تمدید انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی

تمديد انتخاب رشته آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي

به گزارش -“سایت خبری کانی نت kaninet” مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد آزاد تمدید شد .

مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد و ثبت‌نام بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی تا ٣١ تیرماه تمدید شد.

دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد، بنا به درخواست داوطلبانی که موفق به انتخاب رشته نشده‌اند، مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶ و ثبت‌نام بدون آزمون این مقطع در دانشگاه آزاد اسلامی تا ۳۱ تیرماه تمدید شد.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشدبر اساس کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور می‌توانند متناسب با کد رشته امتحانی خود حداکثر ۱۰۰ رشته محل را در دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب کنند.

داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.org ابتدا دفترچه راهنما را از سامانه مذکور دریافت کرده و بعد از مشاهده و مطالعه دقیق دفترچه راهنما و یا بررسی جدول / رشته‌محل‌ها در سایت مذکور اقدام به خرید کارت اعتباری و انتخاب رشته کنند.

مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تمدید می‌شود

معاون آموزشی دانشگاه آزاد با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با سرپرست جدید دانشگاه آزاد از تمدید مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد این دانشگاه خبر داد.

علیرضا رهایی معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم اولین جلسه هیات رئیسه که صبح امروز در سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز با  فرهاد رهبر سرپرست جدید دانشگاه آزاد جلسه ای برای رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد خواهیم داشت تا برای تمدید مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد داوطلبان تصمیم گرفته شود، البته این فرصت تمدید می شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد تعامل خوبی با وزارت علوم دارد، تصریح کرد: طی این ۱۰ روز با وزارت علوم تعامل خوبی داشتیم و بسیاری از رشته های دانشگاه آزاد برای تایید نهایی به شورای گسترش دانشگاه ها ارائه شده است.

پژوهش در دانشگاه آزاد جناح بندی نمی‌شناسد‌

سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلام با بیان اینکه از هر جناح و دسته‌ای برای تحقیق در دانشگاه استفاده می‌شود از تصمیم دانشگاه آزاد مبنی بر افزودن جرات علمی در دانشجویان خبر داد.

فرهاد رهبر سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم اولین جلسه هیات رئیسه که صبح امروز در سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد، با بیان اینکه من از حسن اعتماد اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد به دلیل اینکه این مسئولیت را به من سپردند تشکر می کنم، اظهار کرد: امیدوارم با همکاری یکدیگر بتوانیم دانشگاه آزاد را در مسیر رسیدن به اهدافمان برسانیم.

وی با اشاره به اینکه تاسیس دانشگاه آزاد پاسخی به نیازهای علمی ایران است، مطرح کرد: دانشگاه آزاد علی رغم نوپا بودنش نسبت به سایر دانشگاه های قدیمی سرعت خوبی در حوزه علم و پژوهش به دست آورده است و با کمک همه اعضا، کارکنان و دانشجویان سطح علمی این دانشگاه را روز به روز ارتقاء می بخشیم.

سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص دانشگاه آزاد، تصریح کرد: رهبری فرموده اند کلید پیشرفت کشور توسعه علم و فناوری است و دانشگاه  آزاد این نکته را به خوبی اثبات کرده است.

رهبر با تاکید بر اینکه نوآوری و نواندیشی مخصوص استادان نیست بلکه دانشجویان با هدایت اعضای هیات علمی و استادان نیز این کار را باید انجام دهند، عنوان کرد: دانشگاهیان توانسته اند به تولید علم برسند اما به جرات علمی نرسیده اند و بنا بر تاکید مقام معظم رهبری نتوانسته ایم علم را به ثروت و ارزش افزوده تبدیل کنیم.

وی با بیان اینکه تبدیل ایده به محصول این جرات را از محققان گرفته و دانشگاه آزاد  تصمیم دارد جرات علمی را به توان علمی بیافزاید، بیان کرد: دانشگاه امروز با تکیه بر درآمد ناشی از آموزش نمی تواند به اهدافش برسد بلکه باید بر پژوهش تکیه کنیم.

سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه پژوهش در دانشگاه آزاد جناح بندی نمی شناسد و اگر این موضوع اتفاق بیفتد، سقوط می کنیم، تصریح کرد: از هر جناح و دسته ای برای تحقیق در دانشگاه استفاده می شود و آغوشش برای تحقیقات باز است.

رهبر با اشاره به اینکه ما باید سرعت علمی در کشور را نسبت به دنیا افزایش دهیم، اظهار کرد: در غیر این صورت عقب می مانیم و تنها در ابن حالت است که دانشگاه می تواند ارتقای علمی اش را افزایش دهد و این موضوع جز با حمایت و جرات علمی دادن به دانشجویان محقق نمی شود.

سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی پایان گفت: من از حسن اعتماد اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد به دلیل این مسئولیت تشکر می کنم.

دانشگاه آزاد ثمره نفس گرم امام و انقلاب/ از همه افراد برای این دانشگاه استفاده می‌شود

دبیرکل هیات موسس دانشگاه آزاد گفت: دانشگاه آزاد ثمره نفس گرم امام و انقلاب جهت گیری این دانشگاه بر اساس خط مشی رهیری معظم است

علی محمد نوریان دبیر کل هیات موسس دانشگاه آزاد و رئیس سابق این دانشگاه در اولین جلسه هیات رئیسه که صبح امروز در سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه آزاد ثمره انقلاب است و از آقای ولایتی بابت دعوت من به همکاری در این دانشگاه تشکر می‌کنم و به آقای رهبر تبریک می‌گویم و تجربیات خود را در اختیار وی قرار می‌دهم.

وی بیان کرد: امیدوارم کشتی دانشگاه آزاد در دریای پرتلاطم، خود را تا ساحل مقصود نگه دارد و مورد عنایت رهبری و مطالبات مردم و ایثارگران است.

رئیس سابق دانشگاه آزاد یادآور شد:  نظرات من شخصی نبوده و برای اعتلای دانشگاه آزاد است.

تلاش‌های روسای سابق دانشگاه آزاد ستودنی است فعالیت ۷۰ هزار استاد تمام وقت در دانشگاه آزاد

رئیس هیات امنا و موسس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به فعالیت ۷۰ هزار استاد تمام وقت در دانشگاه آزاد گفت: تلاش‌های روسای سابق دانشگاه آزاد ستودنی است.

علی اکبر ولایتی رئیس هیات امنا و موسس دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم اولین جلسه هیات رئیسه که صبح امروز در سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه آزاد یکی از دستاورد‌های ارزشمند نطام مقدس جمهوری اسلامی است که نفس گرم مقدس امام خمینی به عنوان پشتوانه و سران سه قوه در زمان حیات امام داشتند و در راس آنها مرحوم هاشمی زحمات زیادی کشیدندند.

وی با بیان اینکه آقایان جاسبی، میرزاده و نوریان هریک به سهم خودشان فعالیت‌های خوبی کردند، تصریح کرد: مردم هیچ ملتی به اندازه ایران طالب علم نیستند و اکنون از نظر تعداد دانشجو جز چند کشور اول دنیا هستیم.

رئیس هیات امنا و موسس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: رهبری به دانشگاه آزاد عنایت ویژه‌ای دارند که باید این مرکز پاسخگوی علم و فناوری و اقتصاد دانش محور باشند،  قریب به ۷۰ هزار استاد و تمام وقت و خانواده‌ آنها و مردم ولی نعمت ما هستند که رابطه‌ای دور و نزدیک با این دانشگاه دارند و نگاه ما جهت گیری رهبری است.

وی افزود: از امکانات دانشگاه آزاد استفاده بهینه شده و نباید افرادی که سال‌ها زحمت کشیدند کنار کشیده شوند و در این دانشگاه به روی همه باز است که باید از همه نخبگان استفاده کرده و از رشته های کاربردی برای تقویت این مرکز آموزشی استفاده کنیم.

ولایتی یادآور شد: دانشگاه آزاد از پول مردم ساخته شده است و آقای نوریان به سمت دبیرکلی هیات موسس باقی می‌مانند و افراد مختلف بدون دلیل از این دانشگاه کنار گذاشته نمی شوند که من امیدوارم شورای عالی انقلاب فرهنگی رئیس جدید دانشگاه آزاد را تایید کند.

اهمیت و حساسیت نقش دبیر کلی هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر ولایتی با صدور حکمی بر استمرار وظیفه حساس و مهم دکتر نوریان به عنوان دبیر کل هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر علی اکبر ولایتی، رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در حکم خود آورده است:

جناب آقای دکتر علی محمد نوریان

ضمن تشکر از تلاش‌های ارزشمند حضرتعالی در دوره سه ماه سرپرستی دانشگاه آزاد اسلامی، ضروری است که کماکان به وظیفه حساس و مهم دبیرکلی هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه دهید. طبیعی است که آقای دکتر فرهاد رهبر ـ. سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی ـ. از تجربیات شما به عنوان یک مشاور امین و کاردان استفاده خواهند نمود.

توفیقات حضرتعالی را از درگاه خداوند متعال خواهانم.

 

درباره نویسنده

انتهای پیام/ انتشار خبر از كاني نت

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 كاني نت|KaniNet. محفوظ است.