آمار ثبت نام کنکورسراسری۹۳ به تفکیک(جنس،گروه آزمایشی)

 

مریوان

کانی نت:

آمار ثبت نام کنکورسراسری۹۳ به تفکیک(جنس،گروه آزمایشی)

نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۱۳۹۳

یک میلیون و ۳۱ هزار و ۳۲۲ نفر در آزمون امسال شرکت کرده‌اند.
آزمون سراسری سال ۱۳۹۳ در پنج گروه آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبانهای خارجی به طور همزمان در روزهای ۵ لغایت ۷ تیرماه در ۳۶۴ شهرستان و بخش مختلف کشور و ۱۵ کشور خارجی برگزار خواهد شد.
نسبت حضور داوطلبان در این آزمون به ترتیب ۵۹٫۰۴ درصد خانمها و ۴۰٫۹۶ درصد آقایان است.
نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۱۳۹۳ براساس برنامه زمانی نیمه اول مردادماه بوده و نتایج نهایی این آزمون در نیمه دوم شهریورماه سال ۱۳۹۳ از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org اعلام خواهد شد.

مشاور عالی سازمان سنجش:

تعداد متقاضیان ثبت نام کنکور ۹۳ یک میلیون و ۳۱ هزار و ۳۲۲ نفر در کنکور امسال وآمارثبت نام به تفکیک جنسیت: ۵۹٫۰۴ درصد داوطلبان را زنان و ۴۰٫۹۶ درصد داوطلبان را مردان تشکیل می دهند و آمار ثبت نام کنندگان نسبت به سال ۹۲ کاهش داشته است.

ثبت نام از داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۳ برای پذیرش دانشجو در دوره های روزانه نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و بین الملل دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، همچنین برای کد رشته های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی، پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر دولتی و غیر انتفاعی در دو مرحله انجام شد.

آمار ثبت نام کنندگان به تفکیک گروه های آزمایشی: شامل ۲۲۲ هزار و ۵۰۷ نفر در گروه علوم ریاضی و فنی، ۵۲۲ هزار و ۸۳۳ نفر در گروه علوم تجربی، ۲۶۳ هزار و ۷۲ نفر در گروه علوم انسانی، ۱۳ هزار و ۷۲۷ نفر در گروه هنر و ۹ هزار و ۱۸۳ نفر در گروه زبان های خارجی است.

تعداد ثبت نام کنندگان در آزمون سراسری سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲ تعداد ۵۲ هزار و ۲۴۹ نفر کمتر شده است. این تعداد نسبت به سال ۹۱ تعداد ۳۴ هزار و ۹۵۲ نفر، نسبت به سال ۹۰ تعداد ۱۰۱ هزار و ۶۵۸ نفر و نسبت به سال ۸۹ تعداد ۲۵۵ هزر و ۴۹۱ نفر کمتر است.

آمار ثبت نام کنندگان و صدور کارت به تفکیک گروه های آزمایشی:

گروه آزمایشی

ثبت نام کنندگان تعداد کارت صادر شده
گروه علوم ریاضی و فنی ۲۲۲ هزار و ۵۰۷ نفر ۲۲۲ هزار و ۵۰۷ کارت
گروه علوم تجربی ۵۲۲ هزار و ۸۳۳ نفر ۵۲۲ هزار و ۸۳۳ کارت
گروه علوم انسانی ۲۶۳ هزار و ۷۲ نفر ۲۶۳ هزار و ۷۲ کارت
گروه هنر ۱۳ هزار و ۷۲۷ نفر با احتساب ۴۳ هزار و ۵۱۴ داوطلب از سایر گروهها۵۷ هزار و ۲۴۱ کارت
گروه زبان های خارجی ۹ هزار و ۱۸۳ نفر با احتساب ۱۱۹ هزار و ۷۹۳ داوطلب از سایر گروهها۱۲۸ هزار و ۹۷۶ کارت
جمع یک میلیون و ۳۱ هزار و ۳۲۲ نفر یک میلیون و ۱۹۴ هزار و ۶۲۹ کارت

 

در آزمون سراسری ۹۳ به هر یک از داوطلبان گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی و زبان های خارجی اجازه داده شده که در صورت علاقمندی به شرکت در گروه آزمایشی هنر علاقمندی خود را اعلام کنند که در نتیجه ۴۳ هزار و ۵۱۴ داوطلب علاقمندی خود را به حضور در گروه هنر اعلام کرده اند.همچنین در این آزمون به هر یک از داوطلبان گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی و هنر اجازه داده شده که در صورت علاقمندی به شرکت در گروه آزمایشی زبان های خارجی علاقمندی خود را اعلام کنند که در نتیجه ۱۱۹ هزار و ۷۹۳ داوطلب علاقمندی خود را به حضور در گروه زبان های خارجی اعلام کرده اند.

