ثبت نام آزمون مشاور حقوقی و وکالت دادگستری سال ۹۶

ثبت نام آزمون مشاور حقوقی و وکالت دادگستری سال ۹۶

به گزارش -“سایت خبری کانی نت kaninet” شروع ثبت نام آزمون مشاور حقوقی و وکالت دادگستری سال ۹۶

مرکز امور مشاوران حقوقی ، وکلاو کارشناسان قوه قضاییه به منظور جذب و تامین وکلای مورد نیاز در نقاط مختلف کشور ، شرایط و ضوابط ثبت نام و شرکت در آزمون متقاضیان وکالت سال ۱۳۹۶ را به شرح زیر اعلام می نمایند و به متقاضیان محترم اکیدا توصیه می گردد قبل از هر گونه اقدام به ثبت نام برای آزمون کلیه مطالب این اطلاعیه را به دقت مطالعه و در صورتیکه واجد همه شرایط می باشند با قبول مفاد این اطلاعیه نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

الف) شرایط متقاضیان آزمون وکالت:

۱) تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران
۲) داشتن حداقل ۲۴ سال تما شمسی و حداکثر ۶۵ سال تمام شمسی در زمان ثبت نام آزمون
۳) داشتن حداقل دانشنامه معتبر کارشناسی از دانشکده های معتبر داخلی یا خارجی (در حالت اخیر، به شرط ارزیابی رسمی) درشاخه های رشته حقوق در زمان ثبت نام آزمون (مدارک معادل پذیرفته نمی شود).
۴) داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان در زمان ثبت نام آزمون
۵) عدم سوء پیشینه مؤثر کیفری و عدم محرومیت از حقوق اجتماعی .
۶) عدم اعتیاد به مواد مخدر و سکرآور به تائید سازمان پزشکی قانونی و عدم تجاهر به فسق .
۷) نداشتن سوء شهرت .
۸) داشتن وثاقت و تعهد به اصل نظام و قانون اساسی .
۹) عدم محکومیت به انفصال دائم از خدمات قضایی یا خدمات دولتی یا وکالت دادگستری و یا سلب صلاحیت
۱۰) عدم اشتغال (اعم از رسمی ، قراردادی ، پیمانی) در وزارتخانه ها ، موسسات ، سازمانها و شرکتهای دولتی ، نهادهای انقلاب اسلامی، شهرداریها و موسسات مامور به خدمات عمومی و عدم اشتغال به شغل مدیر دفتری یا دفتریاری درزمان صدور پروانه
۱۱) پذیرش صرفاً از میان داوطلبان بومی هر حوزه قضایی انجام میشود.
تبصره : داوطلبان بومی به افرادی اطلاق می شود که دارای شرایط ذیل باشند:
أ . افرادی که مقطع تحصیلی دوره متوسطه را در حوزه قضائی مورد تقاضا گذرانده باشد. (با ارائه گواهی مدرک دیپلم)
ب . افرادی که در پنج سال اخیر در حوزه قضائی مورد تقاضا سکونت داشته باشند. (با ارائه مدارک سکونت)
ت . در اولویت بعدی در صورتی که ظرفیت حوزه قضایی توسط مشمولین بند الف و   تکمیل نشود از افرادی که در پنج سال اخیر در استان حوزه قضایی مورد تقاضا سکونت داشته باشند ،پذیرش انجام خواهد شد. (با ارائه مدارک سکونت)
ب) نحوه ثبت نام:
۱) متقاضیان آزمون وکالت می بایستی از تاریخ ۱۳۹۶/۰۶/۱۲ تا پا یان وقت اداری مورخ ۱۳۹۶/۰۶/۲۵ به وبسایت مراجعه و ضمن مطالعه دقیق شرایط مندرج در آگهی ، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند .
۲) هزینه شرکت در آزمون ۸۰۰۰۰۰ ریال (۸۰ هزارتومان) می باشد که لازم است در هنگام ثبت نام با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب نسبت به پرداخت هزینه اقدام نمایند.
۳) متقاضیان لازم است یک قطعه عکس ۳*۴ با زمینه روشن را اسکن و با حجم حداکثر ۱۵۰ کیلوبایات در هنگام ثبت نام بارگذاری نمایند .
ج) زمان آزمون و نحوه اخذ کارت ورود به جلسه:
تاریخ توزیع کارت و زمان آزمون متعاقباً از طریق سایت ثبت نام اعلام می گردد.
ه) نحوه انتخاب و آموزش:
۱( مواد امتحانی برای داوطلبان وکالت عبارتند از: متون فقه در حد تحریرالوسیله، آئین دادرسی کیفری و مدنی، حقوق مدنی، امور حسبی، حقوق تجارت، حقوق جزای عمومی و اختصاصی و حقوق ثبت اسناد و املاک.
۲) از پذیرفته شدگان آزمون کتبی که مدارک و شرایط آنان در ثبت نام حضوری تایید شود ، مصاحبه شفاهی بعمل خواهد آمد. این دسته از داوطلبان موظفند در تاریخ های اعلام شده در وبسایت مرکز در مصاحبه شفاهی شرکت نمایند. تاریخ های تعیین شده به هیچ وجه تمدید نخواهد شد و از کسانی که در تاریخ مقرر در مصاحبه علمی شرکت نمایند، مصاحبه دیگری به عمل نخواهد آمدو قبولی آزمون آنان کان لم یکن خواهد بود.
