دانشگاه جامع علمی کاربردی امکان برگزاری دوره های دکتری و کارشناسی ارشد را ندارد

دانشگاه جامع علمي كاربردي امكان برگزاری دوره های دكتری و كارشناسی ارشد را ندارد

به گزارش -“سایت خبری کانی نت kaninet”- رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: این دانشگاه بر حسب ماموریت آموزشی خود، امکان برگزاری دوره های کارشناسی ارشد و دکتری را ندارد.

محمد اخباری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی: مأموریت علمی دانشگاه جامع علمی کاربردی، تربیت کارشناس و تکنسین است و بر همین اساس امکان برگزاری دوره های کارشناسی ارشد و دکتری را نداریم. در صورتیکه دوره ها به صورت پروژه ای یا در قالب طرح هایی تعریف شوند، شرایط برگزاری این دوره ها فراهم خواهد شد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا مسئله ادغام در دانشگاه های علمی کاربردی انجام می شود یا نه، گفت: مسئله ادغام واحد های دانشگاه علمی کاربردی، مسئله ای قدیمی است که در دولت قبل بیان شده بود و به کلی این موضوع را تکذیب می کنم.

اخباری اشاره ای هم به برنامه ششم توسعه کرد و اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه، مقام معظم رهبری بر عملی کردن علوم دانشگاهی تاکید داشتند که در همین راستا دانشگاه علمی کاربردی پیش قراول این طرح است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با تاکید بر مهارت محور بودن آموزش های این دانشگاه، خاطرنشان کرد: آموزش های دانشگاه علمی کاربردی بر مبنای آموزش های مهارتی است. بر همین اساس،  ۱۷ تا ۱۸ درصد دانشجویان دانشگاههای کشور در حال گذراندن دوره های آموزش مهارت محور هستند که طبق برنامه ششم توسعه، تعداد دانشجویانی که باید آموزش مهارت ببینند به ۳۵ درصد افزایش می یابد.

درباره نویسنده

انتهای پیام/ انتشار خبر از كاني نت

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 كاني نت|KaniNet. محفوظ است.