ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی

ثبت نام تكميل ظرفيت كارشناسي دانشگاه آزاد اسلامي

به گزارش -“سایت خبری کانی نت kaninet”-تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه آزاد از امروز آغاز می‌شود

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد گفت: مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی این دانشگاه از امروز آغاز و تا جمعه ۲۱ مهر ۹۶ ادامه دارد.

امیررضا شاهانی رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی دبر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده مرحله تکمیل ظرفیت مقاطع کارشناسی سراسری ۹۶ و دکترای حرفه‌ای رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از امروز  ۱۷ آغاز و تا پایان جمعه ۲۱ مهرماه سال ۹۶ ادامه دارد.

وی عنوان کرد: داو‌طلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند می‌توانند در مرحله تکمیل ظرفیت مقاطع کارشناسی سراسری سال ۹۶ و دکترای حرفه‌ای شرکت کرده و نسبت به انتخاب رشته‌های مورد نظر خود در مدت باقی‌مانده اقدام کنند.

شاهانی تاکید کرد: ضرورت دارد داوطلبانی که قصد انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت مقاطع کارشناسی سراسری سال ۹۶ و دکترای حرفه‌ای رشته‌های پزشکی دارند در این مهلت باقی مانده با مراجعه به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.org نسبت به انتخاب رشته کد رشته محل‌های خود اقدام کنند.

جهت استفاده از سیستم ثبت نام دانشگاه آزاد میبایست حداقل از مرورگر Internet Explorer نسخه ۸٫۰ یا بالاتر و یا مرورگر FireFox یا GoogleChrome استفاده نمایید.

در طی مراحل انتخاب رشته از کلیک بر روی دکمه Back مرورگر خود و بازکردن بیش از یک صفحه مرورگر بر روی کامپیوتر خود جدا خودداری نمایید.

در صورتی که در مراحل انتخاب رشته در سیستم به مشکلی برخورد نمودید، پنجره های مرورگر را بسته و از ابتدا مراحل انتخاب رشته را آغاز نمایید.

پس از پرکردن فرمهای انتخاب رشته، سیستم پیش از ثبت نهایی، پیش نمایش اطلاعات را جهت بررسی صحت آن، به شما نمایش خواهد داد.

در پایان مراحل انتخاب رشته و در صفحه ثبت نهایی، سیستم به شما «رسید انتخاب رشته» خواهد داد. این صفحه را چاپ کرده تا در صورت بروز مشکل همراه خود داشته باشید.

توجه داشته باشید که انتخاب رشته شما زمانی انجام گرفته است که از سیستم «رسید انتخاب رشته» دریافت نمایید.

پس از پایان مراحل انتخاب رشته جهت خروج از برنامه حتما بر روی دکمه خروج در قسمت پایین منوی سمت راست صفحه کلیک نمایید .

در صورت مواجه شدن با هرگونه مشکل و یا سوال می توانید به ترتیب ذیل عمل نمایید:

الف : مشکل در روند انتخاب رشته اینترنتی: مراجعه به بخش «پاسخگویی به سوالات» از منوی بالای صفحه

ب : هر گونه سوال در مورد شرایط و ضوابط ثبت نام: مراجعه به «سیستم پاسخ گویی به سوالات» و یا تماس با شماره تلفن های معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی: ۴۷۴۳-۰۲۱

ضمن آرزوی توفیق جهت داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری ۹۶ توجه داوطلبان را به نکات ذیل معطوف می نماید :

کلیه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون سراسری سال ۹۶ گروه آزمایشی علوم تجربی مجاز به شرکت در این مرحله از تکمیل ظرفیت می‌باشند.

جهت انتخاب رشته/محل لازم است کارت اعتباری انتخاب رشته به صورت الکترونیکی از طریق همین سامانه خریداری شود.

داوطلب امکان انتخاب حداکثر ۲۰ رشته/محل را خواهد داشت و لازم است رشته/محل‌های انتخابی خود را به ترتیب اولویت انتخاب و در محل مربوطه درج نماید.

داوطلبان حائز شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران مطابق اطلاعات مندرج در کارنامه از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مطابق ضوابط از این سهمیه بهره‌مند خواهند شد. لکن آن دسته از داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال ۹۶ که حائز شرایط استفاده از سهمیه «بسیجی فعال» می‌باشند لازم است در فرم انتخاب رشته و در محل مربوطه تمایل خود جهت استفاده از این سهمیه را اعلام نمایند.
بسیجی فعال : براساس مصوبه هیأت محترم وزیران در جلسه مورخ ۲۸/۴/۷۷ بسیجیانی که حائز یکی از شرایط آئین‌نامه اجرایی ماده ۲۰۱ باشند، مشمول قانون ایجاد تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور مصوب سال ۱۳۷۶ و آئین‌نامه اجرایی آن هستند که این مصوبه در دانشگاه آزاد اسلامی اجرا می‌شود.

تذکر ۱ : واجدین شرایط استفاده از سهمیه بسیجی فعال، فقط یک بار حق استفاده از سهمیه مزبور را در صورت قبولی و ثبت‌نام دارند بنابراین داوطلبانی که قبلاً در هر یک از مقاطع تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی از سهمیه مذکور استفاده کرده و ثبت‌نام نموده باشند حق استفاده مجدد از آن را ندارند.

تذکر ۲ : داوطلبان واجد شرایط استفاده از سهمیه بسیجی فعال جهت برخورداری از این امتیاز به منظور پذیرش در آزمون در حد ظرفیت مصوب سهمیه‌ها می‌بایستی ۹۰ درصد نمره کل آخرین نفر پذیرفته شده عادی «بدون سهمیه» در رشته‌های کارشناسی و ۹۵ درصد نمره کل آخرین نفر پذیرفته شده عادی «بدون سهمیه» در رشته‌های دکتری حرفه‌ای را کسب نمایند.

تذکر ۳ : دریافت کد رهگیری از مراکز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و درج آن در فرم ثبت‌نام اینترنتی برای متقاضیان استفاده از سهمیه بسیجی فعال اجباری است.

گزینش علمی داوطلبان در انتخاب‌های ۲۰‌گانه صرفاً براساس نمره کل داوطلب در زیرگروه متناسب با رشته‌های انتخابی بوده و درج یک رشته/محل در اولویت اول مزیت رقابتی را برای داوطلب ایجاد نخواهد کرد.

پذیرش دانشجو در رشته پزشکی – دکتری عمومی واحد زاهدان تنها از بین داوطلبان بومی استانهای سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان جنوبی خواهد بود.

انتخاب رشته مامایی در گروه علوم تجربی تنها برای داوطلبان «زن» مجاز می‌باشد.

داوطلبان پس از انتخاب رشته می‌توانند با مراجعه مجدد به این سامانه و بدون خرید کارت اعتباری مجدد نسبت به ویرایش رشته/محل‌های انتخابی خود اقدام نمایند. در این صورت آخرین ویرایش انجام شده توسط داوطلب ملاک عمل قرار خواهد گرفت و انتخاب رشته قبلی وی فاقد اعتبار خواهد بود.

تذکر مهم:
شهریه ظرفیت خودگردان واحدهای دانشگاهی مطابق شهریه رشته‌های پردیس‌های خودگردان مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد و لازم است داوطلبان در زمان انتخاب رشته نهایت دقت را در انتخاب این رشته/محل‌ها داشته باشند.

درباره نویسنده

انتهای پیام/ انتشار خبر از كاني نت

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2018 كاني نت|KaniNet. محفوظ است.