ثبت نام و خرید بن کارت دانشجویی سال ۱۳۹۵ بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

ثبت نام و خرید بن کارت دانشجویی سال 1395 بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

به گزارش -“سایت خبری کانی نت kaninet”-ثبت نام و خرید بن کارت دانشجویی سال ۱۳۹۵ بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران شروع شد.

راهنمای ثبت نام و خرید بن کارت دانشجویی:

 معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای سیاستهای ترویج کتاب و کتابخوانی و حمایت از نشر کشور،  هر ساله در ایام برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارت ویژه خرید یارانه ای کتاب را در اختیار دانشجویان عزیز قرار می دهد. در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نیز این کارت با شرایط ذیل در اختیار دانشجویان قرار می گیرد:

بن کارت دانشجویی صرفاً ویژه دانشجویان دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و طلاب علوم دینی است.

زمان ثبت نام: از ۲۸ فروردین  تا ساعت ۱۲ شب  ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ و از طریق سامانه ثبت نام  بن کارت دانشجویی به آدرس  bon.tibf.ir است.ثبت نام بن دانش آموزی از فردا صبح ۳۰ فروردین تا ۵ اردیبهشت.

زمان توزیع کارت: از تاریخ ۸ تا پایان نمایشگاه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ است.

تحویل کارت: متقاضیان پس از ثبت نام و تأیید هویت و پرداخت سهم دانشجو یا طلبه (به صورت اینترنتی یا از طریق آپ شرکت آسان پرداخت) برای دریافت بن کارت می‌بایست شخصا و صرفاً به شعبه‌ای که در زمان ثبت نام انتخاب نموده‌اند مراجعه کرده و از مراجعه به شعب دیگر خودداری نمایند. تاکید می شود کارت فقط به شخص متقاضی تحویل داده می شود و لا غیر. عزیزانی که روش کارت مجازی را انتخاب می کنند نیاز به مراجعه به شعب بانک را ندارند.

مدارک لازم هنگام دریافت کارت عبارتند از کارت دانشجویی یا طلبگی معتبر، کارت ملی یا شناسنامه جدید و شماره رهگیری ثبت‌نام در سامانه. مدارک دیگر مانند شناسنامه قدیمی یا گواهینامه مورد قبول نمی باشد.

هر دانشجو مجاز به دریافت یک کارت الکترونیکی یارانه‌ای کتاب است.

مبلغ موجود در کارت‌ها ۱،۰۰۰،۰۰۰ هزار ریال است که ۴۰۰،۰۰۰ هزار ریال آن به عنوان یارانه کتاب توسط معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ۶۰۰،۰۰۰ ریال آن نیز توسط شخص دریافت کننده کارت به صورت پرداخت می‌شود.

تاریخ اعتبار کارت ها: فقط در مدت برگزاری نمایشگاه اعتبار داشته و از طریق دستگاههای کارت خوان داخل غرفه ناشران  قابل استفاده است.

شماره موبایل معتبر: هر دانشجو هنگام ثبت نام، صرفا مجاز به ثبت یک شماره موبایل معتبر در سامانه است، بویژه اینکه مشخصات کارت خرید از طریق موبایل به وی پیامک خواهد شد. مسوولیت اشتباه در درج شماره موبایل و خسارات ناشی از آن بر عهده شخص متقاضی است.

ایمیل معتبر: ایمیل مورد استفاده باید حتما( بسیار مهم) معتبر بوده و به صورت صحیح وارد سامانه شود چرا که قابل ویرایش و عوض کردن نیست و برای ورود به سامانه و فراموشی رمز ورود یا دیگر اطلاعات، مورد نیاز است. عواقب وارد کردن ایمیل اشتباه به عهده دانشجو است.

فراموشی رمز عبور: چنانچه رمز عبور خود را فراموش کردید از قسمت فراموشی رمز عبور آن را بازیابی کنید. موقع چک کردن ایمیل چنانچه لینک مورد نظر را دریافت نکردید لطفا صندوق اسپم را نیز نگاه کنید.

مشکل در ثبت نام: ثبت نام دانشجو یا طلبه در سامانه در صورتی امکان پذیر است که شماره ملی و شماره دانشجویی یا طلبگی نامبرده در سامانه ثبت نام وجود داشته باشد. لیست تمام دانشجویان همراه شماره ملی و دانشجویی از وزارت علوم و دانشگاهها اخذ شده است و وارد سامانه شده است. چنانچه مشخصات دانشجو یا طلبه در سامانه وجود نداشت نمی تواند ثبت نام کند.

