انتخاب رشته کنکورسراسری و ثبت نام وپذیرش بر اساس سوابق تحصیلی تا چهارشنبه ادامه دارد

انتخاب رشته کنکورسراسری و ثبت نام وپذیرش بر اساس سوابق تحصیلی تا چهارشنبه ادامه دارد

انتخاب رشته کنکورسراسری و ثبت نام وپذیرش بر اساس سوابق تحصیلی تا چهارشنبه ادامه دارد

به گزارش کانی نت به نقل از روابط عمومی سازمان سنجش کشور:

انتخاب رشته کنکورسراسری و ثبت نام وپذیرش بر اساس سوابق تحصیلی تا چهارشنبه ادامه دارد:

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تا ۸ صبح امروز (۲۰ مرداد ماه) ۱۵۰ هزار و ۳۴۱ داوطلب انتخاب رشته خود را انجام دادند.

با بیان این که تا کنون ۵۰۰۰ داوطلب در رشته‌های بدون آزمون ثبت‌نام کردند، افزود: مهلت انتخاب رشته در رشته‌های با آزمون و بدون آزمون تا پایان روز چهارشنبه ۲۲ مرداد ماه ادامه دارد و به داوطلبانی که انتخاب رشته خود را انجام نداده‌اند توصیه می‌شود تا مهلت اعلام شده نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

وی در ادامه در مورد آزمون دوره کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۳ دانشگاه‌ها ، موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: تا کنون ۲۱۶ هزار و ۴۹۹ داوطلب در این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۹۴ هزار و ۲۱۴ نفر زن و ۱۲۲ هزار و ۲۸۵ نفر مرد هستند.

مشاور عالی سازمان سنجش افزود: بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده این آزمون برای رشته‌هایی که پذیرش آنها از طریق آزمون است در صبح پنجشنبه ۲۳ مرداد ماه در ۵۴ شهرستان مختلف برگزار می‌شود.

توکلی از قرار گرفتن کارت شرکت در آزمون و برگ راهنما از امروز (۲۰ مرداد ماه) روی سایت اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org خبر داد و تاکید کرد به داوطلب توصیه می‌شود: با وارد کردن اطلاعات نسبت به دریافت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنما اقدام کنند.

وی ادامه داد: اطلاعیه در خصوص شهرستان‌های برگزاری این آزمون نام و آدرس باجه‌های رفع نقص کارت از هفته گذشته ۱۴ مرداد در سایت اطلاع‌رسانی سازمان سنجش قرار گرفته و در پیک سنجش امروز (۲۰ مرداد ماه) منتشر شده است.

مشاور عالی سازمان سنجش در مورد دفترچه راهنما انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۳ دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دفترچه از سه‌شنبه ۲۱ مرداد ماه روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: کلیه‌ی داوطلبان این آزمون لازم است پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما ثبت‌نام (دفترچه شماره یک) و دفترچه راهنما انتخاب رشته تحصیلی (دفترچه شماره۲) و اطلاعیه‌ای که در تاریخ ۲۰ مرداد ماه منتشر شده است از روز چهارشنبه ۲۲ مرداد لغایت دوشنبه ۲۷ مرداد ماه به سایت اینترنتی سازمان سنجش مراجعه و نسبت به انتخاب کد رشته محل مورد علاقه و ثبت آن اقدام کنند.

وی افزود: داوطلبانی که علاقمند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی با آزمون و رشته‌هایی که بر اساس سوابق تحصیلی بدون آزمون دانشگاه آزاد هستند باید برای انتخاب رشته از شنبه ۲۵ مرداد لغایت اول شهریور به سایت اینترنتی مرکز آزمون مراجعه کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش در ادامه در مورد آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیر دولتی غیر انتفاعی ۹۳ اظهار کرد: تا کنون ۲۸۴ هزار و ۳۲ نفر در این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۱۰۹ هزار و ۷۷۰ نفر زن و ۱۷۴ هزار و ۲۶۲ نفر مرد هستند.

توکلی ادامه داد: بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده این آزمون برای رشته‌هایی که پذیرش آن از طریق آزمون صورت می‌گیرد صبح جمعه ۲۴ مرداد ماه در ۱۶۸ شهرستان کشور برگزار می‌شود.

وی تاکید کرد: کارت شرکت در جلسه آزمون و برگ راهنما برای داوطلبان از امروز ۲۰ مرداد ماه روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده دفترچه راهنما انتخاب رشته‌های تحصیلی دوره کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی ۹۳ و اصلاحات مربوط و کد رشته‌ محل‌های تحصیلی جدید علاوه بر رشته تحصیلی موجود در دفترچه طی اطلاعیه‌ای امروز (۲۰ مرداد ) روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

وی تاکید کرد: داوطلبان می‌توانند با توجه به رشته امتحانی که در آن ثبت‌نام کرده‌اند در صورت تمایل نسبت به اصلاح و درج کد رشته محل‌های جدید در زمان ویرایش اطلاعات شرکت در آزمون که متعاقبا اعلام خواهد شد از طریق سایت اینترنتی این سازمان اقدام کنند.

درباره نویسنده

انتهای پیام/ انتشار خبر از كاني نت

۲ Comments

  • شیما wrote on ۱۱ بهمن, ۱۳۹۳, ۱۵:۱۱

    سلام لطفا راهنمایی کنید همین الان -برای ثبت نام دانشگاه پیام نور براساس سوابق تحصیلی باید چیکار کنم.

  • شیما wrote on ۱۱ بهمن, ۱۳۹۳, ۱۵:۱۱

    راهنمایی کنید کمک

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2018 كاني نت|KaniNet. محفوظ است.