آغاز توزیع کارت آزمون از اول تیرماه ۹۳

توکلی خاطرنشان کرد: کارت آزمون سراسری سال ۹۳ از یکشنبه اول تیرماه ۹۳ به صورت اینترنتی توزیع می شود.

وی گفت: آزمون هر یک از گروه های آزمایشی به طور جداگانه و در یک نیمروز برگزار می شود و هر داوطلب ضرورت دارد پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی مربوط به خود را دریافت کند. داوطلبانی که در دو  یا سه گروه آزمایشی ثبت نام کرده اند به ترتیب باید دو یا سه کارت آزمون دریافت کنند.

صدور یک میلیون و ۱۹۴ هزار و ۶۲۹ کارت ورود به جلسه آزمون ۹۳

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به آمار کارت ورود به جلسه آزمون ۹۳ گفت: با توجه به آمار علاقمندان به شرکت در گروه های آزمایشی زبان های خارجی و هنر و اضافه شدن ۱۶۳ هزار و ۳۰۷ نفر به آمار ثبت نام کنندگان در نهایت یک میلیون و ۱۹۴ هزار و ۶۲۹ کارت ورود به جلسه آزمون صادر می شود.

برگزاری آزمون سال ۹۳ در روزهای پنجشنبه ۵، جمعه ۶ و شنبه ۷ تیرماه در ۳۶۴ شهرستان

وی گفت: آزمون سراسری سال ۹۳ در صبح و بعد از ظهر روزهای پنجشنبه ۵، جمعه ۶ و شنبه ۷ تیرماه در ۳۶۴ شهرستان و بخش مختلف کشور و ۱۵ کشور خارجی برگزار خواهد شد. آزمون علوم ریاضی در صبح پنجشنبه و هنر در بعدازظهر پنجشنبه ۵ تیرماه، آزمون علوم تجربی در صبح جمعه و زبان های خارجی در بعدازظهر جمعه ۶ تیرماه و آزمون علوم انسانی در صبح شنبه ۷ تیرماه برگزار می شود.

توکلی اظهار داشت: آزمون سراسری سال ۹۳ برای داوطلبان هر از یک گروه های آزمایشی همانند سال گذشته در یک مرحله برگزار می شود. داوطلبان در یک جلسه به سئوالات عمومی و اختصاصی به صورت تستی چهارگزینه ای پاسخ می دهند. سئوالات دقیقا از دوره پیش دانشگاهی و دوره دبیرستان نظام جدید سالی واحدی که کتب آن در دفترچه شماره یک اعلام شده بود طراحی شده است و در صورتی که وزارت آموزش و پرورش درس، بخش، قسمت و یا فصولی از مطالب را حذف کرده است از آن بخش ها سئوالی طراحی نشده است.

وی به داوطلبان توصیه کرد در منزل برای خود آزمون خودآزمایی برگزار کنند و یادآور شد: سئوالات آزمون همانند آزمون سال ۹۲ مفهومی خواهد بود که این موضوع به معنی دشوار بودن نیست بلکه نشانگر آن است که کسانی که کتب درسی را مطالعه کرده باشند می توانند به سئوالات پاسخ دهند. به داوطلبان توصیه می شود در فرصت باقیمانده نسبت به مرور مطلب و در منزل به خودآزمایی و مدیریت زمان بپردازند و با این کار اعتماد به نفس کافی بدست آورند و به دور از نگرانی در جلسه آزمون حاضر شوند.

انتشار کارنامه و فرم انتخاب رشته در هفته دوم مرداد ۹۳

مشاور عالی سازمان سنجش اضافه کرد: پس از برگزاری آزمون، قرائت پاسخنامه ها، تصحیح آنها و محاسبه نمرات، نتایج اولیه به صورت کارنامه تنظیم و در هفته مردادماه ۹۳ منتشر می شود. کلیه داوطلبانی که بر اساس نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته می شوند می توانند کد رشته محل های تحصیلی خود را از گروه آزمایشی یا گروه های آزمایشی مجاز انتخاب کنند و نسبت به انتخاب رشته در هفته سوم مردادماه ۹۳ اقدام کنند.

اعلام نتایج نهایی در نیمه دوم شهریورماه ۹۳

وی تاکید کرد: فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون سراسری سال ۹۳ در رشته های متمرکز نیمه دوم شهریورماه اعلام می شود.

 

 

برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

درباره نویسنده

انتهای پیام/ انتشار خبر از كاني نت

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2018 كاني نت|KaniNet. محفوظ است.