داوطلبان کنکورسراسری که معدل زیر ۱۵ دارند دانشگاه شریف را انتخاب نکنند!

داوطلبان كنكورسراسري كه معدل زیر 15 دارند دانشگاه شریف را انتخاب نکنند!

به گزارش کانی نت به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف:

داوطلبان کنکورسراسری که معدل زیر ۱۵ دارند دانشگاه شریف را انتخاب نکنند!

دانشگاه صنعتی شریف از پذیرفته شدگان کنکور و علاقمندان به تحصیل دراین دانشگاه خواست فقط داوطلبانی که دارای معدل کتبی بیش از ۱۵هستند، این دانشگاه را به عنوان محل تحصیل خود انتخاب کنند.

علت این درخواست دانشگاه صنعتی شریف عدم موفقیت دانشجویانی بوده که در گذشته این دانشگاه را انتخاب کرده و از سطح علمی بالایی برخوردار نبوده اند.

اکثریت این قبیل دانشجویان علیرغم تمهیداتی که برای ارتقاء سطح علمی آنها اندیشیده شده، با توجه به سطح علمی دانشگاه و رقابت های موجود متأسفانه در تحصیلات خود در این دانشگاه موفق نبوده و برخی براساس ضوابط و مقررات مجبور به تر ک دانشگاه شده اند.

بنابراین دانشگاه صنعتی شریف توصیه کرد تنها داوطلبانی که دارای معدل کتبی بیش از ۱۵هستند، این دانشگاه را به عنوان محل تحصیل خود انتخاب کنند.

همچنین با توجه به این مساله که دانشجویان در زمان انتخاب رشته هستند دانشگاه صنعتی شریف توصیه کرد انتخاب رشته باید با آگاهی از سه مورد یعنی علاقه واقعی داوطلب، محتوای علمی و فنی رشته‌های گوناگون‌ و زمینه های کاربرد آنها و نیازهای جامعه , سطح علمی داوطلب و آمادگی لازم برای توفیق در هر رشته تحصیلی خاص صورت گیرد.

به داوطلبان توصیه می شود مشورت با صاحب نظران و دانش آموختگان هر رشته را جدی گرفته و از مشاوره با افراد نا آشنا به مسائل دانشگاهی و تأثیرپذیری از جو کاذب درخصوص چند رشته خاص پرهیز کنند.

متأسفانه عدم رعایت مسائل بالا باعث شده است که بسیاری از داوطلبان مستعد فقط به چند رشته خاص توجه کرده و از رشته های دیگر علیرغم اهمیت، زیبایی موضوعی، بازار کار خوب یا اهمیت راهبردی آنها با توجه به ویژگی های خاص این مرز و بوم، ذخایر ملی و نیاز مبرم جامعه غافل بمانند.

 

درباره نویسنده

انتهای پیام/ انتشار خبر از كاني نت

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2018 كاني نت|KaniNet. محفوظ است.