهر، آزمون سراسری سال ۹۶ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶ تیرماه در ۳۷۲ شهرستان و ۴۷۸ حوزه امتحانی در کشور و ۲۷ حوزه در ۲۳ کشور دنیا با حضور ۹۳۰ هزار و ۲۰۸ داوطلب برگزار می‌شود.

درب حوزه­­ های امتحانی صبح­ آزمون ها رأس‌ ساعت‌ ۷:۰۰ (هفت) صبح و بعدازظهرها رأس ساعت ۱۴:۳۰ (دو و نیم بعدازظهر) بسته خواهد شد و شروع فرآیند برگزاری آزمون صبح­ ها راس‌ ساعت‌ ۷:۳۰ (هفت و سی دقیقه) و بعداز ظهرها راس ساعت ۱۵:۰۰ (سه بعدازظهر) آغاز می­ شود. از ورود داوطلبان پس از بسته شدن درب حوزه­ های امتحانی ممانعت به عمل خواهد آمد.

آزمون سراسری سال ۹۶ به منظور پذیرش دانشجو برای دوره‌های روزانه، شبانه (نوبت دوم)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی، پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و کدرشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.

تعداد ۹۳۰ هزار و ۲۰۸ داوطلب ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۵۴۸ هزار و ۴۳۴ نفر معادل ۵۸٫۹۶ درصد زن و ۳۸۱ هزار و ۷۷۴ نفر معادل ۴۱٫۰۴ درصد مرد هستند.

آزمون گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح امروز پنجشنبه ۱۵ تیر ماه ۹۶ با رقابت ۱۴۸ هزار و ۵۰۰ نفر در گروه علوم ریاضی و فنی و تعداد ۱۸۴ هزار و ۱۹۵ نفر در گروه علوم انسانی برگزار شد.

در گروه علوم ریاضی و فنی تعداد ۱۴۸ هزار و ۵۰۰ داوطلب ثبت نام کردند که از این تعداد، ۵۲ هزار و ۵۳۱ نفر معادل ۳۵٫۳۷ درصد داوطلبان زن و ۹۵ هزار و ۹۶۹ نفر معادل ۶۴٫۶۳ درصد داوطلب مرد به رقابت پرداختند.

داوطلبان آزمون گروه علوم ریاضی و فنی به ۱۰۰ سئوال عمومی در دفترچه شماره یک در مدت ۷۵ دقیقه و به ۱۳۵ سئوال اختصاصی در دفترچه شماره دو در مدت ۱۷۵ دقیقه پاسخ دادند. این دفترچه ها از ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه امروز پنجشنبه ۱۵ تیرماه بر روی سایت سازمان سنجش منتشر شده است.

در گروه علوم انسانی تعداد ۱۸۴ هزار و ۱۹۵ داوطلب ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۱۵ هزار و ۴۶۶ نفر معادل ۶۲٫۶۹ درصد داوطلبان زن و ۶۸ هزار و ۷۲۹ نفر معادل ۳۷٫۳۱ درصد داوطلبان مرد به رقابت پرداختند.

داوطلبان آزمون گروه علوم انسانی به ۱۰۰ سئوال عمومی در دفترچه شماره یک در مدت ۷۵ دقیقه و به۱۸۰ سئوال اختصاصی در دفترچه شماره دو در مدت ۱۶۵ دقیقه پاسخ دادند. این دفترچه ها از ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه امروز پنجشنبه ۱۵ تیرماه بر روی سایت سازمان سنجش منتشر شده است.

آزمون سراسری سال ۹۶ در ۳۷۲ شهرستان و ۴۷۸ حوزه امتحانی در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶ تیرماه ۹۶ برگزار می‌شود.

کلید اولیه سئوالات آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ داخل کشور، از ساعت ۲۱ روز یکشنبه ۱۸ تیرماه ۹۶ و کلید اولیه سئوالات خارج از کشور، روز چهارشنبه ۲۱ تیرماه ۹۶ از طریق سایت سنجش قابل دریافت است.

“برای دانلود دفترچه سوالات کنکور سراسری سال ۳۹۶ اینجا را کنید “

 

درباره نویسنده

انتهای پیام/ انتشار خبر از كاني نت

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2018 كاني نت|KaniNet. محفوظ است.