۳) پذیرفته شدگان مصاحبه علمی پس از تایید صلاحیت های عمومی به کارآموزی معرفی می شوند. این افراد موظفند کارآموزی را در زمان تعیین شده شروع و به پایان برسانند. درصورت تأخیر غیرموجه بیش از یکسال در مجموع  مراحل کارآموزی ، اختبار و تحلیف قبولی آنان کان لم یکن خواهد شد. مرجع تشخیص موجه بودن غیبت این مرکز می باشد.
۴) پذیرش متقاضیان در حوزه های قضائی مورد نیاز بر اساس جداول پیوست خواهد بود .
ی) تذکرات مهم:  
۱) وجه پرداختی بابت ثبت نام به هیچ وجه مسترد نخواهد شد.
۲( ایثارگران (جانبازان حداقل ده درصد (۱۰%)، آزادگان با حداقل سه ماه سابقه اسارت و رزمندگان با داشتن حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه، فرزندان و همسران شهدا،  فرزندان و همسران جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵%) و بالاتر، فرزندان و همسران آزادگان، و فرزندان رزمندگان دارای حداقل دوازده ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه) از اولویت مقارر و امتیاازات مربوطه برخوردار خواهند بود.
۳) مشمولین بند ۲ ضروری است گواهی مربوطه و کارت ایثار را از مراجع ذیصلاح حسب مورد (بنیاد جانبازان انقلاب اسلامی استان، ستاد رسیدگی به امور آزادگان، بنیاد شهید انقلاب  اسلامی) تا قبل از برگزاری آزمون اخذ نمایند . همچنین در زمان ثبت نام آزمون در محل مربوطه ایثارگری خود را درج نمایند. در غیر اینصورت این مرکز هیچگونه مسئولیتی جهت اعمال سهمیه ایشان نخواهد داشت.
۴) وفق مصوبه هیئت اجرائی ، افرادی که فاقد لیسانس رشته حقوق می باشند اما مدرک کارشناسی ارشد رشته های حقوق را دریافت نموده اند و همچنین دانشجویان ترم آخر حقوق نمی توانند در آزمون شرکت نمایند و تنها افرادی مجاز به شرکت در آزمون هستند که دارای مدرک کارشناسی شاخه های حقوق باشند .همچنین افرادی که دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته حقوق هستند فقط درصورتی مجاز به شرکت در آزمون خواهند بود که دارای مدرک کاردانی شاخه های حقوق باشند.
۵) مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلاء و کارشناسان هیچگونه تعهدی در تامین امکانات رفاهی نظیر خوابگاه و غیره در کلیه مراحل آزمون تا صدور پروانه برای داوطلبان نخواهد داشت .
۶) تغییر حوزه قضایی داوطلبان پس از پایان مهلت ثبت نام به هیچ وجه مقدور نمی باشد لذا لازم است متقاضیان در انتخاب حوزه قضایی با توجه به شرایط و امکانات خود دقت لازم را معمول نمایند .
۷) چنانچه در هر مرحله از آزمون تا صدور پروانه و بعد از آن خلاف اظهارات و مدارک ارسالی از سوی داوطلبان ثابت گردد ازفهرست داوطلبان یا پذیرفته شدگان حذف و در صورت صدور پروانه نیز پروانه آنان باطل خواهد شد .
۸) وکلاء متقاضی تغییر حوزه قضائی ، در صورتیکه امتیاز لازم برای حوزه قضایی مورد تقاضا را کسب نمایند، فارغ  از سهمیه تخصصی آن حوزه پذیرش خواهند شد .
۹) متولدین ۱۳۳۱/۰۶/۳۱ تا ۱۳۷۲/۰۶/۳۱ مجاز به ثبت نام در آزمون می باشند.
۱۰)  متقاضیانی که تاریخ فراغت از تحصیل آنها تا ۱۳۹۶/۰۶/۳۱ باشد مجاز به ثبت نام در آزمون می باشند.
۱۱)  آقایانی که تاریخ کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت دائم آنان تا ۱۳۹۶/۰۸/۲۵ باشد مجاز به ثبت نام در آزمون می باشند.
۱۲) کلیه اطلاع رسانی ها اعم از اعلام زمان دریافت کارت ورود به جلسه و زمان و مکان آزمون، اعلام نتیجه آزمون ، زمان ثبت نام حضوری قبول شدگان آزمون کتبی، زمان مصاحبه شفاهی و سایر مراحل از طریق همین وبسایت و یا وبسایت مرکز خواهد بود و متقاضیان موظف به پیگیری از این طریق می باشند و در صورت عدم اطلاع از هر یک از مراحل مسئولیت آن متوجه متقاضی است و هیچگونه حقی برای تکرار هیچیک از مراحل فوق برای وی نخواهد بود و این مرکز هیچگونه تعهدی برای تکرار آن مراحل نخواهد داشت.