خلاصه مراحل خرید و استفاده از بن کتاب:

  1. ثبت نام در سامانه بن کارت دانشجویی به آدرس bon.tibf.ir و انتخاب روش دریافت بن کارت:

بن کارت مجازی: خرید کتاب از طریق اپلیکیشن آپ بدون نیاز به مراجعه حضوری به شعب بانک همراه با جوایز ارزنده برای استفاده کنندگان از بن کارت مجازی

بن کارت فیزیکی: قابل دریافت از شعب بانک شهر که در هنگام ثبت نام انتخاب کرده اید.

  1. پرداخت وجه بن کتاب از طریق گزینه تله پرداز اپلیکیشن آپ(اپلیکیشن آپ را با مراجعه به وبسایت http://app.733.ir دانلود و نصب کنید. اپلیکیشن آپ قابل نصب بر روی سیستم عامل های اندروید و ios می باشد.)
  2. پس از پرداخت مبلغ بن کتاب، یک حساب بانکی توسط بانک شهر برای متقاضیان بن کتاب ایجاد شده و اطلاعات آن شامل شماره کارت، رمز دوم، cvv2 و تاریخ انقضا از طریق پیامک برای شما ارسال می شود. شما می توانید پس از دریافت اطلاعات کارت، بدون نیاز به کارت فیزیکی به آسانی با استفاده از اپلیکیشن آپ در تمامی غرفه های نمایشگاه اقدام به خرید کتاب نموده و علاوه بر صرفه جویی در زمان و هزینه، از مزایا و جوایز در نظر گرفته شده برای پرداخت اپلیکیشنی بهره مند شوید.
  3. در صورتی که در هنگام ثبت نام گزینه بن کارت فیزیکی را انتخاب کرده اید، با مراجعه به شعب بانک شهر که در هنگام ثبت نام انتخاب کرده اید بن کارت خود را دریافت کنید.
  4. در صورت بروز هرگونه اشکال و یا سوال در خصوص نحوه استفاده از اپلیکیشن آپ با تلفن ۰۲۱۸۳۳۳۳ واحد پشتیبانی شرکت آسان پرداخت تماس بگیرید.

متقاضیان بن کارت دانشجویی توجه داشته باشند که هم پرداخت مبلغ خرید بن کارت مجازی و هم بن کارت فیزیکی فقط از طریق گزینه تله پرداز اپلیکیشن آپ انجام می شود. بنابراین  فارغ از اینکه در هنگام ثبت نام گزینه بن کارت فیزیکی یا بن کارت مجازی را انتخاب کرده اید، پس از ثبت نام در سامانه بن کارت داشجویی اپلیکیشن آپ را از وبسایت app.733.ir دانلود و نصب کنید و از طریق گزینه تله پرداز بن کارت خود را خریداری نمایید.

دانشجویان محترمی که برای دریافت بن کارت نمایشگاه کتاب سال۹۵ از طریق سایت مربوطه ثبت نام نموده و وجه مورد نظر را واریز کرده اند برای انجام خرید کتاب در طول نمایشگاه دو گزینه و روش را در اختیار دارند:

۱- خرید از طریق اپلیکیشن آپ با کارت مجازی: بدون نیاز به کارت فیزیکی(راهنمایی درسایت نمایشگاه و سایت آسان پرداخت)

۲- خرید با کارت فیزیکی: با مراجعه به شعبه بانک شهر که در زمان پرکردن فرم ثبت نام(سایت ثبت نام نمایشگاه) توسط دانشجو تعیین گردیده است.

 برای دریافت راهنمای ثبت نام از طریق اپلیکشن آپ  کلیک کنید.

 برای دریافت اپلیکیشن فوق اینجا کلیک کنید.

“برای ثبت نام اینجا کلیک کنید”

درباره نویسنده

انتهای پیام/ انتشار خبر از كاني نت

یک نظر

  • محمد wrote on ۳۱ فروردین, ۱۳۹۵, ۱۰:۳۱

    سلام تو رو خدا من که گوشی لمسی ندارم باید چکار کنم .؟

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 كاني نت|KaniNet. محفوظ است.