تاریخ اتمام ثبت نام بیست و پنجم شهریور ۱۳۹۶
آزمون به صورت متمرکز در تهران انجام میشود
امکان ویرایش اطلاعات بعد از پایان مهلت ثبت نام برای داوطلبان عزیز وجود دارد
داوطلبان محترم که تنوانسته اند اسکن عکس خود را وارد سیستم نمایند و یا از ثبت نام خود پرینت تهیه نمایند در مهلت مورد نظر میتوانند این کار را انجام دهند و جای نگرانی نیست
داوطلبانی که دارای مدرک تحصیلی از دانشگاههای علمی کاربردی بوده و یا دارای مدرک تحصیلی فقه و مبانی حقوق میباشند میتوانند در آزمون شرکت کنند
قبل از اقدام به ثبت نام فایل عکس خود را تهیه نموده و حاضر نمایید.

تاریخ توزیع کارت ورود به جلسه آزمون و تاریخ امتحان متعاقبااعلام خواهد شد.

طفا نکات ذیل را در ورود اطلاعات رعایت فرمایید:

مبلغ مورد نظر جهت خرید کارت آزمون هشتصد هزار ریال می باشد
در صورت واجد شرایط یودن، ثبت نام نمایید
قبل از خرید کارت ، آگهی آزمون را حتما مطالعه فرمایید
مبلغ پرداختی به هیچ عنوان قابل برگشت نیست
کد ملی و تمامی اطلاعات ذیل را به صورت صحیح وارد نمایید
هر داوطلب با کد ملی خود ، فقط مجاز به خرید یک کارت می باشد .

تاریخ اتمام ثبت نام ساعت ۲۴ روز ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ می باشد
– در هنگام فرآیند تکمیل اطلاعات به هیچ وجه از دکمه بازگشت مرورگر خود استفاده نکنید.
– حتما از مرورگر های Firefox ، Chrome و یا Internet Explorer 10 استفاده نمایید

درباره نویسنده

انتهای پیام/ انتشار خبر از كاني نت

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 كاني نت|KaniNet. محفوظ است.